Великі породи собак – назви та фото (каталог)

Великі породи собак: назви та фото (каталог)

Величезний доброзичливий пес – мрія дитинства для багатьох, але тут важливо правильно оцінювати свої умови та ритм життя. Активному хвостатому другові потрібно багато місця або постійні прогулянки, але є серед великих порід собак і справжні домашні флегматики. Чи готова сім’я до того, щоб завести улюбленця, вага якого легко перевалює за 50 кг? Якщо так, то ця добірка для тебе!

1. Англійський мастиф

Найбільший мастиф у світі важить 155 кг і у загривку сягає майже метра. Це офіційно найбільша порода собак, яку раніше використовували для полювання на великих хижаків.

Англійський мастиф - Великі породи собак

2. Неаполітанський мастиф

Перших представників цієї породи використовували ще у найжорсткіших і найнебезпечніших гладіаторських боях. Сучасні грізні мастино насправді дружелюбні, дбайливі та комунікабельні, хоч і дуже ревниві.

Неаполітанський мастиф - Великі породи собак

3. Веймаранер

Стара мисливська порода миттєво привертає увагу незвичайним складним відтінком вовни. Собаки дуже витривалі та енергійні, адже їх використовували у полюванні на лосів та кабанів.

Веймаранер - Великі породи собак

4. Ірландський вовкодав

Незважаючи на загрозливу назву, собаки цієї породи дуже добрі, спокійні та терплячі. Середня вага дорослого вовкодава – близько 65 кг, і раніше їх використовували для полювання на великих звірів.

Ірландський вовкодав - Великі породи собак

5. Аляскінський маламут

Це північні їздові собаки з густою шерстю, яких через окрас часто плутають з хаски, але маламути набагато більше. Вони дуже розумні, кмітливі та незалежні, з жагою домінувати в будь-якому суспільстві, тому такого собаку потрібно правильно соціалізувати. Маламути зовсім не пристосовані для життя у спекотному кліматі.

Аляскінський маламут - Великі породи собак

6. Ротвейлер

Великі потужні ротвейлери дуже популярні і в сім’ях, і у службових цілях. Їх обов’язково потрібно дресирувати, багато вигулювати та ретельно соціалізувати з перших місяців. Зате вони дуже лояльні до дітей і охоронятимуть дитину, яка виросла на їхніх очах, до кінця життя.

Ротвейлер - Великі породи собак

7. Німецький дог

Німецьких догів вивели під час схрещування англійських мастифів з ірландськими вовкодавами. Хоча зростання найвищого пса у світі на прізвисько Зевс досягло 122 см, це дуже ласкава і флегматична порода.

Німецький дог - Великі породи собак

8. Тибетський мастиф

Спокійних та стриманих собак дуже цінували у гірських монастирях, де вони охороняли територію. Тибетські мастифи настільки густі вовни, що вони можуть спокійно жити на вулиці навіть у сильні морози.

Тибетський мастиф - Великі породи собак

9. Кане-Корсо

Серед усіх безцінних знахідок, які залишилися нам від стародавніх римлян – потужні бійцівські, мисливські та робочі собаки кане-корсо. Вонидуже домінантні і потребують дресури, але серед великих собак – кане-корсо одні з найздоровіших.

Кане-Корсо - Великі породи собак

10. Сенбернар

Мабуть, найбільш добродушна велика порода собак – це великі і на перший погляд зовсім неповороткі сенбернари. Вони найкращі друзі дітей та інших тварин, а за приголомшливу витривалість та пошукові навички їх використовують під час рятувальних операцій у горах.

Сенбернар - Великі породи собак

11. Акбаш

Масивну турецьку породу виведено для охорони стада від хижаків. Акбаші дуже витривалі і дуже самостійні, адже вони за своєю природою мали приймати рішення самі, не чекаючи команди пастуха. У побуті це дуже спокійна порода.

Акбаш - Великі породи собак

12. Гампр

Гампр – це вовкодав родом з Вірменського нагір’я, і ​​вже в давнину вони допомагали на полюванні, у побуті, з худобою і просто були вірними друзями. Зовнішній вигляд породи майже не змінився за 3 тисячі років.Вони дуже розумні, розважливі, терплячі і добре ладнають з дітьми або іншими тваринами.

Гампр - Великі породи собак

13. Ньюфаундленд

Масивний, але доброзичливий ньюфаундленд – справжній водолаз та вірний помічник рятувальників та рибалок. У собак настільки густа шерсть, що вона практично не пропускає воду.

Ньюфаундленд - Великі породи собак

14. Іспанський мастиф

Великих іспанців вагою до 120 кг активно використовували для охорони стада від хижаків. І зараз вони дуже віддані і завжди готові миттєво кинутися на виручку господареві, але при цьому досить суворі та волелюбні.

Іспанський мастиф - Великі породи собак

15. Бульмастіф

Бульмастіфів вивели єгері для допомоги у роботі, тому порода така потужна, міцна та сильна. Дорослі собаки дуже пасивні, слухняні та ласкаві, незважаючи на загрозливий зовнішній вигляд. Вони чудово почуваються навіть у квартирі.

Бульмастіф - Великі породи собак

16. Леонбергер

Це змішана порода, в роді якої побували сенбернари, ньюфаундленди та зенненхунди. І від кожного з них леонбергери взяли найкраще – це вірні друзі, надійні компаньйони, чудові плавці, рятувальники та сторожі.

Леонбергер - Великі породи собак

17. Американський буллі

Хоча дорослі буллі не такі великі, до 60 кг, вони вражають силою, потужністю та розвиненою мускулатурою. Собаки здаються дуже суворими, не виносять конкуренцію і потребують грамотної дресури, але більш відданого супутника важко знайти.

Американські буллі - Великі породи собак

18. Брохольмер

Відомо, що брохольмери були вже в античні часи, а в Середньовіччі набули колосальної популярності на полюванні. Після Другої світової порода майже вимерла, але данському клубу вдалося відродити її та поступово знову поширити світом.

Брохольмер - Великі породи собак

19.Тоса-Іну

Ще одна змішана порода увібрала риси сенбернарів, німецьких догів та мастифів. Це бійцівські собаки вагою до 90 кг, але при цьому вони напрочуд терплячі та дружелюбні до дітей.

Тоса-Іну - Великі породи собак

20. Угорська вівчарка

Це аж ніяк не найбільша порода в цьому списку – до 60 кг, але вона справді унікальна. Такої незвичайної вовни ти не знайдеш більше в жодної тварини, хоча, звичайно ж, вона потребує спеціального догляду.

Угорська вівчарка - Великі породи собак

21. Фландрський був’є

За химерною назвою ховається ще одна пастуха, цього разу – з Бельгії. Уперті та цілеспрямовані собаки, відважні у боях, прославилися під час Першої світової війни. Вони не переносять ланцюгів і вольєрів, досить вибагливі у догляді, але платять сім’ї беззастережним коханням.

Фландрське був'я - Великі породи собак

22.Шотландський дирхаунд

За статурою дирхаунди нагадують хортів, і ті справді побували в них у роді. Це більша та важка мисливська порода спеціально для цькування оленів.

Шотландський дирхаунд - Великі породи собак

23. Великий швейцарський зенненхунд

Великі зенненхунди не просто так отримали свою назву, адже дорослі собаки виростають до 70 кг. Вільнолюбна гірська порода потребує простору та постійних фізичних та розумових навантажень, так що краще підходить для заміського будинку.

Великий швейцарський зенненхунд - Великі породи собак

24. Філа бразілейро

Цю породу ще називають бразильським мастифом, і виводили її для пошуку та лову рабів-втікачів по лісах. Вони дуже підозрілі до чужинців, не переносять наближення сторонніх, потребують великої території, але цінуються за абсолютну безстрашність та безмежну відданість.

Філа бразілейро - Великі породи собак

25.Середньоазіатська вівчарка

Саме цю породу у повсякденному мовленні часто називають алабаями. Величезні масивні собаки завжди були вірними вартовими та пастухами. У них дуже розвинене почуття власності та потреба захисту свого будинку.

Середньоазіатська вівчарка - Великі породи собак

26. Бурбуль

Великий службовий собака вагою до 90 кг потрапив до нас прямо зі спекотної Південної Африки. Бурбулі славляться активністю, пластичністю та майже нескінченною витривалістю, тому гуляти їм потрібно багато і часто.

Бурбуль - Великі породи собак

27. Бордоський дог

Породі властиві всі характерні ознаки найближчих родичів – групи мастифів. Бордоські доги століттями використовувалися у Франції, як сторожові, вантажні та їздові собаки. Вони дуже активні та рухливі, незважаючи на часті проблеми з диханням.

Бордоський дог - Великі породи собак

28.Кавказька вівчарка

Розкішні кавказькі вівчарки до 100 кг вагою роками були вірними супутниками пастухів. Але такий собака вимагає професійного виховання та дресури, тому що вони настільки віддані, що можуть бути надмірно агресивними.до чужинців.

Кавказька вівчарка - Великі породи собак

29. Японська акіта

Аристократичну імперську породу вивели спеціально для полювання та охорони знаті. Дорослі собаки напрочуд віддані і люблячі, люблять дітей і лагідні з усіма членами сім’ї. Саме про акіт йдеться у фільмі «Хатіко».

Японська акіта - Великі породи собак

30. Американський бандог

Це сторожова порода, виведена ще в середньовічній Англії при схрещуванні різних видів мастифів. Дорослі собаки дуже міцні, атлетичні та м’язові, з жорсткою фактурною вовною та вагою до 63 кг.

Американський бандог - Великі породи собак

31. Кувас

Це досить рідкісна порода, і зовсім дарма – це ідеальний спокійний собака-домосід. Куваси здатні порозумітися з усіма членами сім’ї, абсолютно невибагливі у догляді і дуже ефектні зі своєю розкішною білою шерстю.

Кувас - Великі породи собак