Маленькі породи собак – фото та назви, каталог декоративних собак

Маленькі породи собак: назви та фото (каталог)

Мільйони сімей у всьому світі люблять маленьких собак за неповторну чарівність та дружелюбність. Невеликим вихованцям потрібно менше місця, їм комфортніше у міських квартирах та їх простіше утримувати. Декоративні породи важать у середньому до 12 кг, і зараз ми розповімо про них докладніше із назвами та фото!

1. Чихуахуа

Ця порода давно стала візитною карткою карликових домашніх собак, адже навіть дорослий самець важить у середньому до 3 кг. Смішні чихуахуа милі та веселі, але водночас дуже люблячі, віддані та вірні.

Чіхуахуа - Маленькі породи собак

2. Китайська чубата

Мили вухаті собачки досить примхливі у догляді, зате підкорюють серця на всіх виставках. Вони дуже вірні, віддані і люблять увагу, але при цьому терплячі та зовсім ненав’язливі.

Китайська чубата - Маленькі породи собак

3.Японський хін

Довгий час японські хіни беззастережно були головною східною декоративною породою. За довгою вовною доведеться постійно доглядати, але натомість хін відплатить відданістю та бездоганним спокоєм – вивести такого собаку просто неможливо.

Японський хін - Маленькі породи собак

4. Бішон фризе

За незвичайний зовнішній вигляд, що нагадує пухнасту хмарку, бішонів люблять на телешоу. Це ідеальний компаньйон для сім’ї, адже вони дуже дружелюбні, відкриті та грайливі.

Бішон фризе - Маленькі породи собак

5. Австралійський шовковистий тер’єр

Дуже м’яка, гладка і блискуча шерсть шовковистого тер’єру виглядає розкішно навіть у короткій стрижці. Волелюбні активні собаки погано почуваються без руху в чотирьох стінах і потребують частих прогулянок.

Австралійський шовковистий тер'єр - Маленькі породи собак

6.Басенджі

Красива мисливська порода прибула до нас із Африки, але вже начебто була тут завжди. Це короткошерсті, підтягнуті і навіть спортивні собаки, за поведінкою подібні до незалежних і кмітливих кішок.

Басенджі - Маленькі породи собак

7. Бостон тер’єр

Це дрібна порода із забавною мордочкою та зворушливим коротким хвостиком. Бостон тер’єри чудово навчаються, але люблять жувати все, що потрапить у зуби.

Бостон тер'єр - Маленькі породи собак

8. Норвіч тер’єр

Дивовижний рудий малюк всього до 5,5 кг – насправді чудовий мисливець. Вони можуть заграватися в гонитві за здобиччю і в пошуках нір, так що частіше вигулюй улюбленця на природі.

Норвіч тер'єр - Маленькі породи собак

9. Кокер-спаніель

Кокер-спанієлі теж бувають досить мініатюрними, до 12 кг. Це одна з ранніх декоративних порід, виведених в Англії наприкінці ХІХ століття.

Кокер-спаніель - Маленькі породи собак

10. Французький бульдог

Незважаючи на суворий зовнішній вигляд, французькі бульдоги дуже лагідні та грайливі. Це розумний собака, який при належному вихованні стане вірним і відданим компаньйоном.

Французький бульдог - Маленькі породи собак

11. Карликовий пінчер

Не лише зовнішня схожість, а й нелегкий характер ріднять мініатюрних карликових пінчерів із доберманами. Такому собаці потрібен не господар, а вірний друг, а натомість він буде надійним охоронцем та товаришем.

Карликовий пінчер - Маленькі породи собак

12. Болоньєз

Це класична італійська болонка – веселий і добрий компаньйон, який добре навчається. Але такі собаки можуть бути дуже примхливими і люблять, щоб їх постійно балували.

Болоньєз - Маленькі породи собак

13. Папільйон

Малюсеньких собак із величезними вухами бачили всі, хоча не всі знають назву породи.Це дуже старий і мініатюрний вид спаніелів, любовно виплеканий французькими королівськими дворами.

Папільйон - Маленькі породи собак

14. Кавалер Кінг Чарльз спанієль

Це порода, спеціально виведена, як декоративна, що легко зчитується за красою чарівного песика. Вага маленького спаніелю рідко сягає 6 кг, але це 6 кг концентрованої дружелюбності та готовності завжди прийти на допомогу.

Кавалер Кінг Чарльз спанієль - Маленькі породи собак

15. Малььтезе

Під цією назвою ховається чарівна мальтійська болонка – справжня леді та перша красуня. За вовною дійсно складно доглядати, але краса вимагає жертв!

Мальтезе - Маленькі породи собак

16. Померанський шпіц

Помаранчевий грудочок пуху миттєво привертає увагу і не залишає байдужих. Помаранці дуже активні, велелюбні та відважні, хоча досить галасливі.

Померанський шпіц - Маленькі породи собак

17. Котон де Тулеар

Ще одна чудова декоративна порода прибула до нас із Мадагаскару. Пухнасті білі собаки легко уживаються з іншими тваринами, люблять грати з дітьми і ніколи не нав’язуються.

Котон де Тулеар - Маленькі породи собак

18. Брюссельський гриффон

Грізна назва приховує чудову кімнатну собачку, дуже вперту і цікаву. Не сумнівайся, що вона знайде в тебе вдома такі щілини та секрети, про які ніхто не підозрював.

Брюссельський гриффон - Маленькі породи собак

19. Мопс

Перелік собак маленьких порід ніяк не міг обійтися без дружелюбних і велелюбних мопсів. Незважаючи на неповороткий зовнішній вигляд, вони дуже активні і з них виходять чудові сторожові пси.

Мопс - Маленькі породи собак

20. Вест хайленд уайт тер’єр

Маленький кудлатийтер’єр завжди виглядає так, ніби замишляє витівка. Це найдружелюбніша порода з усіх родичів, але в той же час – ревнива і погано переносить суспільство дітей.

Вест хайленд уайт тер'єр - Маленькі породи собак

21. Цвергшнауцер

Любвеобильний цвергшнауцер прославився своєю відданістю, але водночас вимагає уваги і до себе. Це одна з найпопулярніших порід собак у Німеччині, Британії та США.

Цвергшнауцер - Маленькі породи собак

22. Ши-тцу

Найбезпроблемніший член сім’ї, найкращий друг дітей та вірний товариш інших домашніх тварин – все це про ши-тцу. Назва породи кумедних кучерявих вагою до 8 кг буквально перекладається як «маленький лев».

Ши-тцу - Маленькі породи собак

23. Тибетський спанієль

Насправді ця порода схожа зі звичними нам спаніелями тільки зовні, а ось коріння у них зовсім різне. Вихованець порозуміється з найменшими дітьми і дуже терпляче ставиться до сторонніх у будинку.

Тибетський спаніель - Маленькі породи собак

24. Кроляча такса

Дрібна та граціозна такса – веселий та вірний супутник, який виростає лише до 15-16 см у загривку. Але це справжній мисливець і гроза всіх кролячих нір у минулі часи.

Кролячі такса - Маленькі породи собак

25. Той пудель

Сплячого тієї пуделя на перший погляд практично неможливо відрізнити від м’якої плюшевої іграшки. Вони дуже крихітні, чудово подаються дресурі, не бояться води і стають чудовими службовими собаками.

Той пудель - Маленькі породи собак

26. Російський той

Ще один крихітний декоративний собака виростає максимум до 3 кг, а найчастіше – всього до 2. Російські ті бувають дуже різними – зокрема, коротко- та довгошерстими.

Російський той - Маленькі породи собак

27. Пекінес

Рідкісні породи можуть похвалитися таким древнім корінням, як пекінеси. Їхня історія почалася ще в імперські часи, і це досі позначається на амбітному та впертому характері собаки. Зате це дуже спокійний і не надто активний вихованець для таких самих спокійних і спокійних господарів.

Пекінес - Маленькі породи собак

28. Йоркширський тер’єр

Всі знають йорків, як досить галасливих, але дуже товариських та привітних собак. Вони вірні та безстрашні, але недолюблюють конкуренцію, тому краще почуваються в квартирах без інших тварин.

Йоркширський тер'єр - Маленькі породи собак

29. Той фокстер’єр

Маленькі ті фокстер’єри дуже розумні і легко вчать найрізноманітніші команди. Вони люблять грати з дітьми, абсолютно неагресивні та дуже активні.

Той фокстер'єр - Маленькі породи собак

30.Гаванський бішон

Темпераментна порода потрапила до нас прямо з Куби і миттєво знайшла масове кохання. Гаванськабішон – ідеальний супутник, який дорослішатиме і пізнаватиме світ разом з маленькою дитиною.

Гаванський бішон - Маленькі породи собак

31. Аффенпінчер

Дрібна мордочка аффенпінчера схожа на маленьку мавпочку, а з багатством її міміки потягається не кожна людина. Такий собака завжди бадьорий, активний і життєрадісний.

Аффенпінчер - Маленькі породи собак

32. Празький щурик

Свою не наймилостивішу назву хоробрий мініатюрний собачка в 2,5 кг отримав за разючі мисливські навички. Більш успішного та відважного мисливця на щурів складно знайти у всьому світі!

Празький щур - Маленькі породи собак