8 ефективних способів, як вивести плями від порошку на одязі після прання

8 ефективних способів, як вивести плями від порошку на одязі після прання

Іноді навіть найкращий порошок залишає на тканині незрозумілі розлучення, білі плями або сині. Дуже неприємно, але це не привід викидати улюблену річ. Ділимося легкими та ефективними способами, як вивести плями від порошку на одязі після прання!

1. Мило та оцет

Це дуже простий спосіб, що підходить навіть для кольорових речей. Не бійся, у невеликій концентрації оцет зовсім небезпечний. Його навіть використовують для закріплення кольору!

Як використати: Додай у таз з теплою водою терте мило та кілька столових ложок оцту. Випрай тканину в цій воді і потім промий під проточною. Запах можна забрати за допомогою кондиціонера.

Примітка: Якщо оцту не було під рукою, то використовуй кілька ложок соди. Але її обов’язково треба добре розчинити. Мило рекомендуємо брати господарське, але звичайне теж підійде.

Мило та оцет

2. Нашатирний спирт

Ще один досить відомий та поширений у народі варіант.

Як використовувати: Розчини 1 ч.л.нашатирного спирту у двох склянках теплої води. Добре промочи пляму сумішшю, залиш на 5 хвилин і випрай.

Примітка: Цей спосіб добре допомагає від синіх плям на білій тканині, а для кольорових речей пошукай більш делікатний метод!

3. Перекис

Принцип той самий, що і з використанням нашатирного спирту. Вони добре замінюють один одного.

Як використовувати: Розчини 1 ст.л. перекиси в 75 мл води, нанеси зверху і не чіпай пару хвилин. Добре прополощі одяг у чистій воді.

Примітка: Цей метод також підходить тільки для щільних білих тканин.

Перекись

4. Ополіскувач для кольорових речей

Лови делікатний метод для різнокольорового та чорного одягу. Тільки бери спеціальний ополіскувач!

Як використати: Влий ковпачок ополіскувача в таз, замочи одяг на 10 хвилин і застирай. Наприкінці обов’язково виполощі все у чистій воді. Пропорції можуть відрізнятися, тому слідуй інструкції свого миючого засобу.

Примітка: Можна прополоскати речі не вручну, а в машинці на короткому режимі при 30 градусах.

5. Лимонна кислота

На відміну від оцту, кислота ще й приємно пахне, тож тобі не доведеться випрати запах!

Як використати: Розчини в склянці гарячої води 1 ч.л. кислоти і просочіть рідиною ватний диск. Приклади до плями на 10-15 секунд і акуратно зітрі, щоб не пошкодити тканину. Промий ділянку проточною водою.

Примітка: Замість лимонної кислоти можна взяти щавлеву. Вона зустрічається набагато рідше, але раптом у тебе якраз залежалася.

Лімонна кислота

6. Засоби для виведення плям

Їх продають будь-де: від підземних переходів та транспорту до супермаркетів. Якщо зазвичай ти проходиш мимо, то дарма. Засіб дійсно робочий та універсальний!

Як використати: Просто використовуй олівець за інструкцією. Зазвичай потрібно натерти їм проблемне місце, почекати 10-15 хвилин та прополоскати.

Примітка: Для білих речей є такі ж відбілювачі в олівцях.

7. Окропу

Метод дуже простий, але підходить виключно для щільних тканин, стійких до температур. Тому ми й говоримо про нього наприкінці!

Як використовувати: Потрібно дуже акуратно полити окропом пляму від порошку. Лій воду тонким струменем, щоб не мочити все повністю і не обпектися в процесі.

Примітка: Не можна поливати окропом старі плями, тому що вони ще більше в’їдаються.

8. Як прибрати сині зірочки від порошку?

Такі плями залишаються на одязі від порошків із синіми або зеленими гранулами, бо в них є барвник. Найчастіше досить просто прополоскати річ повторно. Якщо не допомогло, то запусти повноцінний цикл прання, але без миючого засобу.

Як прибрати сині зірочки від порошку?