7 ефективних способів, як відмити жир з кухонних шаф

7 ефективних способів, як відмити жир з кухонних шаф

Коли на кухні охайно, то і готувати легше, і настрій, щоб попити каву вранці, є. Але прибирання цього приміщення для багатьох стає справжнім кошмаром. Саме тому ми зібрали найефективніші способи, як відмити жир із кухонних шаф. Всього 15 хвилин роботи – і твоя кухня засяє чистотою та блиском!

1. Господарське мило

Це найбільш щадний спосіб для поверхонь, чутливих до абразивів та їдких речовин. Він підходить для всього: від ДСП до лакованого дерева та глянцевих покриттів. Деякі господині вважають за краще використовувати дьогтьове мило, але воно залишає після себе специфічний запах і може спровокувати появу жовтувато-коричневих плям на білих матеріалах.

Як використовувати: Змочи і намили губку для посуду або подрібни брусок на великій тертці, змішавши потім 3 ст. л. речовини з водою до здобуття густої кашки. Залиш піну, що вийшла, на 15 хвилин на брудних ділянках, злегка втративши їх спочатку м’якою стороною губки. Змий теплою водою.

Примітка: Цей метод точно не зашкодить твої поверхні, але буде малоефективним для старого жиру, що в’ївся.

Господарське мило - як відмити жир з кухонних шаф

2. Миючий засіб для посуду

Головний плюс полягає в тому, що цей засіб можна знайти практично у кожному будинку. Воно завжди під рукою, а значить, тобі не доведеться витрачати гроші та час на покупку специфічних альтернатив. Метод дуже схожий на принцип дії господарського мила, але показує кращі результати.

Як використати: Видави пару крапель речовини на мокру губку для посуду, а потім спіни її, гарненько стиснувши кілька разів. Злегка потріть забруднені ділянки, залиш піну на них на 10 хвилин, знову потри і через 5 хвилин змий теплою водою.

Примітка: Звертай увагу при покупці на те, чи немає абразивних частинок у складі засобу. Вони можуть пошкодити глянсову поверхню кухонних шаф.

3. Гірчичний порошок

Такий спосіб чищення кухонних шаф від жиру підійде для покриттів із гарним шаром захисту та протипоказаний для голого дерева. Він простий у використанні та не вимагає специфічної підготовки перед використанням.

Як використати: Намочи забруднену зону теплою водою. На пляму радіусом близько 15 см висип 1 ч. л. гірчиці без верху. Потріть жир сухою серветкою або паперовим рушником, а потім проведи вологою губкою по поверхні.

Примітка: Гірчиця не тільки добре відтирає жир, але ще й служить антигрибковим знезаражуючим засобом. Крім того, вона непогано усуває неприємні запахи.

Гірковий порошок - як відмити жир з кухонних шаф

4. Рослинна олія та сода

Головна перевага такого варіанту полягає в тому, що він підходить для будь-яких поверхонь, у тому числі для дерев’яних із тонким шаром лаку або взагалі без нього.

Як використати: Змішай рослинну олію та содовий порошок у пропорції 2:1. Обробіть потрібну ділянку та залиш суміш на 15 хвилин для кращого ефекту. Після закінчення часу проведи з покриття вологою тканиною.

Примітка: Спосіб хороший тим, що створює на поверхні тонку захисну плівку, яка згладжує механічні потертості. Але краще перед таким очищенням обкласти ділянки навколо забрудненої зони папером або тканиною, яку не шкода, щоб масло потім не довелося відмивати з усієї кухні.

5. Оцет

Підходить для будь-яких ділянок, у тому числі скляних та дерев’яних. Чим більший відсоток оцту, тим ефективнішим він буде у боротьбі з жиром, тим коротшим має бути час обробки для незахищеної поверхні.

Як використати: Розведи оцет із звичайною водою кімнатної температури в пропорції 1:1. Рясно змочи губку або тканину сумішшю, що вийшла, і ретельно потрі бруд. Залишити розчин на 15-20 хвилин, а потім протрі мочалкою з чистою водою.

Примітка: По можливості віддай перевагу яблучному оцту, тому що він краще пахне і швидше вивітрюється. Залежно від відсотка, він може бути більш щаднимзасобом, ніж звичайний столовий варіант.

Оцет - як відмити жир з кухонних шаф

6. Нашатир

Це спосіб із розряду «важка артилерія». Тому він не підходить для слабко захищених поверхонь, а також фарби. Дістати можна в будь-якій аптеці, коштує дешево. Знезаражує ділянки та допомагає боротися навіть із пліснявою.

Як використати: В 1 літрі чистої води розведи одну столову ложку нашатирного спирту. Для зручності субстанцію краще розбризкувати за допомогою пульверизатора. Якщо його немає, наноси добре змоченою губкою, залиш на чверть години, протрій звичайною водою.

Примітка: Обов’язково одягай рукавички, відкрий вікна перед прибиранням і залишай кухню провітрюватися після процедури, оскільки нашатир має дуже різкий запах. Альтернатива – використання перекису водню.

7. Зубна паста

Мало того, що це доступний за ціною засіб, який є в кожному будинку, він ще й дозволяє усувати запахи, що в’їлися. А також це надійний метод боротьби проти плям, залишених чашками з кавою та чаєм.

Як використати: Для розподілу пасти можна використовувати губку або зубну щітку м’якої жорсткості. Друга зручніша для прочистки важкодоступних місць і стиків. Потрій бруд протягом 2 хвилин, а потім змий проточною водою.

Примітка: Вибирай чисто-білу пасту без кольорових добавок.Стеж, щоб у ній був абразивів, здатних пошкодити покриття кухонних шаф. З цієї причини не замінюй пасту зубним порошком.

Зубна паста - як відмити жир з кухонних шаф