Соловей (60 фото) – опис, місце існування і чим харчується

Соловей (60 фото): опис, середовище проживання та чим харчується

Неможливо перерахувати, скільки легенд та історій ходить навколо соловейків та їх дивовижного співу. Але чи знаєш ти, як виглядає ця чарівна співоча пташка насправді? І чим вона відрізняється від інших своїх побратимів за музичними талантами? Розповідаємо!

Загальний опис

Після розкішних трелів солов’я багато хто чекає такого ж вау-ефекту при появі самого виконавця. Насправді ж ймовірність помітити його серед гілок та листя практично мінімальна. Та й за розміром він трохи більший за горобця.

Зовнішній вигляд

Середньостатистичний соловейок важить близько 25 г і довжина його тільця не перевищує 20 см. Форма тулуба досить витончена, витягнута, з довгим хвостом та загостреними крилами. На тонких лапках – довгі пальці з чіпкими кігтями, завдяки яким соловейко спритно маневрує на гілках.

У солов’їв досить великі щодо розмірів голови темні очі. Шия широка, але дуже рухлива.

Зовнішній вигляд

Спів

У солов’їв дуже характерні та багаті на різні звуки пісні. Почувши їх якось, переплутати з іншими співочими птахами вже неможливо.Найкращим виконавцем у роді вважається звичайний західний соловей.

Піти вони починають ночами практично відразу після повернення з зимівлі і можуть продовжувати до світанку. Смішно, що з віком соловей покращує свої музичні таланти. Молоді особини навчаються у дорослих та переймають їхні навички.

Спів

Скільки живуть солов’ї

У дикій природі солов’ї живуть до 4 років, а в домашніх умовах за правильного догляду – до 7. У різний час солов’ї неодноразово були на межі вимирання. Зокрема, тому що їх регулярно відловлювали через чудові співи.

Скільки живуть солов'ї