Соловей (60 фото) – опис, місце існування і чим харчується

Соловей (60 фото): опис, середовище проживання та чим харчується

Неможливо перерахувати, скільки легенд та історій ходить навколо соловейків та їх дивовижного співу. Але чи знаєш ти, як виглядає ця чарівна співоча пташка насправді? І чим вона відрізняється від інших своїх побратимів за музичними талантами? Розповідаємо!

Загальний опис

Після розкішних трелів солов’я багато хто чекає такого ж вау-ефекту при появі самого виконавця. Насправді ж ймовірність помітити його серед гілок та листя практично мінімальна. Та й за розміром він трохи більший за горобця.

Зовнішній вигляд

Середньостатистичний соловейок важить близько 25 г і довжина його тільця не перевищує 20 см. Форма тулуба досить витончена, витягнута, з довгим хвостом та загостреними крилами. На тонких лапках – довгі пальці з чіпкими кігтями, завдяки яким соловейко спритно маневрує на гілках.

У солов’їв досить великі щодо розмірів голови темні очі. Шия широка, але дуже рухлива.

Зовнішній вигляд

Спів

У солов’їв дуже характерні та багаті на різні звуки пісні. Почувши їх якось, переплутати з іншими співочими птахами вже неможливо.Найкращим виконавцем у роді вважається звичайний західний соловей.

Піти вони починають ночами практично відразу після повернення з зимівлі і можуть продовжувати до світанку. Смішно, що з віком соловей покращує свої музичні таланти. Молоді особини навчаються у дорослих та переймають їхні навички.

Спів

Скільки живуть солов’ї

У дикій природі солов’ї живуть до 4 років, а в домашніх умовах за правильного догляду – до 7. У різний час солов’ї неодноразово були на межі вимирання. Зокрема, тому що їх регулярно відловлювали через чудові співи.

Скільки живуть солов'ї

Види солов’їв

Всі регіональні різновиди солов’їв можна розділити лише на дві категорії: звичайні та південні. У нас трапляються звичайні солов’ї. Вони практично не відрізняються ні зовні, ні співом. Хіба що у звичайних світліше черевце і різноманітніші трелі.

Види солов'їв

Спосіб життя

Соловії вважаються не надто кмітливими, але водночас вони дуже обережні. Наприклад, вони не селяться там, де на них можуть напасти змії чи хижі птахи.Крім того, вони справжні одинаки, які ховаються і від людей, і від своїх родичів.

Соловії поширені по всій Східній Європі та в Сибіру, ​​а взимку у Східній Африці. Селяться вони практично всюди: на узліссях, у густих чагарниках, гаях і парках або біля водойм.

Місця проживання

Раціон

Основа раціону солов’їв – комахи всіх видів, від мурах до дощових хробаків та павуків. Птахи полюють на землі і майстерно вишукують видобуток у траві та серед опалого листя. Іноді вони полюють з гілки і навіть можуть переслідувати жертву.

Раціон

Зимівка

У теплих країнах соловейки ведуть осілий спосіб життя, а ось мешканці північних широт змушені відлітати зимувати у пошуках тепла та їжі. До середини квітня солов’ї повертаються з зимівлі прямо до зеленіючих дерев і комах, що прокинулися. Спочатку він і можу співати навіть вдень, поки не сформують пари.

Зимівка

Зміст у неволі

Одиночки за вдачею, солов’ї погано адаптуються до життя з людиною. Приручити його практично неможливо, і найчастіше це призводить до того, що птах просто постійно битисяме про прутки клітини і чахне.Якщо ж потрібно вигодувати хворого або травмованого птаха – підходять опариші,борошняні хробаки, терта морква та спеціальні суміші.

Зміст у неволі

Розмноження солов’їв

У другій половині весни у більшості видів солов’їв починається шлюбний період. За цей час до середини літа пара встигає виходити два виводки пташенят.

Солов’ї маскуються в кущах, траві та опалому листі дуже близько до землі. Гнізда у них досить громіздкі, схожі на чаші, і вистелені пір’ям та шерстю зсередини. В одній кладці до 5 оливкових яєць, з яких через 2 тижні вилуплюються пташенята. Їжу в цей час видобуває самець.

Дорослі солов’ї дуже швидко, і ще через неповні 2 тижні вже самостійно розсіюються в різні боки від гнізда. Самець доглядає потомства приблизно до місяця, а самка в цей час зайнята другою кладкою.

Розмноження солов'їв

Природні вороги

Окрім того, що на солов’їв полюють великі хижі птахи, серйозну загрозу для них становлять тхори, куниці, ласки та інші пронизливі тварини. Через те, що гнізда так близько до землі, їх часто розграбують.

Природні вороги

Соловей – фото

Звичайно, соловей – не найпомітніший і найяскравіший птах у світі. Але сподіваємося, що завдяки нашій добірці ти більше не сплутаєш його ні з ким!

Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото
Соловей – фото