Іволга (50 фото) – опис птиці, середовище проживання і чим харчується

Іволга (50 фото): опис птаха, середовище проживання і чим живиться

Про чарівну іволгу чули майже всі, а ось бачили її одиниці. А все тому, що вона вважає за краще ховатися в лісах у густих кронах дерев. І її вражаюча яскравість не заважає їй чудово маскуватися та приховувати свою присутність!

Загальний опис

Маленька, але дуже яскрава іволга відноситься до гороб’їних і масово водиться в помірних широтах. За будовою вона нагадує шпака, але ти ніколи не сплутаєш їх за забарвленням! Зовнішній вигляд іволги

У іволги витончене видовжене тіло завдовжки до 25 см і з розмахом крил до 45 см. Її жовто-чорне оперення відразу ж відрізняє її від усіх горобців побратимів. Причому залежно від фарбування голови та рульового пір’я можна виділити кілька регіональних підвидів. У іволги досить довга червонувата дзьоба, а круглі чорні очі теж злегка відливають червоним.

Зовнішній вигляд іволги

Самець і самка іволги: відмінності

Та сама чорно-жовта іволга звичайна – це самець. А ось самки зелені, з білим черевцем і окремими строкатими пір’ям. Молодняк нагадує самок, але блякліший.

Самець і самка іволги: відмінності

Спів

Іволга відрізняється дуже багатим спектром звуків, які може видавати. Це і витончений спів, і низький мелодійний свист, і різкі неприємні звуки, що нагадують котячі крики. Дивно, як один птах може звучати як флейта або скрипучі попередження соколів.

Спів

Скільки живе іволга?

Термін життя дуже залежить від того, де і в яких умовах воно живе. У середньому вона коливається від 8 до 15 років. Найскладніший – перший рік, коли молоді птахи ще надто недосвідчені.

Скільки живе іволга?

Політ

Незвичайно виглядає траєкторія польоту іволги. Здається, що вона переміщається хвилями, але при цьому таку особливість складно відстежити, бо ці птахи рідко вибираються на відкритий простір. Середня швидкість – близько 40 км/год, але самці розвивають до 70 км.

Політ