Стриж (50 фото) – опис птаха, чим живиться і де живе

Стриж (50 фото): опис птаха, чим живиться і де живе

На перший погляд стрижі нагадують ластівок, але насправді у них не так багато спільного. Це справжній чемпіон у швидкості переміщення повітрям. Існують зафіксовані показники 170 км/година! Як тобі такі вражаючі цифри? А якщо хочеш дізнатися про стрижі більше, ця стаття спеціально для тебе!

Загальний опис

Стрижі – дивовижні птахи, які не вміють ні ходити, ні плавати, натомість у польоті їм немає рівних. Живуть вони зграями, і сьогодні все частіше зустрічаються в містах.

Зовнішній вигляд стрижа

Незважаючи на зовнішню подібність із ластівками, видової спорідненості вони не мають. Крім того, стрижі зовсім інакше літають: вони швидші, але не такі маневрені. А ще ніколи не сидять на дротах.

Оперіння стрижів сіре, з чорними та білими вкрапленнями. Забарвлення самців та самок практично ідентичне, тому відрізнити їх складно навіть професіоналам. Довжина тіла в середньому становить близько 20 см, і при цьому у них велика голова та великі чорні очі, які допомагають полювати.

Розріз рота у стрижів широкий, а ось дзьоб маленький. Лапки дрібні, із чотирма пальцями, спрямованими вперед. Вони не можуть нормально ходити по землі, зате чудово чіпляються навіть за стрімкі скелі.Розмах крил сягає 55 см, при цьому вони витягнуті і злегка вигнуті.

Зовнішній вигляд стрижа

Зліт

У стрижів дуже короткі маленькі лапки та великий розмах крил щодо тіла. Тому вони практично не можуть злітати з рівної горизонтальної поверхні – крила просто б’ються об площину. Їм обов’язково потрібна невелика височина.

Зліт

Маневреність

Маневреність стрижів забезпечує їхнє дивовижне вміння використовувати крила асинхронно. Поки одне крило рухається швидше за інше, птах здатний заходити на найкрутіші віражі, не зменшуючи швидкість.

Маневреність

Скільки живуть стрижі?

Тривалість життя визначається видом. Чорні стрижі, поширені у наших широтах, живуть по 8-9 років. Але відомі особи-довгожителі, які дожили до 15-20 років.

Скільки живуть стрижі?