Породи качок – назви та фото (каталог)

Породи качок: назви та фото (каталог)

Качку розводять у господарстві для м’яса, яєць та для краси. А все тому, що вони прості у змісті, невибагливі та майже не завдають клопоту. А чи ти знаєш, що насправді їх існує десятки видів, і всі вони дуже різні? Ми підготували добірку з 25 найпопулярніших порід качок – з фото та описами!

М’ясні породи качок

Качине м’ясо вважається дієтичним і багатим на корисні мікроелементи та білок. М’ясні качки – найбільші та швидко набирають вагу, буквально на очах.

Пекінська

Це найкраща м’ясна порода, яку ще понад 300 років тому вивели у Китаї. Великі селезні виростають до 4 кг, причому вони практично всеїдні та невибагливі до кліматичних умов. Їм не обов’язково потрібна водойма, але пекінські качки бувають дуже галасливими.

Пекінська - М'ясні породи качок

Сірий український

Велика масивна качка виведена при схрещуванні диких птахів із свійськими. У неї дуже довге широке тіло, і вже до місяця каченята набирають до 4 кг ваги. Порода легко переносить зиму і зовсім невибаглива в їжі, але чутлива до протягів.

Сіра українська - М'ясні породи качок

Руанська

Міцна порода французького походження лягла в основу багатьох пізніших видів домашніх качок. М’ясо руанців дуже ніжне, і доросла особина важить близько 3,5 кг.

Руанська - М'ясні породи качок

Чорна білогруда

Гібрид пекінської качки та качки кемпбелл витривал чудово адаптований до умов середніх широт. Їх відрізняє повністю чорне забарвлення тіла з темною дзьобом і білою грудкою. Качки швидко дозрівають, але схильні до ожиріння, тому потрібен збалансований раціон.

Чорна білогруда - М'ясні породи качок

Стар 53

Це великий та важкий бройлер з масивною та мускулистою грудною клітиною, за рахунок чого особливо цінується філе. Качкам не потрібен вигул, і вони швидко набирають вагу на спеціальних кормах, але потрібно постійно стежити за чистотою, сухістю та температурним режимом пташника.

Стар 53 - М'ясні породи качок

Московська біла

Ще один вітчизняний гібрид практично не потребує спеціального догляду, але при цьому дає дуже смачне м’ясо. Московська качка легко переносить морози, майже не хворіє та зростає до 4,4 кг. Але для життя їм обов’язково потрібна водойма.

Московська біла - М'ясні породи качок

Мускусна

Через специфічну будову черепа порода трохи нагадує індиків. Великі особини виростають до 6 кг, але не дуже швидко набирають вагу. Індовутки не шумлять, можуть жити без водойми, а їхні яйця чудово зберігаються, але вони люблять літати і мають специфічний запах.

Мускусна - М'ясні породи качок

Мулард

Суміш пекінських і мускусних качок виявилася дуже продуктивною. Птах практично не хворіє, легко адаптується до зовнішніх умов, а його м’ясо цінується за відмінні смакові якості. Але муларди стерильні, а каченят дуже складно вирощувати.

Мулард - М'ясні породи качок

М’ясояїчніта яєчні породи качок

Це універсальний варіант для промислового розведення. Такі качки вважаються найрентабельнішими, тому що дають досить багато м’яса, а їх несучість – вища за середню.

Хакі-кемпбелл

Це одна з найпопулярніших порід для промислового розведення, на основі якої виведено багато м’ясних та м’ясоїчних гібридів. Одна качка важить близько 3 кг та на рік дає до 300 яєць. Але вони досить повільно зріють і мчать лише після 4 місяців.

Хакі-кемпбелл - М'ясояєчні та яєчні породи качок

Орпінгтон

Англійська порода виведена з індійських бігунів, каюг та домашніх качок. Має великий тулуб з палевим червоно-коричневим оперенням. Дорослий качар набирає масу до 3,5 кг, а самки несуть до 160 яєць на рік.

Орпінгтон - М'ясояєчні та яєчні породи качок

Агідель

Молода порода вже відмінно зарекомендувала себе швидким набором маси, витривалістю та звичністю до будь-яких особливостей клімату. Вгодована біла качка дає до 3 кг м’яса та 200 яєць щорічно.

Агідель - М'ясояєчні та яєчні породи качок

Дзеркальна

Саме ці качки найчастіше зустрічаються у наших водоймах, і їх же розводять для господарських потреб. Селезень зростає до 4 кг, а одна качка несе на рік до 200 великих яєць по 80 г. У молодняку ​​високе виживання, але вони бояться протягів і потребують зернових підживлень.

Дзеркальна - М'ясояїчні та яєчні породи качок

Шведська блакитна

Головна перевага цієї породи – стійкість до морозів. Продуктивність великих качок з широким тілом вища за середню – до 4 кг ваги та до 120 яєць. Цікаво виглядає незвичайне біло-сіре забарвлення з червоними вкрапленнями.

Шведська блакитна - М'ясояїчні та яєчні породи качок

Башкирська кольорова

Порода виведена шляхом мутацій пекінських качок, причому вона з’явилася випадково. В результаті вийшло до 3-4 кг нежирного м’яса та близько 150 яєць на рік. Такі качки зовсім невибагливі та адаптуються до різних умов, у тому числі погодних.

Башкирська кольорова - М'ясояїчні та яєчні породи качок

Фаворит

Шляхом довгої селекційної роботи вдалося вивести качку, яка справді стала фаворитом у м’ясоїчній справі. Вони великі, швидко ростуть, набирають до 3 кг протягом 1,5 місяців, а в рік несуть до 300 великих яєць по 90 г. Але фаворити більш примхливі до умов утримання та харчування.

Фаворит - М'ясояєчні та яєчні породи качок

Саксонська

Німецька порода відрізняється щільною статурою та смачним, зовсім нежирним м’ясом. Саксонські качки галасливі та активні, зате дружелюбні і не конфліктують з іншими птахами на ділянці. Селезні виростають до 3,5 кг, качки несуть до 200 яєць на рік.

Саксонська - М'ясояєчні та яєчні породи качок

Індійський бігун

Одна з найдивніших різновидів качок відрізняється прямою постановкою тіла, через що їх часто розводять як декоративні. У них феноменальні показники несучості – до 250 яєць на досить дрібну качку до 2 кг. Це єдина порода, яка поширена, як виключно яєчна.

Індійський бігун - М'ясояєчні та яєчні породи качок

Декоративні породи качок

Декоративні качки не вирощують для яєць або на забій, і саме до цієї категорії належать найнезвичайніші зовні породи. Їх заводять тільки для прикрашання ставків або для душі.

Мандаринка

Мандаринки по праву вважаються одними з найкрасивіших качок і потрапили до нас з Китаю. Вони досить дрібні, всього до 700 г, але примітні барвистим різнокольоровим оперенням і пишним капюшоном на шиї.

Мандаринка - Декоративні породи качок

Каролінська

У самочок-каролінок сіро-коричневе строкате оперення, а от самці можуть похвалитися розкішним синьо-зеленим відливом та чубчиком з білими смужками. Порода добре пристосована до наших широт і адаптується до будь-яких умов утримання.

Каролінська - Декоративні породи качок

Червононосий нирок

Забавна качка середнього розміру дуже полюбилася заводчикам за гарне помаранчеве оперення, через яке голова селезнів нагадує пухнасту кульку. Пірки добре орієнтуються на воді і добре літають, але в польоті не дуже маневрені.

Червононосий нирок - Декоративні породи качок

Огар

По-іншому цю породу ще називають «червоною качкою» за незвичайне руде забарвлення. Голова майже біла, плавно переходить у золотистий, а ось хвіст і махове пір’я – чорне. Огарі середні за розміром та важать близько 1,5 кг.

Огар - Декоративні породи качок

Руда свистяча

Цю дику качку дедалі частіше вирощують біля ставків у парках із декоративною метою. Птах маленький, до 700 г, але з дуже довгою шиєю та великою головою. Для утримання в холодних регіонах потрібна тепла водойма та приміщення.

Руда свистяча - Декоративні породи качок

Каюга

Стара американська порода досі залишається дуже популярною. Вона примітна незвичайним темним забарвленням, яке здається то чорним, то повністю зеленим, залежно від освітлення. Каюг розводять і у промислових масштабах.

Каюга - Декоративні породи качок

Пеганка

Ще один дикий різновид, який прижився в господарстві як декоративний. У природі пеганки живуть парами, потребують компанії та дуже голосисті. Оперення – біле, але з коричневими, зеленими, переливчастими та навіть червоними фрагментами.

Пеганка - Декоративні породи качок

Хохлата

Це гібрид з різних європейських порід із розвиненим мускулистим тілом та забавним чубчиком на голові. Широка шия здається трохи пухнастою, а колір дзьоба залежить від забарвлення конкретної качки.

Хохлата - Декоративні породи качок