Як почистити килим у домашніх умовах: 10 простих способів

Як почистити килим у домашніх умовах?

Знову намагаєшся відчистити пляму з улюбленого килима, розмірковуючи, а чи не викинути її взагалі? Не поспішай переходити до радикальних заходів! Ми зібрали 10 простих способів, як почистити килим у домашніх умовах без нервів і дорогих засобів для виведення плям. Спробуй наступного разу!

1. Сухе чищення килима

Щоб витягнути з ворсу все дрібне сміття, вистачить сухого чищення, навіть якщо на перший погляд простого пилососа недостатньо. Помірно посип покриття сухою содою або тирсою, утри їх щіткою з жорстким питанням і пропилісся все разом приблизно через півгодини. Якщо килим занадто густий або пухнастий, повтори процедуру кілька разів поспіль. Це хороший метод для вовняних килимів, які можуть запліснівніти від вологи.

Сухе чищення - як почистити килим у домашніх умовах

2. Мильний розчин

Щоб почистити весь килим, натрій маленький шматочок господарського мила в теплу воду. Не потрібно, щоб розчин інтенсивно пінився – він має бути зовсім слабким.Візьми пульверизатор і збризни мильною водою килим, а потім пройдися по ворсу губкою або м’якою щіткою.

Як почистити килим мильним розчином у домашніх умовах

3. Сода

Висип у 5-літровий таз води приблизно півсклянки соди, розчини та перелий у пляшку. Накрути на неї пульверизатор, щоб рівномірно розподілити рідину, потім пройди щіткою, і після висихання пропилісось. Якщо рідини потрібно більше або менше, головне зберігай пропорції.

Як почистити килим содою в домашніх умовах

4. Сода з оцтом

Посип килим сухою содою рівномірним шаром і кошторису або пропилісся через півгодини. Змішай розчин зі столової ложки оцту та склянки води та рівномірно розбризкай по поверхні. За рахунок реакції спінювання навіть дрібні смітники піднімуться з ворсу вгору – ще за півгодини зметеш їх жорсткою щіткою або віником.

Як почистити килим содою з оцтом у домашніх умовах

5. Як почистити світлий килим?

Щоб повністю вичистити світлий килим без плям і розлучень, на склянку теплої води візьми шість ложок перекису та дві ложки соди. Замішувати суміш безпосередньо перед використанням. Оброби всю поверхню губкою в розчині, а потім після висихання – пропилісь.

Як почистити світлий килим у домашніх умовах

6. Як почистити килим від пилу?

Якщо килим уже і пилососили, і вибивали, а пил все одно залишився на своєму місці, є одна хитрість. У літр води влий по ложці нашатирного спирту та перекису водню. Вичисти всю поверхню вручну м’якою щіткою, а потім пройдися ще раз – вже чистою водою.

Як почистити килим від пилу в домашніх умовах

7. Як позбутися слідів взуття?

Якщо на килимі залишився звичайний бруд, не чіпай його, поки він повністю не висохне. Потім ретельно вичисти щіткою з густим жорстким ворсом і для закріплення результату пропилісь.Якщо щось залишилося, пройдися поверх мильним розчином або миючим засобом.

Як видалити сліди взуття з килима

8. Як позбутися застарілих плям?

Щоб почистити світлий килим, візьми свіжий лимонний сік, нанеси його на пляму і залиш на кілька годин. Приємний бонус – знищення будь-яких неприємних запахів. Для темних покриттів підійде міцне заварювання, з якого злили рідину. Розсип чайки, дочекайся, поки вони висохнуть, і збери їх пилососом.

Як позбутися застарілих плям на килимі

9. Як видалити жирні плями з килима?

Якщо тепла вода не допомагає, візьми бензин та гас. Тільки врахуй, що після них килим потрібно добре провітрити, поки не піде запах. Вимочи в бензині або гасі деревну тирсу, засип пляму і накрий щільним листом паперу на всю ніч. Вранці прогладь килим зверху прямо по листку, заміни його на новий, прогладь знову – і повторюй, поки черговий лист не залишиться повністю чистим.

Як видалити жирні плями з килима в домашніх умовах

10. Як відновити колір килима?

Пройдися по килиму з пульверизатора з сумішшю води з оцтом (ложка на літр).Почекай півгодини і ще раз пройдися по поверхні щіткою за напрямком ворсу, а коли вона повністю просохне – пропилісь. Цей метод хороший для натуральних килимів, а ось для синтетичних – спочатку переконайся, що оцет не роз’їдає волокна чи колір.

Як відновити колір килима в домашніх умовах