20 найкращих документальних фільмів останніх років

20 найкращих документальних фільмів останніх років

Документальні фільми – це захоплюючі історії про науку, історію, природу та мистецтво. Розширюй горизонти своїх знань разом із нашою захоплюючою кінопідбіркою!

1. Ідеальна планета (2021)

Ідеальна планета (2021)

Це неймовірний барвистий документальний фільм, що складається з п’яти міні-частин, про вплив сил природи та людства на все, що відбувається довкола. Любителі природничих наук зможуть дізнатися багато нового про вулкани, океани, Сонце та природні явища.

2. Зіркові папи (2020)

Зоряні тата (2020)

Документальний фільм піднімає проблему сімейних цінностей та ролі чоловіка у формуванні та підтримці здорової атмосфери у родинному колі. Глядачі дізнаються багато нових фактів про знаменитостей і побачать, що популярні татусі переживають ті ж проблеми, що й батьки у звичайних сім’ях.

3. Слон (2020)

Слон (2020)

У центрі сюжету цього документального фільму – африканські слони та їхня міграція. Він буде цікавий навіть поціновувачам художнього кіно, оскільки режисери постаралися зробити його неймовірно барвистим та пізнавальним.

4. Невідома планета Земля (2018)

Невідома планета Земля (2018)

Як зароджувалась Земля? Коли на ній з’явилося перше життя? Фільм відповідає на ці питання, показуючи історію виникнення планети та шлях її еволюції.

5. Рік на орбіті (2016)

Рік на орбіті (2016)

Особливості життя космонавтів, чудові картини космосу, унікальність інформації та атмосфера фільму змусять переглядати його ще багато разів.

6. Планети (2019)

Планети (2019)

Як з’явилися та розвивалися Меркурій, Венера, Нептун та інші планети? Що таке супутники та яка їхня роль у космічному просторі? Дізнайся більше цікавої інформації з цього серійного документального фільму!

7. BBC: Династії (2018)

BBC: Династії (2018)

Незважаючи на свою «історичну» назву, це кіно розповідає про життя диких тварин із різних куточків планети. Полювання, життєві цикли, шлюбні періоди, харчовий ланцюг та закони виживання – одні з найцікавіших тем!

8. МакКвін (2018)

МакКвін (2018)

Це біографічна історія про життя та творчий шлях Олександра МакКуїна – знаменитого британського дизайнера. Багато інтерв’ю, зйомки показів, розкриття таємниць – лише мала частина того, на що може розраховувати глядач.

9. Найшокованіші гіпотези. Ці очі навпроти (2017)

Найшокованіші гіпотези Ці очі навпроти (2017)

Єгипетські піраміди та легенда про загадкове місто Шамбала лягли в основу захоплюючого сюжету. У фільмі є багато неймовірних фактів, які важко повірити!

10. Зроблено з вторинної сировини (2017)

Зроблено з вторсировини (2017)

Тема екології стала досить гострою останніми роками.Цей документальний фільм розповідає про правильну переробку відходів та способи врятувати Землю від тотального.забруднення та токсикації.

11. Ворожа планета (2019)

Ворожа планета (2019)

Хоча назва стрічки і звучить дещо загрозливо, але у фільмі розповідається про флору, фауну та вплив глобального потепління на них. Диктор доступною мовою пояснює теми про закони виживання та природні процеси.

12. Земля: Один чудовий день (2017)

Земля: Один приголомшливий день (2017)

Це документальний фільм, який можна подивитися разом з дітьми, тому що в ньому немає кривавих фрагментів про полювання хижаків, наприклад. Хоча факти не можна назвати неймовірно унікальними, приголомшливі картини, їхня барвистість і насиченість повністю компенсують цей недолік.

13. Дикі Філіппіни. Приховані чудеса (2019)

Дикі Філіппіни Приховані чудеса (2019)

Чи знаєш ти про шоколадні пагорби, довгоп’яти, океанічні мешканці з крилами та сніданками вітрильних ящірок? Пізнавальна інформація та строкаті відтінки картинки, що транслюються, захоплюють дух!

14. Аполлон 11 (2019)

Аполлон 11 (2019)

Це історія про американський корабель, що приземлився на Місяць. Акцент зроблено на підготовці до польоту, важливості кожного члена екіпажу, переживання та надії всіх, хто спостерігав за подією або був її частиною.

15. Старі загадки Нового Світу (2016)

Старі загадки Нового Світу (2016)

Документальний фільм занурює глядачів у давню історію Африки. Археолог Андрій Жуков розповідає про старовинні підземні міста та незвичайні будівлі, спорудити які не під силу навіть сучасній техніці.

16. Пластиковий океан (2016)

Пластиковий океан (2016)

Нерозкладний матеріал став серйозною проблемою для всього живого. Цей фільм створений не для того, щоб вражати природними фарбами. Він показує фатальність людського втручання у природні цикли планети.

17. Акварель (2018)

Акварель (2018)

Це візуально багатий фільм-споглядання, в якому немає звичного закадрового голосу.Натомість глядачеві пропонується спостерігати за потужністю та багатогранністю водної стихії.

18. Міфи Стародавньої Греції (2016)

Міфи Стародавньої Греції (2016)

Документалка розповідає про мир з погляду стародавніх предків, коли кожна незрозуміла деталь пояснювалася волею богів, їх покаранням чи благословенням. У фільмі використано велику кількість предметів мистецтва (живописи, скульптури тощо).

19. Битва болотних драконів (2017)

Битва болотних драконів (2017)

Алігатори та крокодили Флориди – головна тема цього шедевра. Крім того, згадується проблема людського впливу на життя та популяцію цих тварин.

20. Місто очима кота (2018)

Місто очима кота (2018)

Як це – побачити величний Амстердам очима кота? Безліч цікавих фактів, забавні коментарі та якісна картинка зроблять перегляд фільму легким і максимально захоплюючим!