20 найкращих фільмів про вязницю

20 найкращих фільмів про в'язницю

Фільми про ув’язнених, їхні долі, несправедливість арешту та уроки, винесені з помилок справжніх злочинців, можуть серйозно змінити погляди на життя. Якщо тобі подобається кіно, яке змушує задуматися і порушує важливі соціальні питання, ми рекомендуємо до перегляду цю добірку найкращих фільмів про в’язницю!

1. Втеча з Преторії (2020)

Тім Дженкін (Деніел Редкліфф) разом зі Стівеном Лі (Деніел Веббер) опиняються у в’язниці за поширення листівок, які закликають до боротьби за свободу та повстання проти режиму ПАР. Разом з іншими політичними арештантами Тім та Стівен створюють план втечі. Але чи вдасться їм зробити його?

Втеча з Преторії - Найкращі фільми про в'язницю

2. Законослухняний громадянин (2009)

У будинок Клайда Шелтона (Джерард Батлер) вриваються грабіжники та вбивають його родину. Незабаром злочинців заарештовують, але Клайд розуміє, що корумпований і недбалий суд не покарає їх належним чином. Тоді герой сам вирішує досягти справедливості, внаслідок чого опиняється за ґратами. Але навіть тут Клайд диктує правила.

Законослухняний громадянин - Найкращі фільми про в'язницю

3. Втеча із Шоушенка (1994)

Енді Дюфрейн (Тім Роббінс) звинувачується у вбивстві власної дружини. Чоловік не впевнений у своїй винності, бо був надто п’яний і не пам’ятає подій фатального вечора. Тим не менш, Енді потрапляє до в’язниці, де йому доведеться пройти через безліч випробувань, щоб вижити і дізнатися правду про загибель подружжя.

Втеча із Шоушенка - Найкращі фільми про в'язницю

4. Зелена миля (1999)

Пол Еджкомб (Том Хенкс) працює у тюремному відділі, де утримують ув’язнених, засуджених до смерті. Його колега Персі Уетмор (Даг Хатчисон) – злісна, жорстока і боягузлива людина зі зв’язками, яка знущається з людей. Якось до блоку надходять троє нових арештантів, які змінять життя всього відділу.

Зелена миля - Найкращі фільми про в'язницю

5. План втечі (2013)

Рей Бреслін (Сільвестр Сталлоне) на власному прикладі доводить уразливість систем безпеки у в’язницях.Фахівець завжди знаходить спосіб обдурити захист і втекти з ув’язнення. Якось чоловік отримує чергове завдання на тестування системи. Проте, потрапивши до в’язниці, Рей незабаром виявляє, що його підставили.

План втечі - Найкращі фільми про в'язницю

6. Експеримент (2010)

26 людей з різних верств населення беруть участь у соціально-психологічному експерименті, за який передбачено грошову винагороду. Досліджувані діляться на два табори – ув’язнених та наглядачів. Існують чіткі умови гри, за порушення яких тест завершують. Проте, коли один із охоронців починає відверто нехтувати правилами, виявляється, що зупинити досвід не так просто.

Експеримент - Найкращі фільми про в'язницю

7. Камера 2011 (2009)

Новий охоронець в’язниці Хуан Олівер (Альберто Амманн) під час екскурсії по блоку з найлютішими злочинцями втрачає свідомість через нещасний випадок. У цей час ув’язнені влаштовують переворот і змушують інших охоронців тікати. Хуан приходить до тями в оточенні вбивць і ґвалтівників, і йому не залишається нічого іншого, окрім як прикинутися одним з них.

Камера 2011 - Найкращі фільми про в'язницю

8. «Веселі» канікули (2012)

Злодій Грінго (Мел Гібсон) опиняється за ґратами через крадіжку 4 мільйони доларів. У мексиканській в’язниці панують свої, незвичайні правила, і новому ув’язненому ще доведеться придумати, як отримати з них зиск.

«Веселі» канікули - Найкращі фільми про в'язницю

9. Голод (2008)

Це дуже відверта драма, яка розповідає про Ірландське голодування у 1980-х. Арештанти вимагають надання їм статусу політичних ув’язнених. Спроби не дають особливих результатів, поки один із злочинців не вирішує на знак протесту оголосити голодування.

Голод - Найкращі фільми про в'язницю

10. Від дзвінка до дзвінка (2013)

Неконтрольований підліток Ерік Лав (Джек О’Коннелл) у 19 років уперше опиняється у дорослій в’язниці, оскільки раніше відбував терміни лише у колоніях для неповнолітніх. Нестриманість юнака викликає серйозні проблеми, і тільки місцевий психотерапевт рятує його становище, запрошуючи хлопця на групові сеанси.

Від дзвінка до дзвінка - Найкращі фільми про в'язницю

11. Костолом (2001)

Колишній футболіст Денні Міан (Вінні Джонс) потрапляє за ґрати. Тут він вирішує створити власну спортивну команду із ув’язнених та зіграти проти охоронців. Але тут виникають нові обставини, через які Денні, можливо, доведеться програти матч.

Костолом - Найкращі фільми про в'язницю

12. Втеча з Алькатраса (1979)

Френк Морріс (Клінт Іствуд) вже неодноразово втікав із в’язниць. Але цього разу він опиняється на ув’язненні на спеціальному острові. І все ж таки рецидивіст робить спроби бігти і знаходить спосіб це зробити. Однак, коли до волі залишається зовсім небагато, Френка раптом починають долати сумніви.

Втеча з Алькатраса - Найкращі фільми про в'язницю

13. Бронсон (2008)

Чарльз Бронсон (Том Харді) – реальна людина, яка прожила у в’язниці близько 40 років.Сюжет фільму – біографія цього відомого злочинця, якого від криміналу не вберегли ні інтелігентна сім’я, ні наявність у арештантів великої кількості глибинних творчих талантів.

Бронсон - Найкращі фільми про в'язницю

14. Опівнічний експрес (1978)

Американець Вільям Хейс (Бред Девіс) потрапляє на перевезення наркотиків і незабаром опиняється у в’язниці. Завдяки сприянню зі слідством та доброму адвокату Біллі отримує термін трохи більше 4 років. Він стійко терпить знущання наглядачів, бажаючи якнайшвидше вийти на свободу. Проте незадовго до закінчення терміну Вільям дізнається, що його ув’язнення продовжили до 30 років.

Опівнічний експрес - Найкращі фільми про в'язницю

15. Все або нічого (2005)

Колишній квотербек американського футболу Пол Кру (Адам Сендлер) потрапляє під арешт. Директор виправного закладу, куди переводять Пола, пропонує гравцеві тренувати місцеву команду охоронців, якій далеко до національної ліги.

Все чи нічого - Найкращі фільми про в'язницю

16. Останній замок (2001)

Бойовий генерал Юджин Ірвін (Роберт Редфорд) ухиляється від наказу керівництва, за що посилається у спеціальну колонію для військовихарештантів. Тут відомий завдяки своїм подвигам генерал швидко завойовує авторитет у співкамерників та начальника виправного закладу. Але Юджину не подобаються тутешні жорстокі та несправедливі умови, і він вирішує організувати переворот.

Останній замок - Найкращі фільми про в'язницю

17. Тюряга / Під замком (1989)

Френк Леоне (Сільвестр Сталлоне) смиренно карається в Нортвуді за свої провини. Його мета – якнайшвидше вийти на волю до нареченої, щоб почати нормальне життя з чистого аркуша. Але голова колонії має інші плани на ув’язненого.

Тюряга Взаперті - Найкращі фільми про в'язницю

18. В ім’я батька (1993)

Невинні батько та син за помилковим звинуваченням отримали по 15 років ув’язнення. Несправедливо звинувачена сім’я проходить через смугу труднощів, і лише адвокат Гарет Пірс (Емма Томпсон) може позбавити чоловіків страшної долі.

В ім'я батька - Найкращі фільми про в'язницю

19.Пророк (2009)

19-річний Малік (Тахар Рахім) опиняється під арештом. Хлопцеві нема звідки чекати на допомогу чи підтримку, і він змушений захищати сам себе. Юнак починає виконувати завдання місцевого угруповання та паралельно вивчати закони тюремного життя.

Пророк - Найкращі фільми про в'язницю

20. Злочинець (2008)

Захищаючись, Уайд Портер (Стивен Дорфф) ненавмисно вбиває злодія, який забрався до нього в будинок, і отримує трирічний термін. По помилці Уайда відправляють до колонії строго режиму, де наглядачі щодня змушують арештантів битися один з одним. Портер не хоче створювати собі нових проблем, але відмовившись від бою, отримує 6 додаткових років перебування за ґратами.

Злочинець - Найкращі фільми про в'язницю