Форми обличчя і зачіски для них, жіночі. Фото з описом

Щоб підібрати потрібну форму і довжину волосся, потрібно знати, які форми особи існують, і які зачіски для них підходять.

 

Як визначити форму обличчя

Існує три способи визначення типу обличчя та її форми. З допомогою цих прийомів жінка може легко визначити, яка з форм обличчя у неї. І легко підібрати зачіски, які для нього підійдуть.

Визначення форми обличчя за допомогою дзеркала

Для цього необхідно взяти стираються маркер або помаду і встати на відстані півметра від дзеркала. Світ обов’язково повинен падати зверху, а не на особу. Потрібно акуратно обвести контури свого обличчя, починаючи від підборіддя. Потім перейти до вилиць і лобі.

 

Після цього можна приступити до аналізу обличчя: де у нього найширша частина, наскільки виступають вилиці, якої ширини лоб. Визначивши ці параметри «на око», можна вирахувати свій тип обличчя.

З допомогою портновского метра

 

 • Спочатку потрібно обміряти вилиці виступаючих частин. Ці параметри будуть відповідати ширині щік;
 • Ширина щелепи вимірюється так: сантиметр потрібно докласти трохи нижче вуха і довести його до середини підборіддя. Отриману цифру потрібно помножити на «два»;
 • Лоб вимірюється по найширшій його частині: мірну стрічку потрібно прокласти від однієї скроні до іншого;
 • Довжина обличчя: сантиметр прикладається посередині лоба і опускається до найбільш виступаючої точки нижньої щелепи.

Метод «чотирьох вимірів»

 

З його допомогою досить точно можна визначити форму обличчя і зробити висновок, які зачіски для нього підійдуть.

Як проводити вимірювання:

  • 1-й завмер зробити горизонтальним, і провести з верхньої частини лоба;
  • 2-й –по верхній межі брів;
  • 3-й параметр заміряється по губах, по самій верхній точці;

 

 • 4-й вимір проводиться вертикально по межі росту волосся, через ніс і до нижньої щелепи.

Форми різні обличчя і зачіски для них теж потрібно вибирати відповідні.

Якщо правильно обчислити свої параметри, то можна добитися ідеально створеного образу

Всього ж стилісти і перукарі виділяють 8 стандартних типажів.

Стилісти виділяють вісім стандартних форм обличчя. Для кожної з них рекомендуються певні види зачісок

Стандартні форми обличчя

Овальне обличчя

Цей типаж легко дізнатися по гострих виступаючих вилиць. Такі обличчя нагадують за формою яйце, яке перевернуто гострою частиною вниз. Як правило, лоб і щелепа у володарів такого типу обличчя практично однакові, підборіддя трохи закруглений. Класичним прикладом такого типажу є Сара Джессіка Паркер.

 

Трикутне обличчя

У цього типу обличчя ширина і довжина практично однакові. Але лоб – найширша його частина. Іноді зустрічаються різновиди цієї обличчя, у яких лоб і вилиці можуть бути однаковими по ширині. Таке обличчя закінчується загостреним підборіддям. Типовий приклад трикутного обличчя у «Блондинки в законі» – Різ Уізерспун.

 

Ромбовидне обличчя

Цей тип обличчя трохи схожий з овальним. Єдина різниця в тому, що підборіддя в нього загострений. А лоб нагадує конус. Таке обличчя має Софі Лорен. Не менш ефектно виглядає і типаж її американської колеги «Жінки-Кішки» Холлі Беррі. Мадонна, теж входить в число власниць ромбовидного обличчя.

 

Кругле обличчя

Назва цього типу говорить сама за себе. Найширша частина – це вилиці. Але зазвичай заміри по ширині і довжині бувають практично однаковими. Дрю Беримор і Кемерон Діас – яскраві представниці цього типажу.

 

Прямокутне обличчя

Практично ідеальний прямокутник досягається за рахунок прямих ліній по межі росту волосся. Вилиці за формою – кутасті, а пропорції інших частин обличчя однакові. Брітні Спірс, Гвінет Пелтроу, Хайді Клум – ці загальновизнані красуні володіють прямокутними особами.

 

Квадратне обличчя

Представниці цього типажу володіють ідеальними пропорціями обличчя. Лоб у них зазвичай широкий, а вилиці кутасті. Типові приклади – Анджеліна Джолі і Сельма Хаєк.

 

Трапецієвидне (грушоподібне) обличчя

Ширина обличчя трохи менше довжини. Донизу воно поступово звужується. Лоб –зазвичай широкий, а межа росту волосся чітко визначена і практично пряма. Келлі Осборн, Дженніфер Еністон і Міні Драйвер – власниці такого типу обличчя.

 

Серцеподібне обличчя

Вважається, що цей типаж самий жіночний. Форма «сердечка» підкреслюється особливою лінією росту волосся: на ній чітко виражена «галочка», яку утворюють волосся.

Цей тип обличчя характеризується широким лобом, вузьким підборіддям і виступаючими вилицями. Представниці цього типу: Єва Лонгорія, Кім Бесінджер і Мерилін Монро.

 

Стилісти говорять, що всі форми обличчя по-своєму гарні, якщо правильно підібрати для кожної з них стрижку і зачіски, то можна візуально виправити недоліки, які є у кожної людини.

Як підібрати вдалу зачіску за формою обличчя – що ще потрібно знати.

Візажисти попереджають своїх клієнтів: при зміні іміджу, ні в якому разі не можна керуватися лише модними тенденціями.

Неправильно підібраний колір волосся або стиль стрижки здатні завдати непоправної шкоди загальному образу

Не випадково фахівці визначили основні форми обличчя  і підібрали зачіски для них.

Ось головні завдання, які ставлять перед собою справжні професіонали, працюючи з клієнтом:

 • Приховуємо недоліки. Ідеальних осіб не існує. Навіть до овального обличчя підійдуть далеко не всі зачіски;
 • Підкреслюємо переваги. За допомогою зачіски можна приховати диспропорції обличчя, і зробити акцент на найбільш привабливих його частинах;
 • Уникає крайнощів. Навіть самі правильні риси обличчя можуть бути спотворені в результаті неправильно підібраною довжини волосся і форми стрижки.

На вибір правильного способу впливають кілька факторів, які обов’язково повинен враховувати майстер:

 • Колір волосся. Світлі тони зроблять обличчя візуально ширше. А темні відтінки значно звузять його. Як класичний приклад можна привести головну героїню з фільму «Сімейка Адамс» ‒ Мартишу. Довгі чорні волосся візуально подовжують і без того вузьке обличчя;
 • Довжина волосся. Короткий «їжачок» можуть дозволити собі лише власниці ідеально правильної форми голови. Кругла голова від такої стрижки стане схожою на футбольний м’яч. Вузький череп не варто обрамляти довгими звисаючими пасмами;
 • Структура волосся. Жорсткі і кучеряве волосся встане «дибки», якщо їх коротко підстригти. А тонкі і легкі волосся краще обрізати, ніж стягувати їх на потилиці.
 • Індивідуальні особливості обличчя також потрібно враховувати при виборі зачіски і стрижки.
 • Зачіска і макіяж повинні ідеально поєднуватися. Грамотно підібраний макіяж доповнить образ, і зробить недоліки обличчя менш помітними.

Стилісти радять: перед відвідуванням салону краси потрібно критично подивитися на себе в дзеркало, оцінити свої достоїнства і побачити недоліки

Які стрижки підійдуть для круглого обличчя

Стрижки для круглого обличчя і різної довжини волосся

Це тип потребує візуальному подовженні. Оскільки ширина від верхньої точки лоба і відстань між щоками однакові, то необхідно зрівноважити пропорції. Цього ефекту можна досягти на довгих і середніх волоссі.

До круглого типу обличчя підійдуть стрижки каскадом і великі кучері. Якщо робити коротку стрижку, то їй потрібно надавати максимум обсягу, щоб волосся здавалося більше.

Непогано буде виглядати на такому обличчі і асиметричне боб-каре. Його довжина повинна бути значно нижче лінії підборіддя, а потилицю обов’язково піднятий.

Зачіски для круглої форми обличчя

З круглим обличчям категорично протипоказано класичне каре до середини щоки. Краще повністю відмовитися від прямого проділу і коротких чолок. На такий голові ідеально буде виглядати косий проділ.

Які стрижки підійдуть для квадратного обличчя

На думку стилістів, квадратне обличчя дуже виразно. Але вимагає до себе особливого підходу.

 

Щоб пом’якшити суворі лінії квадрата, жінкам потрібно вибирати стрижки, які будуть робити обличчя більш м’яким.

Ідеальний варіант – каре, нижче рівня підборіддя. Але воно має бути не надто об’ємним у лінії щоки.

Яка стрижка підійде для витягнутого обличчя

Для такого типу обличчя потрібно підбирати зачіски та стрижки, які будуть візуально його округляти. Жінкам, які належать до цього типу, потрібно забути про довгих і абсолютно прямих волоссі, кажуть стилісти.

Обов’язковим елементом стрижки для витягнутого обличчя повинна бути чубчик. Вона може бути будь-який: довгої, короткої, прямий або скошеної.

Зачіски для витягнутого обличчя

Головна мета – відволікти увагу від занадто довгого обличчя. Для цього типу підійдуть різні варіанти градуйованому і багатошарових стрижок. Відмінно виглядати градуйований боб

Яка стрижка підійде для овального обличчя

Овальна форма обличчя у перукарів і стилістів вважається ідеальною. До неї підходять всі варіанти стрижок і укладок.

 

Каскад, класичне каре, або короткий «їжачок» — овал ідеально впишеться в будь-яке обрамлення. Деякі стилісти все-таки вважають, що стрижки «під хлопчика» порушують природну гармонію такого обличчяі позбавляють його жіночності.

Зачіски для овального обличчя

Овального обличчя однаково підходять і чубчика і їх повна відсутність, можна збирати волосся в «хвостик», або розпускати їх уздовж обличчя.

Зачіски для трикутної форми обличчя.

Певні обмеження у виборі зачіски накладаються в разі поєднання вузького підборіддя з широким чолом. За допомогою зачіски необхідно візуально розширити нижню частину обличчя. Локони і каре з укладанням «від обличчя» ідеальний варіант для такого типажу.

 

Зачіски для квадратної форми обличчя

На квадратному обличчі добре виглядають зачіски з об’ємом у верхній частині голови. Завдяки легкому «начесу» на чубку можна візуально витягнути обличчя. Ідеально підійдуть косі проділи, скошені чубчика і великі локони.

Зачіски для квадратного обличчя

Жінкам з квадратним типом обличчя варто уникати зачісок у стилі каре, і зав’язаних у «хвіст» волосся.

Стрижки для серцеподібної форми обличчя

Зачіски для серцеподібного обличчя

Ідеально підійдуть стрижки, які візуально зменшують лоб і роблять підборіддя ширше. Каре на косий проділ і зі скошеною чубчиком – оптимальний варіант. Головне, підібрати потрібну довжину.

Дамам з серцеподібною формою обличчя підійде каре, довжина якого буде нижче рівня підборіддя. А волосся потрібно укладати по напряму до лиця.

Зачіски для прямокутної форми особи

Навіть крутий лоб в поєднанні з виступаючим підборіддям і чітко окресленими вилицями можуть бути гарними, якщо підібрати потрібну зачіску. З допомогою пишних форм можна відвернути увагу від явних недоліків обличчя і перетворити їх на переваги.

Зачіски для прямокутного обличчя

Підійдуть практично всі варіанти стрижок. Головне – надавати їм якомога більше обсягу. Ніяких «зализанных» пасм, попереджають стилісти!

Грушоподібна форма обличчя: стрижки

З цією формою обличчя допускаються як довгі варіанти стрижок, так і волосся середньої довжини. Головне завдання стиліста – уникати великого об’єму волосся у підборіддя.

Стрижки для грушоподібної форми обличчя

Не можна вибирати стрижки з однаковою довжиною волосся та ультракороткі. Вони візуально збільшать верхню частину голови. Вітаються стрижки з косими чубчиками, наприклад, боб-каре з довжиною нижче лінії скул.

Зачіски для обличчя ромбовидної форми

Зачіски для ромбовидного обличчя

Широкі і високі вилиці, вузький лоб і загострене підборіддя – ці недоліки можна перетворити в достоїнства, якщо візуально звузити вилиці і максимально розширити лінію чола допомогою зачіски. Якщо волосся довге, то ідеально підійдуть великі локони.

Стилісти говорять, що з таким обличчям волосся можна розчісувати на прямий проділ. Лінії повинні бути тільки асиметричними.

Зачіски для обличчя ромбовидної форми

На волоссі середньої довжини доречно зробити каре або подовжений боб. Короткі зачіски з таким типом обличчя допускаються, але вони повинні бути максимально об’ємними.

Як вибрати зачіску жінці з особливостями обличчя.

З допомогою довжини волосся, кольору і об’єму можна підкоригувати багато «природні» недоліки особи.

Довгий ніс

Якщо природа не нагородила акуратним носом, то слід відмовитися від гладких волосся. Об’ємні стрижки «відвернуть» увагу від цього недоліку.

Якщо повсякденна зачіска передбачає носіння «кінського хвоста», то волосся не можна повністю стягувати гумкою. У обличчя та ззаду їм потрібно надати невеликий обсяг. Єдиний можливий варіант чілок – косі і рвані. Якщо ця частина зачіски буде прямою та густою, то вона тільки збільшить ніс.

Власницям довгого носа краще вибирати об’ємні стрижки середньої довжини

Сара Джессіка Паркер анітрохи не соромиться свого немаленького носа, просто за допомогою правильно підібраного способу їй вдалося перетворити цей недолік в явне гідність.

Короткий ніс

Курносому обличчу або з носом «картоплею гладкі зачіски протипоказані. Для такого типу обличчя підійдуть об’ємні зачіски, допускається начіс. Ікона стилю Вікторія Бекхем вдало маскує свій не дуже акуратний ніс з допомогою копиці волосся.

Власницям кирпатого носа краще вибирати об’ємні зачіски

Підійдуть великі локони і великі пучки. Стиль «ліричний безлад» – відмінний варіант. Форма носа Сандри Баллок, аж ніяк не ідеальна. Але правильно підібрана зачіска робить її чарівною.

Коротка шия

Щоб візуально подовжити шию можна зробити стрижку «під хлопчика». Цей варіант підходить далеко не всім, а тільки самим сміливим. Низьку лінію росту волосся легко підкоригувати за допомогою машинки. Але тоді доведеться досить часто відвідувати перукаря.

 

Коротке каре з видовженими пасмами і максимально піднятим потилицею також допоможе візуально зробити шию більш довгою. Якщо волосся довге, то їх можна зібрати високий «хвіст», або залишити розпущеним по плечах.

Довга шия

Щоб зрівноважити пропорції і зробити занадто довгу шию коротше, потрібно відмовитися від волосся, зібраних у «хвостик» або виголених потилиць. Ідеально буде виглядати каскадна стрижка. Будь-який варіант зачіски, що закриває шию мінімум до середини, буде візуально «вкорочувати» цю частину тіла.

 

Великі риси обличчя

Стилісти радять жінкам з великими і виразними рисами обличчя вибирати об’ємні зачіски. Таким особам абсолютно не підходять гладкі і занадто короткі стрижки «під хлопчика».

Об’ємне каре або кучері зможуть візуально зменшити пропорції обличчя. Цього ефекту можна досягти і за допомогою правильно підібраного мелірування.

Дрібні риси обличчя

Власницям осіб з дрібними рисами, навпаки, протипоказані об’ємні зачіски з великими локонами. На тлі копиці волосся обличчя стане зовсім непомітним. Таким жінкам треба вибирати короткі зачіски, що відкривають обличчя. Вуха повинні бути максимально відкритими.

 

Важкий підборіддя

Цей природний недолік можна замаскувати за допомогою правильно обраної чубчика. Вона буде відволікати увагу від важкої нижньої щелепи. Підійде каре з довжиною нижче рівня підборіддя. Волосся в цьому випадку потрібно укладати «до лиця» і робити нижню частину зачіски максимально пишною.

Плоске обличчя

У цьому випадку стилісти рекомендують не соромитися і повністю відкривати обличчя поглядам оточуючих, а основний акцент робити на волоссі ззаду. Не потрібно намагатися приховати плоске обличчя за допомогою чубка, вона лише підкреслить цей недолік. Для такого обличчя підуть зачіски з локонами і пишною завивкою.

Кожне обличчя красиво по-своєму, і якщо жінка незадоволена своїм образом, то потрібно вибрати правильну зачіску. Знаючи про те, які бувають форми осіб, які зачіски для них підходять, можна повністю змінити свій образ.

Корисні відео-матеріали на тему «Форми обличчя і зачіски для них». Випрямлення кучерявого волосся і створення об’єму біля коріння

Як підібрати зачіску по формі обличчя. Поради стиліста:

Як випрямити волосся без шкоди для них: