Сині квіти – назви, фото та описи (каталог)

Сині квіти: назви, фото та описи (каталог)

З давніх-давен синій символізує сталість, спокій, чесність і доброту. І справді легко відзначити, що він сприятливо позначається на настрої та внутрішній гармонії. А ще – наповнює все довкола відчуттям повітря та свіжості. Особливо досягли успіху в цьому сині квіти, які ми й зібрали в сьогоднішньому каталозі!

Садові сині квіти

Садові види приваблюють насамперед своєю різноманітністю. Стільки форм квіток та суцвіть неможливо було б придумати спеціально, а от природі вдалося!

Волошка

Звичайно, ця добірка була б неможливою без волошки, тому з них ми й почнемо. Їхня головна перевага навіть не в красі, а в дивовижному поєднанні крихкості та стійкості.

Волошка

Дельфініум

Великі суцвіття дельфініуму зібрані з десятків ефектних квіток. Але для здорового зростання йому потрібне сонце, відсутність протягів і легкий дренований ґрунт.

Дельфініум

Іріс

Завдяки своїй химерній формі іриси смутно нагадують орхідеї. У поєднанні з довгим гострим листям насиченого зеленого відтінку вони здаються ще виразнішими.

Ірис

Аконіт

З давніх часів аконіти оточені містичними легендами. Понад те, вважається, що його появі приклав лапу сам міфічний пес Цербер. Аконіт зимостійкий і добре переносить пересадку, але він отруйний.

Аконіт

Барвінок

Ще одна рослина, оповита шлейфом байок та оповідань. Сині барвінки компактні, до 40 см, і розпускаються у травні поодинокими квітками до 4 см у діаметрі.

Барвінок

Аюга

Її ще називають живучкою, і це найкраща характеристика невибагливої ​​рослини. Аюга стійка до морозів, посухи та нестачі сонця, а ще вона разюче швидко розростається в суцільний килим.

Аюга

Вероніка

Трав’янистий багаторічник із сімейства подорожникових – дивовижна ґрунтопокривна рослина для саду.Особливо гарна діброва віроніка з дрібними, але багатими блакитними квітами.

Вероніка

Геліотроп

Щільні щиткові суцвіття геліотропу з дрібних синіх квіток здаються ажурними. Вони завжди звернені у бік сонця, а ще геліотроп – чудовий варіант для бордюрного озеленення.

Геліотроп

Гіацинт

Клубневий багаторічник славиться своїми пишними кистевидними суцвіттями. У кожному з них налічується до 45 окремих квіток-дзвіночків.

Гіацинт

Іпомея

Ніжний берізок, а точніше – росла ліана з серцеподібним листям розкриває свої бутони на початку літа. Великі лійчасті квіти всіх відтінків синього прикрашають ділянку до заморозків. Іпомея хороша для оформлення арок та альтанок.

Іпомея

Торжівка

Ти можеш зустріти її під назвою гентіана. Компактний чагарник із блакитними та синіми дзвіночками швидко розростається та налічує близько 400 видів.

Горечавка

Льон

Так-так, той самий. Насправді він називаєтьсяблакитний льон, і це вже все сказано. Льон – це не тільки відмінна тканина та корисне насіння, але ще й чудова прикраса клумби або міксбордера.

Льон

Солія

Солія з її синіми та блакитними дзвіночками – скромний представник сімейства ліан. Після цвітіння бутони змінюються пурпурними плодами і рослина зберігає декоративність.

Солія

Клематіс

Клематис примхливий і особливо вимогливий до ґрунту, вологості та добрив. На нього дійсно доведеться витратити час, але він обов’язково щедро віддячить натомість.

Клематис

Гортензія

Розкішна садова гортензія – найкраща реклама самої себе. Це одна з самих декоративних, пишноквітучих та різноманітних садових рослин. І, звичайно, серед них є сині сорти.

Гортензія

Кімнатні сині квіти

Здається, що в одній кімнаті із синіми квітами навіть дихається легше. А до чого вони напрочуд гарні!

Бровалія

А саме – бровалія гарна.І назва цього пишного пухнастого кущика говорить сама за себе. На темному зеленому листі розпускаються десятки яскравих синіх зірок.

Бровалія

Агапантус

Екзотична лілія досить примхлива, зате чудово прикрасить собою кімнату протягом усього літа і осені. З пухнастих листяних розеток пробиваються сині та блакитні суцвіття-парасольки.

Агапантус

Свинчатка

Свинчатка вимагає правильного зберігання та температурного режиму взимку. Але її чарівні блакитні та сині кисті однозначно того варті. До речі, насправді це ліана, причому при грамотному догляді – зростаюча.

Свинчатка

Кампанула

Чарівні дзвіночки кампанули виглядають ще більш зворушливо у поєднанні з серцеподібним листям. Рослину потрібно омолоджувати кожні кілька років, але вона цвіте майже весь цей час.

Кампанула

Агератум

Сині та блакитні агератуми давно вже не рідкість. Дрібні пухнасті квіти нагадують домашні кульбаби.Причому від одного куща розходиться дуже багато стебел.

Агератум

Глоксинія

Серед десятків сортів та видів глоксинії знайдеться багато синіх кольорів. Вони мають великі, а іноді просто величезні дзвіночки одного або відразу кількох відтінків.

Глоксінія

Примула

Синя примула відрізняється раннім тривалим цвітінням та чудовим ароматом. Загалом це дуже універсальна рослина, яку можна вирощувати на підвіконні, на балконі, у вуличних контейнерах та в саду.

Примула

Кімнатний крокус

Так-так, цей первоцвіт можна благополучно вирощувати на підвіконні. Вони чудово почуваються групами в широкому контейнері і заповнюють період, коли майже нічого не цвіте.

Кімнатний крокус

Кліторія

Саме з неї готують найвідоміший синій чай на Сході, і що тут ще можна додати? З неї ж добувають природний синій барвник. Нестача лише одна – примхлива кліторія навряд чи підійде новачкам.

Кліторія

Вітильний флокс

Серед яскравих та барвистих флоксів є насичено-сині сорти. Рослина цвіте так рясно, що здається, ніби кущик повністю складається з бутонів.

Вітильний флокс

Еустома

Кімнатна еустома або лізіантус теж бувають будь-яких можливих та неможливих відтінків. Є серед них і синьо-блакитні чи синьо-фіолетові сорти.

Еустома

Цинерарія

Безліч гібридних сортів цинерарії повністю у твоєму розпорядженні. Особливо хороші ультрамариново-сині квітки з білою серединкою.

Цинерарія

Ахіменес

Сині квіти виглядають ще яскравіше на тлі листя, що відливає бронзовими та бордовими рослинами. Ахіменес чудово почувається у вазонах та у підвісних кашпо.

Ахіменес

Стрептокарпус Рекса

Вічна любов багатьох квітникарів, тому що при всій візуальній крихкості та ніжності стрептокарпус не надто примхливий.Його світлі сині пелюстки з темнішими прожилками особливо гарні.

Стрептокарпус Рексу

Сенполія

Або так звана узамбарська фіалка. Ось вже хто точно не потребує представлення та рекомендацій, коли йдеться про сині кольори. Тим більше, що тут так багато варіацій забарвлень.

Сенполія