Діхондра (50 фото) – види, вирощування та правильний догляд

Дихондра (50 фото): види, вирощування та правильний догляд

Здається, що листя дихондри покрите воском або срібним напиленням. Вона чудово виглядає у кашпо та високих контейнерах. Діхондра – беззастережна одна з найефектніших ампельних рослин, і не просто так її прозвали водоспадом!

Загальна інформація

Вічнозелений багаторічник – близька родичка іпомеї та інших берункових. Її довгі чіпкі пагони розростаються до 1,5 м і формують суцільний килим на будь-яких поверхнях. Крім того, влітку дихондра ще й цвіте.

Корнева система відповідно до наземної частини – поверхнева і повзуча. Діхондра швидко розростається вшир, тому що її пагони самоукорінюються прямо під час зростання. Дрібні листочки нагадують монети діаметром від 0,5 до 2,5 см.

Загальна інформація

Види дихондри

При всьому різноманітті видів дихондр у природі, саду, на балконах і квартирах вирощують лише один вид – водоспад. А конкретніше, ці два сорти!

Смарагдовий водоспад

Зелений сорт, розмір листочків якого залежить від освітлення. Причому в півтіні вони ростуть більше. Влітку ця дихондра цвіте крихітними зеленими квітками.

Смарагдовий водоспад

Сріблястий водоспад

Це та сама сиза дихондра з довгими спадаючими пагонами. Її батоги довші, ніж у Смарагдового водоспаду, але в той же час не такі пишні. Сорт напрочуд невибагливий, але вимагає яскравого освітлення.

Сріблястий водоспад

Догляд за дихондрою

Дихондра – південний житель, тому всі тонкощі догляду пов’язані саме з цим. Вона звикла до тропіків та субтропіків, так що потребує сонця, тепла та вологи.

Температура

Комфортна температура для дихондри – 16-26 градусів. Якщо на зиму ти заносиш її до приміщення, врахуй, що їй потрібен період спокою при температурі до 15 градусів без підживлення.

Температура

Освітлення

Для сріблястого водоспаду – освітлення принципово важливий момент, тому що воно просто погано зростає у тіні. А ось зелена – комфортно почувається в різних умовах, і змінюється лише зовнішній вигляд її листя.

Освітлення

Полив

Помірний полив та помірна вологість дуже важливі для дихондри. Тут погані будь-які крайнощі. Крім того, поливати рослину потрібно ввечері, інакше можуть залишитися опіки на листі. Вранці дихондра любить обприскування.

Полив

Грунт

Дихондра росте майже на будь-якому ґрунті, але найкраще до неї підходять суглинки з хорошим дренажем. Давай земляному кому просихати, але не пересихати. Інакше в першому випадку коріння гниє, а в другому – відмирає.

Грунт

Добрива та підживлення

Дихондра дуже інтенсивно нарощує листяну масу, тому не обійтись без азотних добрив. Можна чергувати органіку та мінеральні суміші з періодичністю раз на тиждень.

Добрива та підживлення

Обрізка

Щоб сформувати густу та красиву крону, її доведеться поступово обрізати. Для стимуляції розгалуження прищипуй основні пагони на висоті 7-8 см.

Обрізка

Зимівка

Тут є два варіанти.У південних широтах дихондра зимує у ґрунті під плівкою та листям, і не завдає проблем. А на півночі її просто вирощують як однорічну рослину, бонавіть за сезон вона переростає. Але її можна пересадити у вазон разом із земляною грудкою і залишити зимувати у темному підвалі до весни.

Зимівка

Посадка та розмноження дихондри

Можна виростити дихондру із насіння, але це занадто довго. Простіше використовувати відведення та живці. Живці укорінюються у воді і за тиждень відрощують коріння для посадки в торф з піском. Для більшої кущистості в один вазон висаджують по 3 черешки. Коли вони остаточно зміцніють і підростуть, їх можна переселити до саду.

Розмноження відведеннями відбувається прямо на місцевості, і часто мимоволі. Пагони обростають бічними корінцями та швидко закріплюються, якщо просто пригнути їх до землі та злегка прикопати. Вже за кілька тижнів таке відведення можна буде відсадити.

Насіння висаджують у першій половині зими відразу в горщики по кілька штук на глибину близько 8 мм. Їх потрібно зволожити, затягнути плівкою та залишити у світлому місці при 22-24 градусах. Швидше за все знадобляться фітосвітильники.

У міру появи 2 листочків саджанці можна пікірувати, а плівку знімають, коли вони виростуть до 8 см. Все це дуже довгий процес, і його успіх безпосередньо залежить від температурного режиму та освітлення. Коли паростки виростають до 15 см, їх пересаджують на місце. У процесі не забувай прищипувати кінчики пагонів для гіллястості.

Посадка та розмноження дихондри

Боротьба зі шкідниками та хворобами

За своєю природою дихондра – звичайне бур’ян, тому шкідниками та хворобами її не вразити. Єдиний паразит, що становить серйозну загрозу, – це нематоди, яких важко помітити і з якими марно боротися. Якщо проблема вже виявлена, такі рослини потрібно якнайшвидше видалити, продезінфікувати грунт і нічого не садити на цьому місці найближчим часом.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Дихондра – фото

Дихондру можна дуже оригінально застосувати для прикраси ділянки та у різних ландшафтних композиціях. Лови найкрасивіші та оригінальні ідеї!

Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото
Дихондра - фото