Кращі сорти томатів для Підмосковя – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти томатів для Підмосков'я: фото, назви та описи ( каталог)

Щоб щороку збирати гарні, стиглі та м’ясисті помідори, потрібно одразу правильно вибрати, що садити. Саме для цього ми склали каталог найкращих сортів томатів для Підмосков’я з фото, назвами та описами. Сподіваємось, ти підбереш те, що потрібно саме тобі!

Найвищі сорти томатів для Підмосков’я

Урожайні сорти томатів легко дають до 12-13 кг плодів із куща, і навіть більше. Особливо – у стабільних тепличних умовах. Але дехто не поступається і у відкритому ґрунті.

Верліока

При правильному догляді та утриманні у Підмосков’ї з квадрата Верліоки можна зібрати до 18 кг урожаю. Маленькі помідори використовують у свіжому вигляді та для консервації.

Верліока - найвищі врожайні сорти томатів для Підмосков'я

Волові вуха

Сорт легко впізнати за витягнутою формою солодких м’ясистих плодів.Вони не тріскаються, добре переносять перевезення та підходять для томатної пасти та соків.

Волові вуха - Найвищі врожайні сорти томатів для Підмосков'я

Вибух

Порівняно молодий вітчизняний гібрид ідеально адаптований до умов Підмосков’я. Він легко переносить температурні перепади та мінливу погоду без шкоди для врожаю.

Вибух - найвищі врожайні сорти томатів для Підмосков'я

Андромеда

Андромеда дає дуже дружний та швидкий урожай, за що її й цінують дачники. З одного куща легко зібрати до 10 кг помідорів, а це рідкість для сортів з раннім терміном дозрівання.

Андромеда - найвищі врожайні сорти томатів для Підмосков'я

Де Барао

Сорт цікавий не лише високою врожайністю, а й різноманітністю плодів.Вони можуть бути різних кольорів: від жовтого до червоного або малинового.

Де Барао - Найвищі врожайні сорти томатів для Підмосков'я

Ранні сорти томатів для Підмосков’я

Ранні сорти дозрівають протягом 80-90 днів від перших сходів, іноді – до 95. До цієї ж категорії можна віднести середньоранні помідори – до 100-103 днів.

Білий Налив

Невибагливий сорт легко переносить несподівані похолодання і зовсім невибагливий загалом. Компактні кущики навіть не потрібно пасинкувати чи підв’язувати.

Білий Налив - Ранні сорти томатів для Підмосков'я

Есфігмен

Це найбільш великоплідний сорт із ранніх томатів, які варто вирощувати у Підмосков’ї. Він дає красиві та щільні округлі плоди зі слабовираженою ребристістю та вагою до 300 г.

Есфігмен - Ранні сорти томатів для Підмосков'я

Тайлер

Сорт відрізняється дуже розвиненою кореневою системою, завдяки чому легко переживає короткочасні посухи. Кущі покриті кистевидними суцвіттями із зав’язей,і дають по 8-9 томатів з одного пензля.

Тайлер - Ранні сорти томатів для Підмосков'я

Бурштиновий розсип

Середньорослий сорт із красивими солодкими помідорами насиченого жовто-жовтогарячого відтінку. За сприятливих умов він дає до 15 кг урожаю з квадрата, і товарних із них – майже 100%.

Бурштиновий розсип - Ранні сорти томатів для Підмосков'я

Медок

Ранній урожайний Медок дає маленькі та акуратні помідори вагою до 100 г. Вони ідеально підходять для консервації в цілому вигляді, а в їхньому солодкому смаку зовсім немає кислоти.

Медок - Ранні сорти томатів для Підмосков'я

Середньостиглі сорти томатів для Підмосков’я

До середньостиглих сортів відносяться ті томати, які дозрівають через 100-115 днів після сходу. Терміни залежать від погоди та умов утримання.

Бичаче серце

Найкращий салатний сорт з тих, які однаково добре ростуть у теплиці та у відкритому ґрунті. М’ясисті помідори рожевого відтінку важать до 400 г, але для цього потрібен регулярний полив та підживлення.

Бичаче серце - Середньостиглі сорти томатів для Підмосков'я

Фітоус

Урожайний сорт цінують за підвищену стійкість до фітофтори та відмінні смакові якості, що зберігаються при консервації. У вдалий теплий рік Фітоус може дозріти раніше – близько 90 днів.

Фітоус - Середньостиглі сорти томатів для Підмосков'я

Цукровий бізон

Середньостиглий високорослий сорт виведений у Росії, так що відмінно адаптований до наших умов. Перші помідори найбільші – до 350 г, а наступні – до 250 г, але на смак це не впливає.

Цукровий бізон - Середньостиглі сорти томатів для Підмосков'я

Чіо-чіо-сан

Гілчастий кущ виростає до 2 м і обов’язково потребує підв’язки. У нього маленькі сливовидні плоди по 40 г, але на одному пензлі може бути до 50 таких помідорів.

Чіо-чіо-сан - Середньостиглі сорти томатів для Підмосков'я

Чорний принц

Універсальні томати для салатів та консервації відрізняються характерним чорно-коричневим відтінком. Самі плоди – правильної кулястої форми та вагою до 300 г.

Чорний принц - Середньостиглі сорти томатів для Підмосков'я

Пізні сорти томатів для Підмосков’я

Пізні сорти дозрівають найдовше – від 120 днів після сходів, і найчастіше це томати для відкритого ґрунту. Але є й тепличні види.

Французький гродневий

Помідори ростуть великими китицями, і з куща можна зібрати до 5 кг урожаю. Плоди смачні, не тріскаються, добре переносять транспортування та зберігання, тому їх можна вирощувати на продаж.

Французький гродневий - Пізні сорти томатів для Підмосков'яПідмосков'я

Хороший Краснобай

У Підмосков’ї цей урожайний гібрид краще вирощувати у теплицях. Помідори дозрівають дуже щільними та пружними, насиченого червоного кольору та вагою до 500 г.

Хороший Краснобай - Пізні сорти томатів для Підмосков'я

Бобкат

Пізній сорт із середніми за розміром плодами – від 180 до 240 г. Це голландський гібрид, який був виведений спеціально для середньої смуги та дає стабільний урожай.

Бобкат - Пізні сорти томатів для Підмосков'я

Ракета

Старий сорт спочатку виводили на Півдні, але й у Підмосков’ї він почувається непогано. Кущики компактні, а помідор важить до 60 г, тому їх можна вирощувати навіть на балконі.

Ракета - Пізні сорти томатів для Підмосков'я

Абаканський

Абаканські помідори дуже гарні, смачні та великі, до 800 р.Але для цього потрібно забезпечити правильний догляд, стабільне освітлення, підв’язку та мінеральні добрива.

Абаканський - Пізні сорти томатів для Підмосков'я

Низкорослі сорти томатів для Підмосков’я

Низькорослі томати виростають зовсім маленькими – лише по 50-70 см. Але навіть за таких скромних розмірів куща вони дуже врожайні.

Невський

Компактний ранній сорт дає гарні акуратні помідори приблизно одного розміру – по 60 г. Вони зібрані в кистевидні суцвіття і підходять для салатів або консервації.

Невський - Низькорослі сорти томатів для Підмосков'я

Маруся

Маленький середньостиглий сорт відрізняється яйцеподібною формою плодів вагою до 100 г. Помідори Маруся найкраще підходять для маринування або консервації.

Маруся - Низькорослі сорти томатів для Підмосков'я

Монгольський карлик

Дуже маленький і дуже невибагливий гібрид, який цінують підвищену стійкість до посух. Кущики до 40 см при правильному підживленні дають цілі грона з великих помідорів до 300 г кожен.

Монгольський карлик - Низькорослі сорти томатів для Підмосков'я

Ладний

Низькорослий середньостиглий сорт витягується приблизно до 70 см, хоча зрідка може зростати до 100 см. Червоні томати злегка видовженої форми відрізняються солодким, злегка кислуватим смаком. Вони хороші для консервації.

Ладний - Низькорослі сорти томатів для Підмосков'я

Улюблене свято

Смачний середньостиглий рожевий сорт дає великі плоди при компактному кущі. Вага одного серцеподібного помідора з м’ясистою м’якоттю досягає 500 г.

Улюблене свято - Низькорослі сорти томатів для Підмосков'я

Високорослі сорти томатів для Підмосков’я

Високорослі томати ростуть до 3 м, і вимагаютьпідв’язки та пасинкування. Вони мають інший принцип зростання, тому за грядками потрібно обов’язково стежити.

Аксель

Високорослий середньостиглий сорт підходить для салатів, засолювання та консервації. Великі округлі томати середньої щільності зростають до 190 г.

Аксель - Високорослі сорти томатів для Підмосков'я

Бабусин секрет

Відмінний тепличний сорт із солодкими та м’ясистими плодами, які можуть важити до 700-1000 р. Томати гарні у свіжому вигляді та для заготовок на зиму.

Бабусин секрет - Високорослі сорти томатів для Підмосков'я

Великий воїн

Високі пагони витягуються від 2 м і далі, але один кущ легко дає до 18 кг урожаю в сезон. Помідори злегка ребристі, кулясті та великі, з яскравим смаком, тому їх зазвичай використовують свіжими.

Великий воїн - Високорослі сорти томатів для Підмосков'я

Аурія

М’ясисті томати хороші для салатів та домашнього консервування. Незважаючи на те, що це високорослий сорт, кущ виходить досить компактним.

Аурія - Високорослі сорти томатів для Підмосков'я

Інтуїція

Розлий сорт з підвищеним вмістом цукру для салатів та цільноплідного консервування. Томати вагою близько 100 г зібрані у великі кисті на кущах по 2-2,5 м.

Інтуїція - Високорослі сорти томатів для Підмосков'я

Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков’ї

У теплицях добре вирощувати ранні, високоврожайні та великоплідні сорти помідорів. Стабільні умови дозволяють отримати саме результат, який потрібен.

Султан

Ранній голландський гібрид не потрібно підв’язувати і формувати, так що він відмінно підходить дачникам-початківцям. Стиглі помідори виростають великими та смачними, ідеальними для соку, пасти та кетчупу.

Султан - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Червоний мустанг

Середньостиглий сорт легко відрізнити за довгими загостреними плодами з легкою зеленцем, яка сходить у міру дозрівання. Кожен помідор важить до 230 г.

Червоний мустанг - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Оленка

Найкраще цей сорт почувається у закритих теплицях, захищених від вітру та протягу. Натомість виростає потужна гілляста рослина, яка дає до 15 кг смачних великих томатів із квадрата.

Оленка - Найкращі сорти томатів для теплиць у Підмосков'ї

Рожевий мед

Хоча плоди Рожевого меду і не лежачі, але це компенсують їх чудові смакові якості. Гарні серцеподібні помідори у тепличних умовах виростають до 600 г кожен.

Рожевий мед - Кращі сорти томатів для теплиць в Підмосков'я><noscript><img loading=

Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту в Підмосков’ї

Більшість сортів томатів добре почуваються у відкритому ґрунті в Підмосков’ї. Але треба враховувати мінливу погоду та можливі заморозки.

Біатлон

Серед усіх сортів черрі Біатлон найкраще адаптується до відкритого ґрунту Підмосков’я. Солодкі помідори насиченого червоного кольору виростають до 50-80 г.

Біатлон - Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Анжеліка

Універсальні середньорослі томати червоного кольору та округлої форми виростають до 70 г. Це ранньостиглий, але досить смачний та невибагливий сорт.

Анжеліка - Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Петергоф

Цей сорт віддають перевагу любителям солодких помідорів, тому що в ньому міститься багато цукру. З одного маленького кущика до 40 см заввишки можна зібрати до 2 кг невеликих плодів.

Петергоф - Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Данко серцеподібний

При сприятливому літньому прогнозі Данко непогано почувається у відкритому ґрунті Підмосков’я. Сорт дає великі плоди, які цінуються за велику кількість густого кисло-солодкого соку.

Данко серцеподібний - Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту в Підмосков'ї

Тамара

Універсальний середньорослий сорт витягується до 120 см, а й плоди дає досить великі. Круглі помідори трохи сплюснуті на полюсах і можуть важити до 500 г.

Тамара - Найкращі сорти томатів для відкритого ґрунту в Підмосков'я