Аквілегія (80 фото) – види, догляд та вирощування

Аквілегія (80 фото): види та особливості догляду

Щойно не називають аквілегію в народі – від водозбору чи орлика до колумбіни чи ельфійських туфельок. Красива і яскрава квітка злегка нагадує лілію, але відрізняється від неї формою бутонів та забарвленням. Аквілегії висаджують на клумбах, альпійських гірках, у міксбордерах та під зріз для букетів. Сьогодні ми розповімо, як її правильно доглядати!

Загальна інформація

Аквілегія – лютиковий трав’янистий багаторічник, який прийшов до нас із північних гірських регіонів. А це означає, що вона добре пристосована до погодних умов середніх широт та легко приживається у саду. У всьому світі її люблять уже століттями, від середньовічних картин до творів Шекспіра.

Розвивається аквілегія два роки – спочатку формується листова розетка, а вже потім з’являються квітконоси. У неї дуже гарне листя – розсічене і на видовжених живцях. Причому прикореневі та стеблові досить сильно відрізняються між збою.

Квіти нагадують суміш лілії та дзвіночка, ростуть по одному і здаються трохи пониклими. Найчастіше зустрічаються сині, фіолетові та білі аквілегії, хоча дуже поширені ще й рожеві, жовті або різнокольорові сорти. Серед них багато шпорцевих видів – з порожніми наростами, заповненими нектаром.

 Загальна інформація - Аквілегія

Види аквілегії

Існує більше сотні видів аквілегії, хоча результати підрахунків серед дослідників різняться. У садівництві поширено лише кілька десятків із них, і ось найпопулярніші!

Аквілегія звичайна

Лісова або лучна аквілегія поширена по всій Європі та європейській частині Росії. Розлогий кущик витягується до 80 см і утворює великі високі квітконоси з різнокольоровими дзвіночками, що поникли. У цій групі особливо багато декоративних сортів незвичайних забарвлень.

Аквілегія звичайна