10 найкращих фільмів за книгами Джейн Остін

10 кращих фільмів за книгами Джейн Остін

Джейн Остін була великою письменницею, яка ламає стереотипи про те, що всі жінки – наївні бовтанки, які бачать сенс життя лише в заміжжі. Не дивно, що слава автора поширилася межі літературного суспільства. А ці 10 найкращих фільмів за книгами Джейн Остін лише доводять це!

1. Емма (2020)

Ця екранізація сподобається поціновувачам барвистої графіки та зухвалих характерів. Емма (Аня Тейлор-Джой) намагається облаштувати особисте життя кращої подруги. Через це дівчина створює любовні трикутники, але навіть не збирається припиняти свої плани зі сватання.

Емма (2020)

2. Гордість та упередження (2005)

У центрі фільму – складні та невизначені взаємини гострої на язичок Елізабет (Кіра Найтлі) та загадкового, але грубуватого містера Дарсі (Меттью Макфедьєн). Паралельно розповідають любовні історії сестер головної героїні.

Гордість і упередження (2005)

3.Нортенгерське абатство (2007)

Кетрін (Фелісіті Джонс), що захопилася романами, мріє про пригоди. Незабаром вона має дебютувати у вищому суспільстві, де дівчина і подумує стати частиною цікавих і несподіваних життєвих поворотів. Але ситуації, які відбуваються з нею, швидше нагадують інтриги.

Нортенгерське абатство (2007)

4. Доводи розуму (2007)

Енн (Саллі Хокінс) заручено з Фредеріком (Руперт Пенрі-Джонс). Батько дівчини відмовляє її від шлюбу із коханим, мотивуючи це бідністю обранця. Але через кілька років фінансове та соціальне становище героїв різко зміниться. Чи зможе Фредерік вибачити Енну цю зраду?

Доводи розуму (2007)

5. Емма (1996)

У цьому варіанті екранізації акцент робиться більше на глибині характерів і романтизмі епохи. Основа сюжету – та сама, що і в однойменній кінокартині 2020 року.

Емма (1996)

6. Менсфілд-парк (1999)

Маленька Фанні (Френсіс О’Коннор) переїжджає жити до багатих родичів. Тут дівчину не шанують: бідолаха стає постійним приводом для глузувань і принижень.Але героїня все одно залишається доброю та чистою душею.

Менсфілд-парк (1999)

7. Розум та почуття (1995)

У центрі кіноісторії – старші незаміжні дочки сімейства Дешвуд Елінор (Емма Томпсон) та Маріанна (Кейт Уінслет). Потрапивши у скрутне фінансове становище після смерті батька, дівчата змушені переїхати та сподіватися, що їхні шлюби будуть досить успішними, щоб урятувати сім’ю.

Розум і почуття (1995)

8. Кохання та дружба (2016)

Вдова Сьюзан (Кейт Бекінсейл) впевнена, що для власного щастя та благополуччя дочки вона має знайти їм обох багатих наречених. Краса та хитрість – не єдина зброя в арсеналі цієї жінки.

Кохання та дружба (2016)

9. Остінленд (2013)

Це швидше фільм-пародія, а не екранізація, але з дуже кумедним сюжетом та цікавим акторським складом. Джейн (Кері Рассел) закохана в романи великої письменниці-тезки та прагне побудувати своє життя відповідно до книг автора. Героїня вирушає на пошуки чоловіка мрії, схожого на вигаданого містера Дарсі.

Остінленд (2013)

10. ДжейнОстін (2007)

Життя самої письменниці могло б спокійно потягнути на окрему книгу-бестселер. Цей фільм знято на основі мемуарів Джейн. У ньому розповідається про нелегке становище жінки того часу та вибір між любов’ю та обов’язком.

Джейн Остін (2007)