Гортензія (80 фото) – види, догляд та вирощування

Гортензія (80 фото): види та особливості догляду

Пишна та барвиста гортензія улюблена флористами та садівниками по всьому світу. Красива та невибаглива, вона прикрашає клумби, сади, двори, алеї та парки. У ландшафтному дизайні вона рівних. А завдяки простоті догляду – виростити гортензію можна навіть у ящику на підвіконні чи балконі!

Загальна характеристика

Садова гортензія значиться в однойменному сімействі, що поєднує кілька десятків видів. В основному це триметрові чагарники, які бувають і вічнозеленими, і листопадними.

Але зустрічаються маленькі деревця і навіть витончені ліани, які обвивають основу і піднімаються ним на десятки метрів. А у середніх широтах із вираженою зміною сезонів краще приживаються листопадні сорти.

Листя гортензії овальні, німого загострені, із зубчастою кромкою та жилами на поверхні. В основному вони досить великі і ростуть один навпроти одного. Цвіте гортензія з весни і до перших морозів, за що її цінують садівники. Великі пишні суцвіття можуть бути хуртовими, кулястими і щитковидними. Частина дає плоди, а частина – стерильні.

Забарвлення залежить від сорту. Кожен вид налічує ще десятки та сотні підвидів. Білі гортензії найпоширеніші. Але зустрічаються всі відтінки рожевого, синього, червоного, кремового та бузкового.Це залежить не тільки від сорту, а й від складу та стану ґрунту. Наприклад, із кислих ґрунтів гортензія вбирає алюміній, а він забарвлює пелюстки у блакитний. У лужному середовищі вони є бузкові або рожеві.

Загальна характеристика - Гортензія

Історія поширення

У Європу гортензія потрапила на рубежі 13 та 14 століть. Особливо її любили французькі та англійські аристократи. Тоді їм було доступно лише два види: червона та біла.

У природі гортензія у всьому своєму розмаїтті розростається у Східній Азії. Зустрічається вона й у Америці. Рідше – на Далекому Сході.

Гортензія – це жіноче ім’я, поширене в епоху популяризації квітки. Назву рослині дав французький ботанік Філібер Коммерсон. У Японії квітка називається Адзісай, що розшифровується як «сонячна фіолетова квітка». Латинське Hydrangea у буквальному перекладі – «посудина з водою». Це одночасно відображає любов квітки до вологи та глечикоподібну форму коробочок.

Історія розповсюдження - Гортензія
Історія розповсюдження - Гортензія