Лугові та польові квіти – фото з назвами (каталог)

Лугові та польові квіти: назви та фото (каталог)

Одного разу побачивши розкішне квітуче поле, його вже не вдасться забути. Вітер колише різнобарвні бутони, навколо стоїть неповторний аромат, всюди розливаються сонячні промені. Багато з цих рослин мають цілющі властивості, а частина з них можна виростити у своєму саду. Спеціально для тебе ми підготували добірку лугових та польових кольорів із назвами та фото!

1. Гусяча цибуля

Незвичайні жовті квіточки нагадують дрібні лілії з яскравим медовим ароматом. Низькоросла квітка з непропорційно довгим листям використовують у медицині та косметології.

Гусяча цибуля - Лугові та польові квіти

2. Армерія

Яскрава армерія з суцвіттями-кульками не боїться морозів та посухи. Вона чудово почувається на кам’янистому ґрунті, адаптується до піщаних ґрунтів і гранично невибаглива.

Армерія - Лугові та польові квіти

3.Люпин

Сотні видів люпину поширилися по всьому світу і навчилися виживати за будь-яких умов. При посадці люпину потрібно більше місця, тому що він просто «роздавить» більш делікатних сусідів.

Люпин - Лугові та польові квіти

4. Оман

Химерні жовті суцвіття нагадують суміш кульбаби, ромашки і хризантеми. Кущики досить високі, витягуються до метра і добре почуваються як в одиночних, так і в групових посадках.

Девясил - Лугові та польові квіти

5. Герань

Лугова герань – трав’яниста рослина з дрібними блідо-блакитними квіточками. Вона популярна у ниркових зборах, а в саду тішить виразним ароматом.

Герань - Лугові та польові квіти

6. Дзвіночок

Популярна трав’яниста рослина налічує кілька сотень видів, включаючи скельні та пустельні. Можна підібрати сорти під будь-які умови, хіба що вони не переносять застій води.

Дзвіночок - Лугові та польові квіти

7. Буркун

Розлий буркун витягується до 2 м і вважається одним з найвищих польових кольорів. Крім химерних кистевидних суцвіть, густо вкритих дрібними жовтими квітами, у нього ще й незвичайне листя, що нагадує трипалу лапу.

Донник - Лугові та польові квіти

8. Горець

Дрібні квіти зібрані в суцвіття-колоски, і згодом перетворюються на плоди, на зразок горішків. Кореневище горця, гречаника або змійовика використовується як в’яжучий і протизапальний засіб.

Горець - Лугові та польові квіти

9. Конюшина

Гібридна рожева конюшина настільки невибаглива до умов, що росте в містах звичайним бур’яном. Його не вирощують для прикраси, зате використовують для годування худоби. Є ще повзуча конюшина, яка застилає землю суцільним щільним килимом.

Конюшина - Лугові та польові квіти

10. Дельфініум

Розкішнийвисокий дельфініум у всіх відтінках блакитного та бузкового давно перекочував у сади. Його складно виростити і потрібно оберігати від вітру, але натомість доросла рослина радує пишними пірамідальними суцвіттями.

Дельфініум - Лугові та польові квіти

11. Горицвіт

Горицвіт нагадує дрібні дикі гвоздики, але віддає перевагу вологій і болотистій місцевості. Невибагливий багаторічник зустрічається у найсуворіших регіонах Сибіру, ​​Алтаю та Кавказу.

Горицвіт - Лугові та польові квіти

12. Кіпрі

Ти, напевно, знаєш цю квітку під назвою «іван-чай». Кіпрій досить високий, добре почувається на сухих і піщаних грунтах, а висушене листя заварюють замість чаю.

Кіпрей - Лугові та польові квіти

13. Цикорій

Це не тільки корисний напій, а й милий синьо-блакитний квітка родом з полів та лук. За незнанням і з відстані його можна сплутати з волошки, тільки ось цикорій високий і гіллястий – до 1,2 м.

Цикорій - Лугові та польові квіти

14. Живість

Хоч цей польовий однорічник і відносять до бур’янів, але насправді це найближчий родич садового дельфініуму. У господарстві його використовують як сидерат для приготування від шкідників.

Живокость - Лугові та польові квіти

15. Іріс

Ніжні та декоративні іриси – у реальному житті звичайна польова квітка, а зовсім не примхлива садова діва. Є сотні видів рослин різних розмірів, форм і всіляких відтінків.

Ірис - Лугові та польові квіти

16. Аквілегія

Ділікатний аквілегію вирощують на ділянках біля водойм, адже він дуже любить вологу і не боїться морозів. Найчастіше зустрічаються сині квіти, але бувають інші відтінки.

Аквілегія - Лугові та польові квіти

17.Звіробій

Звична аптечна трава в коробочках – насправді багаторічна жовта квітка. Раніше його використовували для лікування ран та замість природного барвника.

Звіробій - Лугові та польові квіти

18. Простріл

Дуже незвичайний простріл нагадує суміш тюльпану та дзвіночка з опушеними пелюстками. Довгі волоски покривають стебло та листя рослини, через що воно здається хутряним.

Простріл - Лугові та польові квіти

19. Горічівка

Великі сині та блакитні дзвіночки тирличу покривають рослі напівчагарники до 1,5 м. Рослину використовують у фітозборах для лікування шлунка, анемії та серцевої недостатності.

Горечавка - Лугові та польові квіти

20. Зопник

Багатолітній луговий чагарник приваблює любителів квітів різноманітністю видів. Його часто використовують у ландшафтному дизайні, тому що навіть до появи квітів листя утворює привабливий зелений килим.

Зопник - Лугові та польові квіти

21. Ромашка

Який луг обійдеться без величезного ромашкового поля, яке ніби тягнеться до сонця? У саду селекційні ромашки розпускають квіти до 15 см у діаметрі, а в природі вона зазвичай дрібніша, зате запашна.

Ромашка - Лугові та польові квіти

22. Волошка

Синій волошка – один із найвідоміших кольорів у полі, а його відтінок досі не вдається повторити селекціонерам. Насправді це не одна квітка, а суцвіття-кошик, який дуже незвично виглядає поблизу. Є ще дрібніші лугові волошки.

Волошка - Лугові та польові квіти

23. Мак

Десятки видів маків відрізняються не лише формою суцвіття, а й відтінком. Є не тільки червоні, а й білі, сині та жовті маки, які так само виділяються в полі чи саду. Протягом найближчих 5 років після посадки квітка практично не потребує догляду.

Мак - Лугові та польові квіти

24.Піжма

Яскрава жовта пижма з її сильним запахом цвіте практично все літо. У саду її вирощують ще й для відлякування шкідників, а букети з піжми виганяють із дому мух та комарів.

Піжма - Лугові та польові квіти

25. Аконіт

Аконіт люблять за великі та об’ємні суцвіття насиченого фіолетового кольору. Рослина обожнює сонце, не потребує обов’язкової тіні і витягується до 2 м.

Аконіт - Лугові та польові квіти

26. Кровохлібка

За неблагозвучною назвою ховається дуже ефектна лучна квітка з дрібними темно-бордовими суцвіттями. Кровохлібка добре почувається біля боліт та водойм на ділянці.

Кровохлібка - Лугові та польові квіти

27. Кульбаба

Кульбаби відомі своєю разючою живучістю і здатністю проростати навіть у щілинах асфальту. Коріння так глибоко проникають у землю, що вивести непрохані квіти в саду майже неможливо. Зате їх використовують для добрива та відлякування шкідників, у кулінарії, як медонос.

Кульбаба - Лугові та польові квіти

28. Живокіст

На перший погляд живокіст із скромними фіолетовими дзвіночками здається не особливо помітним. Але він широко використовується в медицині для зупинки кровотеч та гнійних процесів, зняття запалень, лікування травм.

Живокіст - Лугові та польові квіти

29. Льнянка

За специфічну форму бутонів льнянку ще називають «дикою левовою позіхою». Низькоросла рослина легко розмножується і росте без якихось суттєвих вимог до ґрунту та поливу.

Льнянка - Лугові та польові квіти

30. Амарант

Через пишні червоні кисті амарант здається тропічною рослиною, але це житель рідних лук. Він любить сонце і вологу, так що добре уживається з іншими рослими мешканцями полів.

Амарант - Лугові та польові квіти