Кампсис (60 фото) – види, посадка та догляд у відкритому грунті

Кампсис (60 фото): види, посадка та догляд у відкритому грунті

Химерні бутони кампсиса нагадують подовжені вирви або дзвіночки. Вони ростуть пишними групами, і за рахунок своєї особливої ​​будови дуже легко відрізнити від інших садових квітів. А про інші особливості рослини ми розповімо далі!

Загальна інформація

У природі кампсис або текома росте в основному в Північній Америці, причому може витягувати свої пагони до 15 м. По суті, це декоративна квітуча ліана, але окремі різновиди можна формувати, як штамбові дерева.

Кампсис – велика та висока рослина з потужною кореневою системою. Гнучкі пагони з віком дерев’яні і покриваються повітряним корінням. У листя химерна пильчаста кромка, а квітки – червоні чи оранжеві. Зацвітає кампсис у червні і продовжує цвісти до заморозків.

Загальна інформація

Види кампсису

У кампсиса існує лише два основних види, і ще одна велика категорія, виведена селекціонерами. У садах найчастіше трапляється саме остання.

Використовуваний кампсис

Сильне та потужне кореневища у поєднанні з міцними пагонами до 9 м у довжину дозволяє йому рости буквально на будь-яких поверхнях. Цей вид відрізняється різноманітністю сортів, забарвлень і періодів цвітіння. Трубчасті бутони розпускаються до 6 см.

Укорінений кампсис

Крупноквітковий кампсис

Його високі декоративні квіти зібрані в яскраві оранжеві суцвіття. Це гнучка ліана без повітряного коріння, тому вона чіпляється за опору лише молодими пагонами. Батьківщина великоквіткового кампсису – Китай.

Великоквітковий кампсис

Гібридний кампсис

Та найрізноманітніша група селекційних гібридів, які почали виводити штучно ще півтора століття тому. У ньому поєднуються найкращі властивості природних видів – довгі гнучкі лози та великі красиві квіти.

Гібридний кампсис