Чорні квіти: 25 рослин з темними квітками та листям (назви, фото)

Чорні квіти: 25 рослин з темними квітками та листям

Чорні квіти – справжній тренд, від якого вже кілька років без розуму всі садівники. При цьому по-справжньому чорного пігменту в рослинах немає. Зазвичай темні пелюстки та листя пофарбовані у глибокий зелений, фіолетовий, червоний чи коричневий. Але так тільки цікавіше, адже виходить химерна гра відтінків! Ми вже знайшли для тебе 25 незвичайних рослин!

1. Фіалка Віттрока

Мініатюрні садові фіалки здаються по-справжньому чорними навіть на яскравому сонці. Їх пелюстки нагадують темний оксамит і виглядають напрочуд тендітними, але насправді зовсім невибагливі, як і інші види.

Фіалка Віттрока - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

2. Гладіолус

Назви сортів Чорна Зірка та Чорний Вельвет кажуть самі за себе – і насичені яскраво-червоні або фіолетові пелюстки дійсно переходять у чорний м’яким градієнтом. Великоквітковий багаторічник легко витягується більше метра і підходить під зріз.

Гладіолус - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

3. Шток-троянда Нігра

Цей сорт – один із найпопулярніших серед садівників за його фантастичний зовнішній вигляд. Чорні великі мальви стануть розкішним акцентом багаторівневої ландшафтної композиції.

Шток-троянда Нігра - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

4. Гіацинт Dark Dimension

Ароматний гіацинт примітний складним синьо-фіолетовим відтінком, що йде в чорноту. На тлі строкатого весняного саду він виглядає дуже незвично і вже точно додає різноманітності.

Гіацинт Dark Dimension - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

5. Лілійник

Серед лілейників є досить багато сортів із декоративними чорними пелюстками. Black Emanuelle віддає вишуканим бордо, Africa йде в коричневий з помаранчевим, Black Panther прикрашають яскраві промені-прожилки, а Indigo Velvet обрамляє світлий романтичний обід.

Лілейник - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

6. Калла

Навіть екзотична калла може стати ще екзотичнішою у незвичайних темно-бордових та темно-фіолетових тонах. І таких сортів є, як мінімум, два – Odessa та Black Star.

Калла - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

7. Іріс

Одразу кількома чорними сортами може похвалитися ірис. Найрозкішнішим серед них вважається Чорна Мадонна, але набереться ще з десяток красивих чорно-фіолетових видів. Наприклад, класичний невибагливий Чорний Дракон.

Ірис - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

8. Перський рябчик

Цю незвичайну квітку професіонали називають «фритилярією», і кожен квітконіс усипаний двома-трьома десятками чорних дзвіночків. Бутони відливають усіма відтінками: від фіолетового до зеленого.

Перський рябчик - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

9. Герань Chocolate Candy

Темна герань – поки що досить рідкісний гість у наших широтах. Але саме в цьому її унікальність – вона точно не залишить нікого байдужим у саду чи контейнері завдяки особливому відтінку листя.

Герань Chocolate Candy - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

10. Півонія

Чорний японський півонія відноситься до деревоподібних і виростає до півтора метра. Має розкішні махрові квіти до 20 см у діаметрі з фактурними червоно-чорними пелюстками, які грають переливами на світлі.

Півонія - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

11. Очиток звичайний

Деякі сорти невибагливої ​​рослини-компаньйону можуть похвалитися великим і м’ясистим практично чорним листям. Наприклад, Матрона, що віддає багряно-ліловим градієнтом.

Очиток звичайний - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

12. Морозник Дабл Еллен Пурпл

Недооцінений садівниками сорт примітний ефектними махровими квітами. У півтіні на нейтральному дренованому ґрунті багаторічник може зростати до п’ятдесяти років без пересадки.

Морозник Дабл Еллен Пурпл - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

13. Офіопогон графітний

У темного листя офіопогону – дивовижний холодний відтінок, який справді нагадує графіт. Це дуже красива акцентна рослина або бездоганний фон для яскравих рожевих та кремових кольорів.

Офіопогон графітний - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

14. Петунія

Якщо тобі потрібний благородний та елегантний чорний однорічник – це саме він. Довгі як для петунії квітконоси вкриті м’ясистим, але невеликим яскравим листям, яке ще більше відтіняє практичні чорні пелюстки.

Петунія - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

15. Весняний чистяк

Листя чистяка цікаві своєю формою та фактурою з вираженими рельєфними прожилками. А сорти Brazen Hussy або Coppernob вражають ще й незвичайним темним відтінком.

Весняний чистяк - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

16. Східний мак

Маки аж ніяк не обов’язково повинні бути червоними – це не більше ніж стереотип. Є серед них і ефектні чорні сорти, наприклад – Midnight із контрастними світлими тичинками.

Східний мак - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

17. Амарант

Амарант – абсолютно унікальна рослина, яка у будь-якому саду зможе переключити увагу на себе. Темні пурпурні суцвіття нагадують лисячі хвости, і листя поступово темніє майже до чорного кольору.

Амарант - Чорні квіти, рослини з темнимиквітками та листям

18. Аквілегія

У народі химерну та чарівну у своїй незграбності аквілегію називають водозбором. Селекціонери давно вивели найекстравагантніші забарвлення, включаючи чорний махровий Блек Барлоу.

Аквілегія - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

19. Запашний базилік

Ми знаємо базилік як інгредієнт для страв або ароматну спецію, але його листя – дуже красиві та декоративні самі по собі. Якщо хочеш поєднувати користь з естетикою, зверни увагу на червоні сорти.

Запашний базилік - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

20. Троянда Black Baccara

Чорні троянди – аж ніяк не фантастика, і сорт Black Baccara вже оспіваний у піснях та кінематографі. Незважаючи на екзотичний зовнішній вигляд, він не вимагає жодного специфічного догляду.

Роза Black Baccara - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

21. Лілія Мапіра

Це гібрид, виведений селекціонерами з декоративною метою – і їм вдалося перевершити себе. Дивовижний бордово-чорний відтінок виглядає благородно та аристократично.

Лілія Мапіра - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

22. Азіатська лілія

У цьому різновиді лілейних є відразу кілька стильних чорних сортів. Це Найтрайдер, Блек Шарм, Ландіні або Дарк Сикрет – у них темні навіть тичинки з пильовиками.

Азіатська лілія - ​​Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

23. Жоржина Veronnes Obsidian

Тут химерно переплітається найпростіше зіркоподібне суцвіття і темні, практично чорні пелюстки. Це компактний низькорослий сорт до 30 см заввишки, ідеальний для клумб та бордюрів.

Жоржина Veronnes Obsidian - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

24. Тюльпан

Тюльпан Black Hero відливає всіма відтінками бордового та фіолетового, а у Black Parrot найхимерніші фактурні пелюстки. Vincent van Gogh при цьому ще й махровий, а Cafe Noir примітний гарною келихоподібною формою.

Тюльпан - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям

25. Канна Вайомінг

Кустистий багаторічник з темним-темним листям глибокого фіолетового кольору розростається до метра. На цьому фоні ще яскравіше здаються великі помаранчеві квіти до 12 см у діаметрі.

Канна Вайомінг - Чорні квіти, рослини з темними квітками та листям