Блакитні квіти – назви, фото та описи (каталог)

Блакитні квіти: назви, фото та описи (каталог)

Ніжні та чарівні блакитні квіти створюють відчуття легкості та свіжості навіть у найспекотніший літній день. Розповідаємо, якими з них ти можеш прикрасити свою ділянку чи квартиру. Для зручності ми зібрали великий каталог із фото та назвами!

Садові блакитні квіти

Блакитні квіти в саду чудово виглядають у монобарвних композиціях. У той же час вони гармонійно поєднуються з будь-якими іншими рослинами всіх можливих і неможливих відтінків.

Бубенчик

Або аденофора відноситься до дзвіночкових і чудово почувається навіть у Сибіру. Блакитні дзвіночки прикрашають пагони кілька місяців при правильному догляді.

Бубенчик

Барвінок

Блакитні сорти барвінку неодноразово фігурували у казках та легендах. Ця компактна рослина висотою до 30 см, тому її можна вирощувати суцільним квітучим килимом.

Барвінок

Іпомея

Садовий берізок радує всією палітрою синьо-фіолетових відтінків, включаючи блакитний.За бажання іпомею можна вирощувати і в приміщенні, але тоді вона буде набагато дрібнішою.

Іпомея

Незабудка

Небесно-блакитний відтінок незабудки неможливо з чимось сплутати. Найяскравіше вона цвіте на сонці при регулярному поливі.

Незабудка

Дубравна вероніка

Ще одна компактна ґрунтопокривна рослина приваблює ще й фантастичною стійкістю до витоптування. Не любить вероніка хіба що лужний ґрунт.

Дубравна вероніка

Волошка

Головна зірка добірки блакитних кольорів не потребує додаткової реклами. Приємний плюс ще й у тому, що волошки зі своєю невибагливістю підійдуть навіть новачкам.

Волошка

Гіацинт

Блакитні гіацинти ти, напевно, щовесни зустрічаєш навіть на прилавках магазинів. Це цибулинний первоцвіт, який висаджують у ґрунт восени.

Гіацинт

Синюха

Вона ж – синюха блакитна, і тут одразу все зрозуміло. Польові види ростуть навіть на заболоченому ґрунті. Рослина чудово виглядає окремо або в групових посадках.

Синюха

Гортензія

Садова гортензія покривається справжніми шапками з квіток. Серед усієї різноманітності сортів повно та блакитних, причому відтінок можна посилити підгодівлями з алюмінієм. На зиму рослина обов’язково потребує укриття.

Гортензія

Льон

Льон – це не тільки корисне насіння та прекрасна легка тканина, але ще й красива декоративна рослина. Це багаторічник, який віддає перевагу добре освітленим сонячним ділянкам і багатому органікою грунту.

Льон

Живість

У жваво чи дельфініуму високі великі суцвіття з незвичайних зірчастих дзвіночків. Це висока квітка до 2 м, причому є багаторічні та однорічні сорти.

Живокость

Лаванда

Так, лаванда буває не тільки лавандовою.Є дуже красиві блакитні сорти з таким же чарівним ароматом та такими ж умовами утримання.

Лаванда

Блакитна німфея

Це ніжне латаття для озеленення водойм на ділянці. Спочатку вона потрапила з Африки до Китаю та Індії, а вже потім поширилася Європою. Цвітіння триває лише 3 дні.

Блакитна німфея

Дзвоник

Маленькі дзвіночки здаються дуже крихкими, але насправді це зимостійкий багаторічник. Він не терпить застою води біля коріння, але в іншому зовсім непримхливий.

Дзвіночок

Пролісок

Пролісок – справжній символ весни, який з’являється одночасно з першими сонячними днями. Проліски добре ростуть на вологих грунтах на сонці або в півтіні.

Пролісок

Кімнатні блакитні квіти

Блакитні квіти для підвіконня не обмежуються парою-трійкою сортів фіалок. Звичайно, вони теж заслуговують на увагу, але ми знайшли куди більше варіантів!

Лізіантус

Квітки лізіантуса нагадують мак, лише небесного блакитного кольору. Є махрові та немахрові сорти, а також складніші відтінки з рожевим або бузковим підтоном.

Лізіантус

Клеродендрум

А точніше, клеродендрум угандійський, бо саме він славиться світлими блакитними квітами, що нагадують крила метелика. Він дуже швидко росте, але починає розгалужуватися тільки з часом.

Клеродендрум

Стрептокарпус

Серед всієї синьо-фіолетової пишноти стрептокарпусів є і пастельні блакитні сорти. Наприклад, дуже популярний Constant Nymph, який радує цвітінням все літо.

Стрептокарпус

Бровалія

Бровалію дуже люблять за невибагливість, а ще за те, що навіть при пророщуванні із насіння вона швидко зацвітає. Обов’язково слідкуй, щоб грунт завжди був вологим.

Бровалія

Сенполія

Вона приваблює компактними розмірами і при цьому дуже рясним тривалим цвітінням. Сенполію ще називають узамбарською фіалкою, але їй потрібен регулярний догляд.

Сенполія

Екболіум

Незвичайна тропічна рослина, яка поки що мало знайома нашим квітникарам. Екболіум добре росте в півтіні, відмінно розмножується живцями і любить підживлення.

Екболіум

Свинчатка

Вона ж – плюмбаго. За не наймальовничішою назвою ховається чарівна кімнатна квітка. Взимку свинчатці потрібен період спокою у прохолоді.

Свинчатка

Крокус

Крокус відноситься до тих первоцвітів, які можна чудово проростити вдома на підвіконні. Найчастіше зустрічаються білі та фіолетові сорти, але й блакитні – не рідкість.

Крокус

Солія

Скромна ліана з пагонами до 1 м чудово підходить для кімнатного озеленення. Влітку вона покривається дзвіночками блакитного кольору.

Солія

Лаперузія

Лаперузія – крихітна та витончена кімнатна квітка з маленькими зворушливими суцвіттями. Якщо нікуди ставити величезні вазони, зверни на нього увагу.

Лаперузія

Агапантус

Це африканська лілія, яку у наших широтах вирощують у вазонах. Влітку її можна винести на балкон або сад. Агапантус – вологолюбна та сонцелюбна рослина.

Агапантус

Флокс

Флокси абсолютно байдужі до свого місця проживання, так що однаково добре почуваються в саду та на підвіконні. Серед усієї різноманітності відтінків можна, здається, знайти що завгодно.

Флокс

Лобелія

Квітучий пухнастий кущик вирощують у звичайних вазонах та підвісних кашпо. У лобелії тонкі пагони з маленьким листям і дуже, дуже багато квіток.

Лобелія

Геліотроп

Геліотроп теж можна чудово вирощувати у вазонах та на літо за бажанням виносити на вулицю. Блакитні суцвіття та ванільний аромат властивий курассавському геліотропу.

Геліотроп

Агератум

Популярний представник айстрових не виносить навіть найменших заморозків, зате абсолютно невибагливий в іншому догляді. Достатньо підгодувати його пару разів за сезон.

Агератум