Плющ (50 фото) – види, догляд, посадка та вирощування

Плющ (50 фото): види, догляд, посадка та вирощування

Важко знайти людину, яка жодного разу в житті не бачила плющ. Їм прикрашають сади та фасади, роблять декоративні огорожі, створюють цілі зелені стіни у квартирах та просто освіжають інтер’єр. Але що тобі відомо про цю популярну рослину? Давай розберемося докладніше!

Загальна інформація

Плющ або хедера має багато імен та назв у різних регіонах. Завдяки особливій будові кореневища та втеч він здатний чіплятися за будь-які поверхні. Великі дорослі плющі в природних умовах здатні виростати до 30 м. Багато сортів навіть цвітуть дрібними жовто-зеленими квітками, зібраними в кисті.

Плющ поширений по всій Європі та в Росії. Найчастіше він зустрічається у теплих та вологих регіонах, але з роками рослина навчилася адаптуватися. Особливо вражають зарості плющу на Кавказі.

Загальна інформація

Види плюща

Існує дуже багато різновидів плюща, які в основному відрізняються умовами виростання та формою листя. Суть залишається одна – це чіпка та гнучка ліана, яка захоплює цілі території з фантастичною швидкістю.Серед садівників у Росії популярні лише кілька стійких до холодів видів!

Звичайний плющ

Відмінно росте у квартирі чи саду. У нього гарне невелике листя, і він досить повільно розростається. Відмінний варіант для оформлення водойм, доріжок та ділянки в цілому.

Звичайний плющ

Алжирський плющ

Він же – Канарський. Це теплолюбний вигляд, але формує дуже красиві зелені килими на землі. Його можна спрямовувати і формувати, але врахуй, що в нього немає повітряного коріння.

Алжирський плющ

Кримський плющ

Підходить для південних регіонів країни і дуже швидко розростається. Його можна формувати, зрощувати з деревами та іншими чагарниками. Поступово його пагони здерев’янюють.

Кримський плющ