Плющ (50 фото) – види, догляд, посадка та вирощування

Плющ (50 фото): види, догляд, посадка та вирощування

Важко знайти людину, яка жодного разу в житті не бачила плющ. Їм прикрашають сади та фасади, роблять декоративні огорожі, створюють цілі зелені стіни у квартирах та просто освіжають інтер’єр. Але що тобі відомо про цю популярну рослину? Давай розберемося докладніше!

Загальна інформація

Плющ або хедера має багато імен та назв у різних регіонах. Завдяки особливій будові кореневища та втеч він здатний чіплятися за будь-які поверхні. Великі дорослі плющі в природних умовах здатні виростати до 30 м. Багато сортів навіть цвітуть дрібними жовто-зеленими квітками, зібраними в кисті.

Плющ поширений по всій Європі та в Росії. Найчастіше він зустрічається у теплих та вологих регіонах, але з роками рослина навчилася адаптуватися. Особливо вражають зарості плющу на Кавказі.

Загальна інформація

Види плюща

Існує дуже багато різновидів плюща, які в основному відрізняються умовами виростання та формою листя. Суть залишається одна – це чіпка та гнучка ліана, яка захоплює цілі території з фантастичною швидкістю.Серед садівників у Росії популярні лише кілька стійких до холодів видів!

Звичайний плющ

Відмінно росте у квартирі чи саду. У нього гарне невелике листя, і він досить повільно розростається. Відмінний варіант для оформлення водойм, доріжок та ділянки в цілому.

Звичайний плющ

Алжирський плющ

Він же – Канарський. Це теплолюбний вигляд, але формує дуже красиві зелені килими на землі. Його можна спрямовувати і формувати, але врахуй, що в нього немає повітряного коріння.

Алжирський плющ

Кримський плющ

Підходить для південних регіонів країни і дуже швидко розростається. Його можна формувати, зрощувати з деревами та іншими чагарниками. Поступово його пагони здерев’янюють.

Кримський плющ

Кавказький плющ

Він же колхідський. Його садять для оформлення фасадів та створення зелених стін. Цей вид чудово розростається вгору і закриває будь-яку основу густим зеленим килимом. З віком листя змінює форму і стає все більшим.

Кавказький плющ

Плющ Пастухова

У природі він поширений у горах та долинах Дагестану. Це рідкісний вигляд з тонким і невеликим цілісним листям. Він не закріплюється на вертикальних стінах і скелях, зате красиво обвиває опори повітряним корінням.

Плющ Пастухова

Догляд за плющем

Плющ у побуті максимально невибагливий, і це одна з основних причин його популярності. Достатньо лише підібрати вдале місце, уникати пересадок та перестановок, та вчасно поливати.

Температура та освітлення

Вимоги до освітлення відрізняються у різних сортів плюща. Більшість з них віддають перевагу розсіяному світлу і півтіні. У квартирі можна вирощувати різні види, а ось на вулиці – лише морозостійкі. Перепади температури та протяги його не лякають.

Температура та освітлення

Полив

Починаючи з весни плющу постійно потрібний рясний полив теплою відстояною водою. Земля має бути вологою, але тут важливо не перестаратися. Рослина не любить посуху, але перезволоження вона переносить ще гірше.

Полив

Грунт

Плющ абсолютно невибагливий до ґрунту, так що підійде будь-який садовий або універсальний ґрунт. Радимо внести в нього трохи торфу та розпушувача. Крім того, потрібенхороший дренаж та періодичне розпушування ґрунту.

Грунт

Добрива та підживлення

Плющ дуже активно росте, тому радимо регулярно удобрювати його у теплий сезон. Вноси ​​мінеральні суміші для листяних рослин кожні 1,5-2 тижні. Кімнатні рослини можна підгодовувати навіть узимку, але рідше – раз на місяць.

Добрива та підживлення

Обрізка

Плющ потребує регулярного обрізання, навіть якщо ти не плануєш його формувати. Як мінімум потрібно прибирати старі, болючі, вимерзлі та пошкоджені гілки. Це робиться на початку весни до початку активного зростання.

Обрізка

Зимівка

Це стосується тільки садового плюща, який має пережити морози в саду. Найголовніше – забезпечити захист для коріння. Для цього замульчуйте їх товстим шаром органіки ще до випадання снігу.

Зимівка

Пересадка

Вуличний плющ краще взагалі не чіпати без потреби. Домашній пересаджують у міру виростання із вазону.Новий горщик має бути більше старого на третину.

Пересадка

Розмноження та посадка плюща

Основний спосіб розмноження плюща – живцювання. Для цього потрібні здорові пагони по 10-20 см у довжину, які чудово укорінюються у звичайній воді при достатній вологості та у теплі. Можна вкорінювати живці і відразу у вологому субстраті.

З іншого боку, можна використовувати відведення. Вибери довгу здорову втечу, зроби посередині невеликий надріз і прикопай його в землю. Закріпи скобою, щоб він не вибивався, а після вкорінення просто відділи та пересади.

Ще один схожий метод – це прикопування цілком. Вибери тонку та здорову втечу і повністю закопай його в пісок, залишаючи на поверхні листя. Через 2-3 тижні він обросте своїм корінням.

Розмноження та посадка плюща

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Найнебезпечніший ворог плюща – павутинний кліщ, який стрімко охоплює всю ліану. Рідше на листі селиться попелиця, трипси, щитівки та білокрилки. В усіх випадках важливо визначити проблему якомога раніше та скористатися інсектицидами.

Якщо у плюща блякне листя – йому не вистачає світла, а якщо воно жовтіє і сохне – вологи. При занадто сухому повітрі в спеку пагони можуть взагалі повністю оголитися.А ось при надмірній вологості розвивається грибок. У такому випадку потрібно вирізати всі пошкоджені ділянки та скористатися фунгіцидами.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Плющ – фото

Густі чагарники плюща не просто так надихали художників. Вони – незмінна прикраса старовинних замків та казкових лісів у мультфільмах та кіно. Тільки подивися, як це гарно!

Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото
Плющ – фото