Кращі сорти картоплі – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти картоплі: фото, назви та описи (каталог)

Існує понад 4000 сортів картоплі, і селекціонери досі продовжують виводити нові та нові. Усі їх класифікують за термінами дозрівання, регіонами, країною селекції, м’якоті та кольором шкірки, і ще за десятком критеріїв для різних завдань. Ми підготували для тебе каталог найкращих сортів картоплі з фото, назвами та описами!

Ранні сорти картоплі

У середньому рання картопля дозріває 50-65 днів. Деякі селекціонери окремо розглядають надранні сорти з терміном дозрівання від 35 днів.

Імпала

Найпопулярніший столовий сорт дає стабільний урожай і швидко набирає вагу. Він невибагливий до погодних умов, а у південних регіонах можна зібрати по два врожаї на сезон.

Імпала - Ранні сорти картоплі

Артеміс

Артеміс теж дає багатий урожай у середній смузі. Це голландська картопля, яка стала абсолютним чемпіоном за кількістю бульб з куща.

Артеміс - Ранні сорти картоплі

Вега

Невибагливий німецький сорт відрізняється підвищеною стійкістю до типових хвороб. У нього яскрава жовта м’якуш і він дуже універсальний у кулінарії.

Вега - Ранні сорти картоплі

Метеор

Гарний і дуже ранній сорт, який не боїться посухи та нестабільних погодних умов. У нього висока врожайність та світла жовта м’якоть.

Метеор - Ранні сорти картоплі

Жуковський ранній

Один із ранніх сортів з великими бульбами, ідеальними для вирощування в промислових масштабах. Він хороший тим, що дає стабільний урожай у різних кліматичних регіонах.

Жуковський ранній - Ранні сорти картоплі

Середньостиглі сорти картоплі

Середньостигла картопля назріває близько 80-95 днів, але можна виділити ще середньоранні та середньопізні сорти.Це 65-80 та 95-110 днів, відповідно.

Ред Скарлет

Голландський сорт з характерними довгастими бульбами та рівною шкіркою. У картоплин червона шкірка, але м’якоть – майже біла.

Ред Скарлетт - Середньостиглі сорти картоплі