Кращі сорти картоплі – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти картоплі: фото, назви та описи (каталог)

Існує понад 4000 сортів картоплі, і селекціонери досі продовжують виводити нові та нові. Усі їх класифікують за термінами дозрівання, регіонами, країною селекції, м’якоті та кольором шкірки, і ще за десятком критеріїв для різних завдань. Ми підготували для тебе каталог найкращих сортів картоплі з фото, назвами та описами!

Ранні сорти картоплі

У середньому рання картопля дозріває 50-65 днів. Деякі селекціонери окремо розглядають надранні сорти з терміном дозрівання від 35 днів.

Імпала

Найпопулярніший столовий сорт дає стабільний урожай і швидко набирає вагу. Він невибагливий до погодних умов, а у південних регіонах можна зібрати по два врожаї на сезон.

Імпала - Ранні сорти картоплі

Артеміс

Артеміс теж дає багатий урожай у середній смузі. Це голландська картопля, яка стала абсолютним чемпіоном за кількістю бульб з куща.

Артеміс - Ранні сорти картоплі

Вега

Невибагливий німецький сорт відрізняється підвищеною стійкістю до типових хвороб. У нього яскрава жовта м’якуш і він дуже універсальний у кулінарії.

Вега - Ранні сорти картоплі

Метеор

Гарний і дуже ранній сорт, який не боїться посухи та нестабільних погодних умов. У нього висока врожайність та світла жовта м’якоть.

Метеор - Ранні сорти картоплі

Жуковський ранній

Один із ранніх сортів з великими бульбами, ідеальними для вирощування в промислових масштабах. Він хороший тим, що дає стабільний урожай у різних кліматичних регіонах.

Жуковський ранній - Ранні сорти картоплі

Середньостиглі сорти картоплі

Середньостигла картопля назріває близько 80-95 днів, але можна виділити ще середньоранні та середньопізні сорти.Це 65-80 та 95-110 днів, відповідно.

Ред Скарлет

Голландський сорт з характерними довгастими бульбами та рівною шкіркою. У картоплин червона шкірка, але м’якоть – майже біла.

Ред Скарлетт - Середньостиглі сорти картоплі

Каратоп

Витягнута картопля з коричневою шкіркою і злегка жовтою м’якоттю. Сорт універсальний, невибагливий і в ньому практично не буває оченят.

Каратоп - Середньостиглі сорти картоплі

Гала

Куляста картопля зі світлою м’якоттю та коричневою шкіркою. Це сорт середньої крохмалистості, а вага бульби досягає 120 г.

Гала - Середньостиглі сорти картоплі

Розора

Великі картоплини німецького сорту виростають до 150 г. Вони довгастої форми, з рожевою шкіркою та бежевою м’якоттю.

Розара - Середньостиглі сорти картоплі

Санте

Дрібна середньостигла картопля набирає в середньому до 75-80 р. У нього світла золотиста шкірка, а м’якоть – приємного кремово-бежевого кольору.

Санте - Середньостиглі сорти картоплі

Пізні сорти картоплі

Пізні сорти картоплі дозрівають від 110 днів і більше. Їх найчастіше вирощують на зиму, тому вони ще й добре зберігаються.

Невський

Вітчизняний сорт з великими круглими бульбами набирає до 130 г. Шкірка рівна, блідого жовтого кольору, без шорстких ділянок і з дрібними рожевими очками.

Невський - Пізні сорти картоплі

Журавинка

Клубні великого білоруського сорту виростають до 160 г і використовуються для кулінарних потреб. Вони овальні, з характерним рожевим відтінком. Журавинка не боїться посухи.

Журавінка - Пізні сорти картоплі

Пікассо

Голландський сорт є стійким до більшості поширених захворювань. Він добре росте навіть у мінливому кліматі та не боїться підвищеної вологості.

Пікассо - Пізні сорти картоплі

Тетерів

Пізній український сорт зовсім не вибагливий до складу ґрунту і може рости майже за будь-яких умов. Бульби чудово зберігаються, стійкі до пошкоджень та транспортування.

Тетерів - Пізні сорти картоплі

Маніту

Пізній голландський сорт дає до 13 видовжених овальних бульб з одного куща. Має відмінний смак і широку сферу застосування в кулінарних потребах.

Маніту - Пізні сорти картоплі

Найкращі сорти картоплі для Підмосков’я

Підмосков’я – це помірний континентальний клімат, відносно дощове літо та м’які зими. Перші заморозки трапляються вже в середині вересня.

Прієкульський ранній

З однієї сотки можна зібрати до 450 кг гарних овальних бульб білого кольору. Сорт чутливий до захворювань, зате має рекордну стійкість до раку.

Приєкульський ранній - Найкращі сорти картоплі для Підмосков'я

Американка

Середньоранній сорт однаково стійкий до посух, дощів і низьких температур. Овальні бульби з дуже смачною білою м’якоттю покриті рожевою шкіркою.

Американка - Найкращі сорти картоплі для Підмосков'я

Фаленський

Великий сорт дає бульби до 150 г, з білою м’якоттю та відмінним товарним виглядом. Він стійкий до раку та мозаїки, і середньостійкий до фітофторозу, парші та інших вірусів.

Фаленська - Найкращі сорти картоплі для Підмосков'я

Чарів

Сорт примітний бездоганними смаковими якостями жовтих овальних бульб.Картопля середнього розміру – до 110 г, але врожайність сягає 500 кг із сотки.

Чародій - Кращі сорти картоплі для Підмосков'я

Вісник

Середньостиглий сорт зі стабільною врожайністю до 400 кг із сотки. Бульби не темніють на зрізі. Вісник стійкий до раку та всіх вірусів, але чутливий до фітофторозу.

Вісник - Найкращі сорти картоплі для Підмосков'я

Найкращі сорти картоплі для Ленінградської області

Насамперед у Ленінградській області потрібно враховувати підвищену вологість та невелику кількість сонячних днів. Тепло триває з кінця травня до середини вересня.

Весна біла

Клубні середнього та великого розміру набирають до 140 г. Сорт чутливий до фітофторозу, зате стійкий до альтернаріозу, парші та більшості можливих вірусів.

Весна біла - Найкращі сорти картоплі для Ленінградської області

Аврора

Один із найпопулярніших сортів у Росії дає стабільний урожай до 300 центнерів з гектара ділянки. При цьому вага одного плоду овальної форми коливається від 90 до 150 г.

Аврора - Найкращі сорти картоплі для Ленінградської області

Наяда

Овальна картопля середнього розміру до 125 г з гладкою жовтою шкіркою та білою м’якоттю підходить для продажу. Він має імунітет до раку і високу стійкість до нематоди.

Наяда - Найкращі сорти картоплі для Ленінградської області

Пушкінець

Дуже врожайний сорт дає бульби середнього розміру – до 105 г, але з гектара збирають до 32 тонн врожаю. У нього відмінний смак, стійкість до нематоди та раку та гарна біла м’якоть.

Пушкінець - Найкращі сорти картоплі для Ленінградської області

Латона

Один із найурожайніших сортів дає рекордні 50 тонн з гектара, причому самі бульби великі – до 140 г. Сорт переносить і постійні дощі, і спекотну посуху.

Латона - Найкращі сорти картоплі для Ленінградської області

Найкращі сорти картоплі для Уралу

Теплий сезон на Уралі дуже короткий, причому чим північніше – тим жорсткіші умови. Тому краще висаджувати ранні та середньостиглі сорти картоплі.

Беллароза

Ранній столовий сорт відрізняється характерною яскраво-червоною шкіркою. Він невимогливий до вологості та типів ґрунту, крім важких суглинистих ґрунтів.

Беллароза - Найкращі сорти картоплі для Уралу

Вінета

Сорт середньої врожайності адаптується до найсуворішого клімату. Він чутливий до фітофторозу, зате стійкий до вірусів, нематоди та раку.

Вінета - Найкращі сорти картоплі для Уралу

Лорх

Середньопізній столовий сорт цінний відмінним смаком та універсальністю. Це один із найстаріших вітчизняних сортів, виведений ще 1922 року.

Лорх - Найкращі сорти картоплі для Уралу

Любава

Гарний та врожайний сорт ідеально підходитьна продаж і належить до салатного типу. Великі бульби можуть набирати до 210 г та до 15 штук на кущ.

Любава - Найкращі сорти картоплі для Уралу

Успіх

Ранній столовий сорт дає стабільний урожай на будь-якому ґрунті. Він легко переносить і посуху, і надлишок вологи, не ушкоджується під час транспортування та відмінно підходить для виробництва чіпсів та картоплі фрі.

Удача - Найкращі сорти картоплі для Уралу

Найкращі сорти картоплі для Сибіру

У Сибіру різко континентальний клімат із коротким літом. Тут довго тривають весняні заморозки і навіть у теплу пору року трапляються сильні дощі.

Адретта

Високоврожайний сорт швидко розростається та розвивається. За рахунок раннього клубнеутворення він дає стабільний урожай, але погано переносить сухі ґрунти та мінливу вологість.

Адретта - Найкращі сорти картоплі для Сибіру

Олена

Ранній сорт придатний для механізованого збирання врожаю та практично одночасно дозріває. Він стійкий до посухи та більшості картопляних захворювань.

Олена - Найкращі сорти картоплі для Сибіру

Зекура

Сорт дає стабільний та потужний урожай навіть у коротке сибірське літо. Він любить регулярний полив, прополювання та розпушування ґрунту, і не боїться ґрунту з підвищеною вологістю.

Зекура - Найкращі сорти картоплі для Сибіру

Каменський

Ранній столовий сорт дає щедрий урожай рівних та красивих бульб з відмінним товарним виглядом. Він потребує розпушування ґрунту та добрив, зате стійкий до колорадського жука.

Каменська - Найкращі сорти картоплі для Сибіру

Лугівський

Сорт можна вирощувати практично за будь-яких кліматичних умов.Його м’якоть не темніє і має приємну текстуру, так що така картопля особливо гарна на пюре.

Лугівський - Найкращі сорти картоплі для Сибіру

Російські сорти картоплі

Російські сорти адаптуються до різних кліматичних умов і грунтів. Є варіанти і для спекотного півдня, і для холодного Уралу чи Сибіру.

Лапоть

Універсальний сорт хороший для будь-яких регіонів, включаючи Північ та Забайкалля. У нього не надто красиві та товарні бульби, але він дуже популярний на приватних ділянках.

Лапоть - Російські сорти картоплі

Циганка

Відрізняється характерною яскравою фіолетовою шкіркою та овальними гладкими бульбами. У нього чудовий смак, а терміни дозрівання коливаються від ранніх до середньоранніх.

Циганка - Російські сорти картоплі

Кубанку

Один із найсмачніших ранніх сортів, а у південних регіонах він може давати врожай двічі.Головна перевага – стійкість до різких температурних перепадів.

Кубанки- Російські сорти картоплі

Синьоокі

Відмінний невибагливий та врожайний сорт для аматорського вирощування. Його вивели при схрещуванні культурної картоплі з дикою, і ще її називають Ганнібал.

Синьоока - Російські сорти картоплі

Ажур

Середньоранній сорт із відмінним товарним виглядом та гарною лежкістю підходить для продажу. Серед ранніх сортів Ажур – один із найврожайніших.

Ажур - Російські сорти картоплі

Білоруські сорти картоплі

Білоруські сорти – це велика різноманітність та чудовий смак. Можна підібрати картоплю практично для будь-яких господарських та кулінарних потреб.

Вектор

Порівняно молодий середньостиглий сорт виведений у 2013 році. Він цінується за стійкість до більшості захворювань, підвищених температур та різних типів ґрунту.

Вектор - Білоруські сорти картоплі

Маніфест

Один із найурожайніших сортів, який відмінно зберігається і довго не проросте. Його використовують у кулінарії для будь-яких страв у будь-якому вигляді.

Маніфест - Білоруські сорти картоплі

Волат

Дуже хороший сорт із підвищеним вмістом корисних речовин у складі. Він є ідеальним для запікання, а після посадки добре пристосовується до клімату.

Волат - Білоруські сорти картоплі

Скарб

Вимагає професійного догляду, але дає рекордну врожайність. Бульби абсолютно невибагливі при транспортуванні та зберіганні.

Скарб - Білоруські сорти картоплі

Криниця

Погано переносить посуху і чутливий до фітофторозу, але дає стабільний урожай із великих рівних бульб до 140 г. Криниця підходить для варіння, смаження, запікання, напівфабрикатів та чіпсів.

Криниця - Білоруські сорти картоплі

Українські сорти картоплі

Українські сорти картоплі цінують за високу врожайність та відмінний товарний вигляд. Є як дрібні, так і великі види.

Тірас

Посухостійкий сорт швидко дозріває та дозволяє збирати врожай двічі. Витягнуті бульби мають гарний товарний вигляд для продажу.

Тирас - Українські сорти картоплі

Повинь

Ранній столовий сорт вперше можна викопувати вже на 45 день. Він невибагливий, пристосовується до різних умов і відрізняється відмінним смаком.

Повінь - Українські сорти картоплі

Слов’янка

Один із найпопулярніших українських сортів вимагає обов’язкового підживлення, але дає стабільний високий урожай. Картопля має відмінний смак і високу лежкість.

Слов'янка - Українські сорти картоплі

Щедрік

Ранній столовий сорт відрізняється підвищеною врожайністю та такою ж підвищеною стійкістю до посухи. Великі бульби виростаютьдо 150 г та до 10 штук на кущ.

Щедрик - Українські сорти картоплі

Київський свитанок

Урожайний сорт добре зберігається та цінується за смак та універсальність. Він стійкий до колорадських жуків і пристосовується до різного ґрунту.

Київський свитанок - Українські сорти картоплі

Голландські сорти картоплі

Голландські сорти відомі своєю невибагливістю та стійкістю до несприятливих погодних умов. Більшість із них добре переносять підвищену вологість.

Арізона

Ранній столовий сорт можна вирощувати практично в будь-яких кліматичних та ґрунтових зонах Росії. Бульби великі, рівної овальної форми.

Арізона - Голландські сорти картоплі

Мелодія

Смачний столовий сорт чудово підходить для приготування у будь-якому вигляді. Він стійкий до більшості захворювань та відрізняється середньою швидкістю дозрівання.

Мелодія - Голландські сорти картоплі

Еволюція

Дуже врожайний сорт добре пристосовується до клімату та ґрунту. Потребує грамотного догляду, зате відмінно підходить для професійного промислового вирощування.

Еволюція - Голландські сорти картоплі

Рів’єра

Надранній сорт популярний у російських регіонах із помірним кліматом. У нього підвищена стійкість до посухи та механічних пошкоджень.

Рів'єра - Голландські сорти картоплі

Коннект

Один із найпопулярніших середньопізніх сортів з акуратними овально-круглими бульбами. Найкраще вирощувати Коннект на піщаних та глинистих ґрунтах.

Коннект - Голландські сорти картоплі

Німецькі сорти картоплі

Німецькі сорти цінують за високий урожай, стійкість до хвороб та добрий смак. Та й без хваленої німецької якості тут не обійшлося.

Королева Ганна

Ціниться за бездоганний товарний вигляд рівних витягнутих бульб. Картопля можна мити, довго зберігати і перевозити куди завгодно, так що вона хороша для масового продажу.

Королева Ганна - Німецькі сорти картоплі

Гранада

Високоврожайний столовий сорт з’явився лише у 2015 році. Але він вже популярний завдяки абсолютній невибагливості, стійкості до посух та захворювань.

Гранада - Німецькі сорти картоплі

Лабелла

Ранній сорт з рівними та однорозмірними червонуватими бульбами для продажу. Він має відмінний смак і стійкість до тривалого зберігання.

Лабелла - Німецькі сорти картоплі

Лаперла

Дуже ранній сорт, не чутливий до посух та механічних пошкоджень. У південних регіонах з нього можна зібрати по два врожаї за сезон, незалежно від типу ґрунту.

 Лаперла - Німецькі сорти картоплі

Тоскана

Середньостиглий столовий сорт з гарними товарними бульбами однакового розміру та форми. Він добре пристосовується до ґрунту та клімату, а ще – підходить для миття та упаковки.

Тоскана - Німецькі сорти картоплі