Барвінок (60 фото): сорти, правильний догляд та вирощування

Барвінок (60 фото): сорти, догляд та вирощування

Ніжний та витончений барвінок – та сама ідеальна рослина, коли хочеться красивий квітучий килим, а умови не дозволяють. Деякі його види чудово почуваються навіть у тіні густого лісу. А їх маленькі коріння здатні дістати вологу із самого пересушеного ґрунту. Розповідаємо докладніше!

Загальна інформація

Барвінок відноситься до ґрунтопокривних рослин і може бути стелиться або кучерявим. У нього блискуче шкірясте листя, з пазух яких з’являються прості, але дуже ніжні квіти з п’яти пелюсток.

У барвінку тонкі, але численні пагони, які розповзаються на всі боки. Вони укорінюються самі, адже кожен вузол може пустити власні коріння. Розпускається барвінок навесні, але окремі квіточки можна побачити до осені. А ще є вічнозелені сорти, яким не страшні ні сніг, ні спека.

Барвінки вирощують як завгодно: на клумбах, замість декоративних розділювачів і навіть замість шару, що мульчує, навколо дерев. Вони ідеальні для альпійських гірок, але зростатимуть навіть у підвісних кашпо. А ще це вірний спосіб позбутися інших більш небезпечних бур’янів у саду.

Загальна інформація - Барвінок

Види та сорти барвінку

У садівництві в основному розводять лише малі та великі барвінки, а точніше – кілька їхніх конкретних різновидів. Але взагалі їх трохи більше, і вони відрізняються розмірами і відтінком.

Великий барвінок

Великі, як для барвінку, квіти розпускаються до 5 см і найчастіше забарвлені у блакитний та синій, хоча зустрічаються й інші сорти. Серед дачників цей вид найпопулярніший. Зверніть увагу на барвінок Альба, Макулата та Варієгата.

Великий барвінок - Види та сорти барвінку