Найкрасивіші садові квіти – фото та назви (каталог)

Найкрасивіші садові квіти: фото та назви (каталог)

Кожна рослина чудово по-своєму, і вибрати з них найкрасивіші садові квіти дуже складно. Але ми постаралися скласти власну вибірку та підготували великий каталог. Можливо, саме тут ти знайдеш сорт, якого не вистачало!

1. Іріс

Ірис легко відрізнити від інших садових квітів за незвичайною формою бутонів і такою ж оригінальною палітрою. Колірна гама багата всіма відтінками від жовтої до фіолетової, і знайти дві однакові квітки практично неможливо.

Ірис

2. Альстромерія

За дивовижною назвою ховається ще більш дивовижна квітка, яку прозвали «перуанською лілією». Особливо хороші сорти з незвичайним тигровим забарвленням.

Альстромерія

3. Фрезія

Яскравий і зовсім непримхливий багаторічник потребує лише регулярного поливу. Фрезія підійде навіть садівникам-початківцям, і буде роками радувати буйством фарб.

Фрезія

4. Люпин

Різнобарвні суцвіття-свічки люпинів цвітуть влітку, в основному – відтінками синього, жовтого та фіолетового. Люпин зовсім невибагливий і легко виростити.

Люпин

5. Гладіолус

У гладіолусів є дивовижна властивість – поєднувати в собі легкість, ніжність і водночас міць. Вони досить високі, з сильним стеблом і довго і поступово розпускаються.

Гладіолус

6. Рудбекія

Саме рудбекію часто називають «жовтою ромашкою», хоч і бувають сорти з іншими забарвленнями. Квіти великі та яскраві, а невибагливій рослині досить рідкісних підживлень та поливів.

Рудбекія

7. Незабудка

Така маленька, ніжна і водночас чарівна незабудка вкриває землю витонченим килимом. При достатній кількості вологи та тіні вона розростається просто на очах.

Незабудка

8.Іксія

Екзотична африканська гостя дуже примхлива у наших широтах. Але якщо тобі вдасться забезпечити їй комфортні умови – вона сповна відплатить своєю неповторною красою!

Іксія

9. Гербера

Великі та яскраві гербери неможливо обминути. Махрові або напівмахрові квіти нагадують справжнє сонце, а ще серед них зустрічаються найскладніші та найглибші забарвлення.

Гербера

10. Жоржина

Якщо ти віддаєш перевагу великим і фактурним квітам з химерними бутонами – це твій вибір. Жоржини настільки розкішні, що одна їхня наявність у саду робить його чарівною і незабутньою.

Жоржина

11. Троянда

Звичайно, добірка найкрасивіших квітів не могла обійтися без королеви саду. Тим більше, є так багато сортів троянд на всі випадки життя – для клумб, альтанок, живоплотів, лоджій та терас.

Роза

12. Лаванда

Ти, напевно, знаєш, як ефектно виглядає квітуче лавандове поле. Так от, цю фантастичну картину можна виростити і в своєму саду.

Лаванда

13. Астильба

Суцвіття астильби нагадують гігантські різнокольорові колоски. Це одні з найоригінальніших садових квітів, і у великій кількості вони перетворюються на казковий ліс.

Астильба

14. Лофант

Крім химерних бутонів у лофанта є ще одна явна перевага – виразний м’ятно-анісовий аромат. Через нього квітку часто висаджують не лише на клумбах, а й у запашних садах трав.

Лофант

15. Дельфініум

Дельфініум легко привертає увагу оригінальною формою квітів та суцвіть. Росла рослина витягується на кілька метрів, так що пройти повз просто неможливо.

Дельфініум

16. Скабіозу

Махрові суцвіття скабіози настільки об’ємні, що нагадують маленькі подушечки. Різні сорти відрізняються висотою та розміром – від компактних крихт до цілком високих рослин по 70-75 см.

Скабіоза

17. Лілія

Розкішна королівська лілія могла б очолити усі рейтинги світу.Дивну форму і забарвлення неможливо переплутати з жодною іншою рослиною!

Лілія

18. Півонія

Великі та пишні бутони, величезна різноманітність сортів та забарвлень – і все це півонії. Вони десятиліттями чудово почуваються на одному місці, а ще добре стоять у зрізанні.

Півонія

19. Лілійник

Лілейники нагадують лілії, за що й отримали свою назву. Вони також радують різноманітністю і безперервно цвітуть протягом усього літа, причому на одному квітконосі – до 30 бутонів.

Лілейник

20. Гіацинт

Фарбовий весняний первоцвіт охоче розпускається з першими теплими днями. Вважається, що саме ці квіти проросли на тому місці, де загинув чудовий юнак Гіацинт.

Гіацинт

21. Арабіс

У арабіса проста, але дуже незвичайна форма квітки. Вони дивовижно виглядають на альпійських гірках і палісадниках, розростаючись чарівним і злегка колючим килимом.

Арабіс

22. Купальниця

Купальниця приваблює незвичайною кулястою формою квіток усіх відтінків жовтого, кремового та помаранчевого. Це вологолюбна рослина, яка найкраще почувається біля водойм.

Купальниця

23. Мак

Насправді дикий червоний мак – далеко не єдиний можливий варіант. Вони так само бувають різних сортів і забарвлень, а ще чудово виглядають великою групою.

Мак

24. Адоніс

І ось ще одна квітка, чиє ім’я тісто пов’язане з прекрасним юнаком із давньогрецьких міфів. Адоніс був не просто випадковою людиною, а коханою самої Афродіти.

Адоніс

25. Вербена

Містична вербена огорнута таємницями та загадками. Її досі використовують у медицині або як оберег. І, зрештою, її витончені яскраві квіти такі гарні в саду.

Вербена

26.Гіпсофіла

Незвичайна чагарникова рослина складається з тонких переплетених пагонів, густо вкритих дрібними білими квітами. З відстані гіпсофілусхожа на суцільну білу кулю.

Гіпсофіла

27. Нарцис

Не даремно про красу нарциса складали легенди. Ніжні бутони пастельних відтінків здаються повітряними та невагомими, але водночас це стійка і невибаглива квітка.

Нарцис

28. Горічівка

На перший погляд дзвіночки тирличу зовсім прості та непримітні. Але вони густо покривають клумбу з середини літа, а їхній небесний відтінок по-справжньому унікальний.

Горечавка

29. Еустома

Ніжні ажурні квіти еустоми схожі одночасно на троянду, гвоздику або мак. Вони ароматні, витончені та цілком невибагливі. І серед них є навіть найнезвичайніші відтінки блакитного чи салатового.

Еустома

30. Флокс

Флокси приваблюють багатством квітів та відтінків, що з легкістю компенсує простоту форми бутону. Крім того, можна так скомпонувати сорти, що вони цвітимуть один за одним протягом усього сезону.

Флокс