Рододендрон (70 фото) – види, догляд та вирощування

Рододендрон (70 фото): види та особливості догляду

Гордий красень рододендрон – постійний мешканець найкращих садів та парків Європи. Він прикрашає міські клумби та приватні колекції, а в оформленні ділянок поступово витісняє троянди. Густо квітучий чагарник – найефектніший у своєму роді. Неможливо повірити, що його найближчі родичі – непомітні з декоративного погляду журавлина та брусниця!

Загальна інформація

Незважаючи на те, що назва рододендрону буквально перекладається як «рожеве дерево», жодного відношення до троянд вона не має. Із загального – хіба що різноманітність сортів та казкова краса під час цвітіння. А так рододендрон відноситься до сімейства вересових.

Він найчастіше зустрічається у Гімалаях, на Південному Сході Азії та у Південному Китаї. Деякі види ростуть у Японії, Північній Америці, Новій Гвінеї та Австралії. Але всі вони дуже різні, від крихітних чагарників до цілих дерев.

Довжина стебел рододендрону в дикій природі може досягати разючих 30 м. Квіти бувають зовсім мініатюрними, а іноді перевищують 20 см у діаметрі. Але є й компактні сорти, які так люблять вирощувати на підвіконнях.

Загальна інформація - Рододендрон

Види рододендрону

Рід рододендронів напрочуд різноманітний, адже поєднує листопадні дерева та вічнозелені чагарники. В нас поширені близько вісімнадцяти видів. Розглянемо деякі з них!

Золотистий рододендрон

Вічнозелений присадкуватий сорт стелиться біля землі на висоті близько 30-50 см. У нього розлога крона з великим довгим листям до 8 см завдовжки, усипана жовто-золотистими квітами. Золотистий рододендрон мешкає на Далекому Сході, Алтайському краї, Монголії та деяких регіонах Японії.

Золотистий рододендрон - Види рододендрону