Обємні орігамі з паперу – фото приклади цікавих ідей виробів і їх складання

Покрокова інструкція зі складання ексклюзивного обємного орігамі своїми руками. Майстер-клас з фото та описом всіх етапів складання орігамі.

Вид японського мистецтва під назвою орігамі придбав велику популярність. І не тільки в країні, де він був винайдений. Люди по всьому світу вивчають цю унікальну техніку, яка дозволяє створити дивовижні фігурки, використовуючи при цьому тільки папір. Ніякі додаткові інструменти не знадобляться.

Але останнім часом все більше інтересу викликає техніка об’ємного орігамі, яка є більш складною. Для того щоб скласти об’ємну фігурку, потрібно набагато більше часу.

Але результат повністю виправдовує витрачені ресурси. Звичайно, доведеться докласти максимум зусиль, щоб освоїти нову техніку. Однак, немає нічого неможливого, якщо є бажання.

Трохи з історії модульного орігамі

У середині минулого століття жителі Європи познайомилися з цим видом мистецтва, яке зародилося в Японії. Тоді було прийнято використовувати прості варіанти орігамі для початківців. З тих пір його популярність продовжує впевнено рости. Адже плоскі фігурки вже нікого не були здатні здивувати. На зміну їм швидко прийшли об’ємні моделі, які були здатні справити враження і змусити людей по достоїнству оцінити працю майстра.

У Росії такі фігурки зазвичай використовують як декорує елемента. Якщо людина досягла певного рівня майстерності і здатний моделювати більш складні фігурки, то орігамі можна навіть подати в якості сувеніра на пам’ять.

Але японці використовують орігамі в дещо іншому ключі. Жителі країни Вранішнього сонця вважають, що орігамі є справжнім амулетом, здатним захистити від різних недуг, темної магії, і привернути в будинок достаток, успіх і добробут.

Модульна фігурка збирається з дрібних деталей. Ці деталі прийнято називати модулями. Примітно, що ніякі додаткові кріплення для цього не використовуються. Виріб утримують модулі виключно за рахунок міцного зчеплення, а не завдяки використанню клею.

Зазвичай майстри використовують для моделювання різнокольоровий папір. Оскільки подібне допомагає зробити фігурку не тільки яскравою, але і реалістичною. Звичайно, це не означає, що не можна використовувати звичайний офісний папір білого кольору.

Кількість використовуваних модулів не обмежена. Тому з’являється можливість створювати великі моделі, які будуть мати складну архітектуру.

найвправніші майстри звикли працювати з модулями настільки, що можуть самостійно змоделювати навіть собор або храм. Побачивши таку фігурку, будь-яка людина здивується.

Вчені ж говорять про те, що заняття орігамі надає позитивну дію на організм. Оскільки воно змушує працювати обидві півкулі мозку. Саме з цієї причини вважається, що дітям корисно конструювати об’ємне орігамі з паперу своїми руками. Крім того, завдяки такому невинному хобі у дітей розвиває не тільки іграшки, але і підвищується увагу.

Як правильно скласти модуль?

Відповідь на це питання цікавить всіх новачків в цьому мистецтві. І це правильно. Не знаючи основ, неможливо сподіватися освоїти якусь техніку, незалежно від її рівня складності.

Існує декілька способів складання модулів. І кожен майстер може вибирати той, який більше подобається. Адже вони мають майже однаковий рівень складності. На цьому фото об’ємного орігамі представлений найпопулярніший метод – трикутне орігамі.

Цей метод отримав велику популярність. Зазвичай майстри воліють використовувати для складання різнокольоровий папір. Оскільки це допомагає створити не просто об’ємну, але і красиву фігурку.

Але це не означає, що не можна використовувати офісний папір. Більш того, сучасні умільці наполягають на тому, що навіть з підручних матеріалів можна створити красиві модулі. Наприклад, можна використовувати вирізки з газет або журналів. Розглянемо даний метод докладніше.

  1. Візьміть аркуш формату A4 і розріжте на 4 або 8 частин. Можна також розрізати лист на 16 і 32 частини, але тоді модулі будуть маленькими.
  2. Один з відрізків зігніть навпіл.
  3. Складіть аркуш по вертикалі і після цього знову розігніть.
  4. Поєднавши дві вершини, складіть їх по центральній осі, а виступаючі частини загніть назад і вгору. Після цього куточки слід поправити, щоб вони опинилися всередині.
  5. Зігніть отриману заготівлю ще раз, але тепер залиште кишеньки зовні.

Таким чином слід скласти всі модулі і після цього можна буде продовжити з ними роботу. Часу на це зажадає чимало. Особливо, якщо людину зацікавили оригінальні ідеї об’ємних орігамі. Адже для їх відтворення може знадобитися багато модулів.

Пам’ятайте, що, чим більше потрібно модулів, тим дрібніше вони будуть. Оскільки лист доведеться розрізати на більшу кількість відрізків.

Опис техніки складання частин модульного орігамі

Зазвичай для модульного орігамі використовують декілька сотень дрібних деталей. Хоча на виставках майстри представляють і такі фігурки, які складаються із декількох тисяч маленьких модулів. Зрозуміло, виглядають вони вельми цікаво і при цьому мало хто вірить в те, що вони не скріплені між собою за допомогою клею.

Але це дійсно так. В іншому випадку ніхто не зміг би назвати таку фігурку орігамі. Адже, згідно з правилами, техніка орігамі не передбачає використання додаткових кріплень. В цьому полягає її основна відмінність.

Важливо розуміти, що всі елементи фігури тримаються і не розсипаються завдяки правильній техніці складання. Насамперед, необхідно запам’ятати назви всіх частин модуля:

  • верхівка модуля – цю частину фігурки прийнято називати петлею. Свою назву вона повністю виправдовує за рахунок характерного зовнішнього вигляду, який нагадує петлю;
  • горизонтальна сторона з гострими кутами – це протяжка, яка є основою кріплення.

Вся конструкція тримається на кріпленні, якого вдається досягти завдяки тому, що куточки одного модуля вставляють в кишеньки іншого. Зчеплення є настільки міцним, що сама по собі фігура ніколи не розвалиться. Адже кріплення підтримують всі наступні ряди.

Варіанти кріплення модулів

Традиційна збірка передбачає використання трьох модулів. Примітно, що при складанні довгі деталі завжди знаходяться внизу. Головною відмінністю цього варіанту кріплення є те, що воно виходить дуже міцним.

Тому майстри рекомендують використовувати його в тому разі, якщо планується створення великої фігури. Адже в такому разі необхідно домогтися максимального зчеплення, щоб вона не зруйнувалася. Зазвичай таке кріплення використовують для створення основи.

Одним з найскладніших методів кріплення є той, який передбачає наявність рухливих частин. Інструкція як зробити об’ємне орігамі цілком може припускати, що біля фігури будуть рухомі частини і це обов’язково необхідно враховувати при виборі кріплення.

Для того, щоб забезпечити кріплення, необхідно перший модуль перевернути так, щоб протяжка виявилася вгорі. Тоді на його кінчик можна насадити кишеньку наступної деталі.

Варто відзначити, що таке кріплення не можна назвати міцним. Зруйнувати його легко, тому воно використовується лише у випадку, якщо необхідно чітко виділити рельєф.

Є ще один спосіб, який зазвичай використовують у тому разі, якщо виникла необхідність подовжити деякі деталі фігури. У такому випадку обидва кінця однієї частини слід вставити в кишеньки наступного модуля.

Незважаючи на всю простоту конструкції, кріплення виходить досить міцним, і зруйнувати його складно. Також майстри рекомендують не забувати про зчеплення, якого вдається досягти, розташувавши перший модуль протяжкою вниз.

Другий модуль, який розташовується на наступному рядку, при цьому слід перевернути таким чином, щоб внизу виявилася петля. І лише після цього можна одягти його кишеньками на той елемент, який розташовується перед ним. Пам’ятайте, що метод зчеплення слід вибирати, виходячи з того, наскільки міцними або рухомими повинні виявитися модулі.

Фото об’ємних орігамі