Обємні орігамі з паперу – фото приклади цікавих ідей виробів і їх складання

Покрокова інструкція зі складання ексклюзивного обємного орігамі своїми руками. Майстер-клас з фото та описом всіх етапів складання орігамі.

Вид японського мистецтва під назвою орігамі придбав велику популярність. І не тільки в країні, де він був винайдений. Люди по всьому світу вивчають цю унікальну техніку, яка дозволяє створити дивовижні фігурки, використовуючи при цьому тільки папір. Ніякі додаткові інструменти не знадобляться.

Але останнім часом все більше інтересу викликає техніка об’ємного орігамі, яка є більш складною. Для того щоб скласти об’ємну фігурку, потрібно набагато більше часу.

Але результат повністю виправдовує витрачені ресурси. Звичайно, доведеться докласти максимум зусиль, щоб освоїти нову техніку. Однак, немає нічого неможливого, якщо є бажання.

Трохи з історії модульного орігамі

У середині минулого століття жителі Європи познайомилися з цим видом мистецтва, яке зародилося в Японії. Тоді було прийнято використовувати прості варіанти орігамі для початківців. З тих пір його популярність продовжує впевнено рости. Адже плоскі фігурки вже нікого не були здатні здивувати. На зміну їм швидко прийшли об’ємні моделі, які були здатні справити враження і змусити людей по достоїнству оцінити працю майстра.

У Росії такі фігурки зазвичай використовують як декорує елемента. Якщо людина досягла певного рівня майстерності і здатний моделювати більш складні фігурки, то орігамі можна навіть подати в якості сувеніра на пам’ять.

Але японці використовують орігамі в дещо іншому ключі. Жителі країни Вранішнього сонця вважають, що орігамі є справжнім амулетом, здатним захистити від різних недуг, темної магії, і привернути в будинок достаток, успіх і добробут.

Модульна фігурка збирається з дрібних деталей. Ці деталі прийнято називати модулями. Примітно, що ніякі додаткові кріплення для цього не використовуються. Виріб утримують модулі виключно за рахунок міцного зчеплення, а не завдяки використанню клею.

Зазвичай майстри використовують для моделювання різнокольоровий папір. Оскільки подібне допомагає зробити фігурку не тільки яскравою, але і реалістичною. Звичайно, це не означає, що не можна використовувати звичайний офісний папір білого кольору.

Кількість використовуваних модулів не обмежена. Тому з’являється можливість створювати великі моделі, які будуть мати складну архітектуру.

найвправніші майстри звикли працювати з модулями настільки, що можуть самостійно змоделювати навіть собор або храм. Побачивши таку фігурку, будь-яка людина здивується.

Вчені ж говорять про те, що заняття орігамі надає позитивну дію на організм. Оскільки воно змушує працювати обидві півкулі мозку. Саме з цієї причини вважається, що дітям корисно конструювати об’ємне орігамі з паперу своїми руками. Крім того, завдяки такому невинному хобі у дітей розвиває не тільки іграшки, але і підвищується увагу.