Метелик кропивянка (50 фото) – опис, види та місце існування

Метелик кропив'янка (50 фото): опис, види та місце існування

Чи знаєш ти, скільки насправді видів тих добре знайомих червоно-чорних метеликів існує в природі? Хочемо познайомити тебе ще з одним яскравим представником цього гурту – метеликом кропив’янкою. Більше ти не переплутаєш, хто є хто!

Загальний опис

Кропивниця – денний метелик-німфаліда та найближчий родич адмірала. Її назва пояснюється гранично просто – саме листя кропиви стало улюбленим притулком та основою раціону гусениць. Цікаво, що на відміну від багатьох метеликів, кропив’янка розрізняє червоний колір, що допомагає їй орієнтуватися у пошуках їжі.

Латинська назва кропив’янки – Aglais, на честь давньогрецької богині Аглаї, богині витонченості. Існує ще плямиста кропив’янка, але насправді це різні метелики. Щоправда зовні вони відрізняються лише однією великою плямою на передніх крилах.

Живуть кропив’янки близько 9 місяців, і це багато для метеликів. Залежно від кліматичних особливостей регіону за календарний рік змінюється до двох поколінь. Літають вони з ранніх весняних днів до вересня.

Загальний опис

Зовнішній вигляд метеликів

Кропивниці – це метелики з розмахом крил до 62 мм. Весняний край всіх крил хвилястий, з різкими виступами. Основний відтінок – цегляно-червоний, із чорними, жовтими та білими плямами. Характерна риса, яка виділяє кропив’янку серед родичів – блакитний візерунок по краю.

Внутрішній бік крил коричневий, але не однотонний. Поблизу видно складні візерунки та переходи кольору, і вони такі ж унікальні, як відбитки пальців у людини. Черевце буре, вусики – булавоподібні, а передні лапки маленькі та не потрібні для руху – тільки для приземлення. Гусениці кропив’янки темні або взагалі чорні, з жовтими смужками з боків та на спині.

Зовнішній вигляд метеликів