Удод (50 фото) – опис птаха, чим живиться і де живе

Удод (50 фото): опис птаха, чим живиться і де живе

Кумедний удод з його скуйовдженим чубком і смугастими крилами як мінімум викликає інтерес. Хочеш дізнатися докладніше про цього дивакаватого і незвичайного птаха? Ми вже з’ясували всі основні нюанси та готові ними ділитися!

Загальний опис

Удод – мешканець Старого Світу та досить численний рід загалом. Вони відносяться до птахів-носорігів, але орнітологи всього світу досі ведуть суперечки з цього приводу.

Удод – не дуже великий птах, до 30 см у довжину і з розмахом крил до 48 см. Насамперед в очі впадає смугасте чорно-біле забарвлення крил і хвоста. А ось забарвлення грудей і голови залежить від конкретного виду, але найчастіше рудуватий.

У удуда довгий загнутий дзьоб і виразний рудий чубчик з чорними кінцями. У складеному вигляді він доходить максимум до 10 см, але птах вміє розправляти його значним віялом. Ноги удуда дуже сильні та розвинені, а ось мова редукована.

Зовнішній вигляд удода

Самець і самка удуда: візуальні відмінності

Самці та самки практично не відрізняються між собою, тому точно визначити їх візуально дуже складно.А ось у молодняку ​​блякле оперення, короткий чубчик і поки що короткий дзьоб.

Самець і самка удуда: візуальні відмінності

Спів

Голос доду дуже відрізняється від звичних трелів співачих пернатих. Зате по глухому «уд-уд-уд» одразу стає зрозуміло, чому цей птах так називається.

Спів

Скільки живуть удоди?

Найчастіше термін життя удуда коливається в межах 7-9 років. У заповідниках та зоопарках за добрих умов та догляду – тривалість життя зростає.

Скільки живуть удоди?

Запах

У удодів є спеціальні залози, які виділяють маслянисту рідину, що різко пахне. Таким чином, у період гніздування птах позначає свою територію та відлякує дрібних хижаків.

Запах

Політ

Траєкторія польоту удуда трохи нагадує пурхання метелика. У той же час він дуже спритний і маневрений, завдяки чому рідко стає здобиччю хижих птахів. Ця спритність зберігається і землі.

Політ