Види та сорти троянд – фото, назви та описи (каталог)

Види та сорти троянд: фото, назви та описи (каталог)

Королева саду дивовижна та різноманітна, адже існують сотні її різновидів. Для зручності всі їх класифікували на кілька великих категорій, об’єднаних за розмірами, типом та специфікою зростання. Розповідаємо про види та сорти троянд з фото, назвами та описами!

1. Паркові троянди

У цю категорію входять старовинні декоративні краєвиди, якими здавна прикрашали парки та сади. Вони майже не хворіють, зовсім не примхливі та добре переносять зиму на вулиці.

Хевенлі Пінк

Середньорослий сорт виростає до 1-1,2 м, не страждає від грибка і не боїться морозів до -25 градусів. За один сезон Хевенлі Пінк випускає махрові рожеві квіти кілька разів.

Хевенлі Пінк - Види та сорти паркових троянд

Артеміс

Назва сорту сповна відбиває його суть, адже він ідеально доповнює образ богині полювання. Тут і жорсткі пагони із грубими шипами, і розкішні об’ємні бутони елегантного вершкового кольору.

Артеміс - Види та сорти паркових троянд

Командан Баропер

У декоративного сорту одразу дві істотні переваги – підвищена морозостійкість та гарні смугасті пелюстки. Кущ виростає приблизно до 1,5 м, зовсім невибагливий, але чутливий до хвороб.

Командан Баропер - Види та сорти паркових троянд

Рубан Руж

Яскраві червоні бутони Рубан Руж легко дізнатися здалеку не лише за насиченим кольором, але й за оригінальним ароматом лісових ягід. Сорт не боїться шкідників, а зрізані квіти ще довго тішать красою.

Рубан Руж - Види та сорти паркових троянд

Вестерленд

Це одна з найбільш ароматних паркових троянд, і в той же час – дуже росла, до 2,5 м. У Вестерленд незвичайний помаранчевий відтінок бутонів, але делікатні пагони обов’язково потрібно підв’язувати.

Вестерленд - Види та сорти паркових троянд

2.Кущові троянди

Це великі потужні кущі, які інтенсивно розростаються на всі боки. Вони досить невибагливі і навіть можуть бути дикорослими, але цвітуть один раз на сезон.

Спіріт Оф Фрідом

Сорт відрізняється незвичайним бузковим відтінком, який рідко зустрічається у садових троянд. Бутони дуже пружні з великою кількістю пелюсток, зібраних в об’ємну чашу.

Спіріт Оф Фрідом - Види та сорти кущових троянд

Кардинал Рішельє

Красива французька троянда цінується за двостороннє забарвлення пелюсток – пурпурове та рожеве. За рахунок цього великі квітки до 10 см здаються ще більшими і фактурнішими.

Кардинал Рішельє - Види та сорти кущових троянд

Олбрайтон Рамблер

Мушкова кущова троянда відрізняється білим цвітінням і великими бутонами до 5 см в діаметрі. У квіток незвичайна форма – по центру начебто знаходиться маленький ґудзичок.

Олбрайтон Рамблер - Види та сорти кущових троянд

Лілі Марлен

Класична велика троянда насиченого червоного кольору може цвісти все літо. Компактний кущ Лілі Марлен майже не хворіє, швидко розростається та прикрашаєбудь-яку ділянку.

Лілі Марлен - Види та сорти кущових троянд

Бонанза

За незвичайною назвою ховається таке ж незвичайне забарвлення. Пелюстки кущової троянди Бонанза насиченого золотистого відтінку, що плавно переходить у яскраву мідну кромку.

Бонанза - Види та сорти кущових троянд

3. Ґрунтопокровні троянди

Сюди відносяться повзучі чагарники, чиї пагони легко витягуються на кілька метрів і формують густий квітучий килим. У них досить дрібні, але дуже різноманітні квіти, які прикрашають схили та ділянки.

Хеллоу

Один із найпопулярніших ґрунтопокровних сортів люблять за його підвищену махровість. Під час цвітіння великі бутони поступово змінюють відтінок із червоного до вишневого.

Хеллоу - Види та сорти ґрунтопокровних троянд

Скарлет

Серед усіх ґрунтопокровних троянд Скарлет найкраще адаптується до будь-яких умов. Кущі зовсім маленькі, так що на їх тлі червоні махрові квіти здаються величезними.

Скарлет - Види та сорти ґрунтопокровних троянд

Свані

Ніжні білі квіти з рожевою серединою зібрані в ароматні суцвіття до 20 штук. Вони невеликі, але дуже об’ємні та махрові, а блискучі зелені листочки лише підкреслюють цю легкість.

Свані - Види та сорти ґрунтопокровних троянд

Фейрі

Зворушливі біло-рожеві квітки зібрані у великі кисті по кілька десятків у кожній. Саджанці Фейрі зовсім невибагливі, швидко укорінюються і активно розростаються, створюючи справжні зарості.

Фейрі - Види та сорти ґрунтопокровних троянд

Балерина

У Балерини незвичайні прості квіти, які новачки навіть не сприймають, як троянди. Натомість сорт добре розростається, безперервно та довго цвіте, не боїться морозів, посухи та хвороб.

Балерина - Види та сорти ґрунтопокровних троянд

4.Плетисті троянди

Такі троянди ростуть великими і довгими пагонами-батогом, яким обов’язково потрібна опора. Якщо ґрунтопокривні хороші для горизонтальних поверхонь, то плетисті використовуються у вертикальному озелененні.

Розаріум Ютерзен

Старий німецький сорт відомий у всьому світі густим махровим цвітінням. Міцні та товсті батоги розростаються на 3 м, і на кожній втечі росте до 5 рожевих квіток.

Розаріум Ютерзен - Види та сорти плетистих троянд

Ільзе Крон Суперіор

Ніжний білий сорт цінується за великі квіти, надійність та передбачуваність. Йому потрібно кілька років, щоб розростись, а потім він зовсім не завдає клопоту, майже не хворіє і не боїться дощів.

Ільзе Крон Суперіор - Види та сорти плетистих троянд

П’єр де Ронсар

Витончений французький сорт відмінно гілкується, майже не ламається і не надто шипуватий. Густомахрові квіти пофарбовані у делікатний рожевий відтінок, який поступово розходиться у білий.

П'єр де Ронсар - Види та сорти плетистих троянд

АмериканПіллар

Швидкорослий кучерявий сорт відмінно вживається на півдні або півночі. Він дуже рясно цвіте простими малиновими квітками, зібраними в кулясті суцвіття, але пізно розпускається.

Американ Піллар - Види та сорти плетистих троянд

Фламментанц

Розкішний червоний сорт троянд вважається одним з найкращих за зимостійкістю та розміром квіток. Він майже не хворіє, зовсім невибагливий і розпускається пишними малиново-вогненними бутонами.

Фламментанц - Види та сорти плетистих троянд

5. Ремонтантні троянди

Особливість ремонтантних сортів троянд – повторне цвітіння, яке настає наприкінці літа. Зазвичай вона не така пишна і рясна, як перше, але все одно дуже гарне.

Георг Арендс

Великі бутони нагадують загострений конус, а розпускаються пружними блискучими квітами з атласними пелюстками. Повторне цвітіння у троянди з незвичайним терпким ароматом настає у розпал літа.

Георг Арендс - Види та сорти ремонтантних троянд

Сангрія

Великі суцвіття, рясне цвітіння, яскраві рожеві бутони діаметром до 8 см – все це троянда Сангрія. Квітки нагадують двоярусні розетки і ідеально виглядають у групових посадках.

Сангрія - Види та сорти ремонтантних троянд

Джордж Діксон

Малинові махрові квіти з червоним відливом дуже яскраві та ефектні. Рожевий кущ високо розростається, а його ефірні олії широко використовують у парфумерній справі.

Джордж Діксон - Види та сорти ремонтантних троянд

Ерік Таберлі

Як більшість ремонтантних троянд, це густомахровий сорт з червоними ароматними бутонами. При правильному поливі у південних регіонах Ерік Таберлі може давати до чотирьох хвиль цвітіння.

Ерік Таберлі - Види та сорти ремонтантних троянд

Фрау Карл Друшкі

Білосніжна ремонтантна троянда іноді набуває рожевого відтінку, який робить її ще ніжнішою. Сорт може цвісти до глибокої осені, а бутони, що розпустилися, зберігаються до холодів.

Фрау Карл Друшки - Види та сорти ремонтантних троянд

6. Чайно-гібридні троянди

Це штучно виведені гібриди, які поєднують у собі переваги найкращих чайних та ремонтантних сортів. Вони можуть радувати цвітінням до самих заморозків.

Міракл

Дивовижні помаранчеві квіти Міракл розпускаються до 8 см у діаметрі і відливають то в золото, то в рожевий. Сорт дуже стійкий до морозів та хвороб, а ще може давати довге безперервне цвітіння.

Міракл - Види та сорти чайно-гібридних троянд

Августа Луїза

Яскравий рожевий сорт із коралової серединкою виглядає дуже благородно і навіть аристократично. Троянди Августа Луїза дуже ароматні, рясно квітучі та розкриваються до 15 см у діаметрі.

Серпня Луїза - Види та сорти чайно-гібридних троянд

Аваланж

Бутони з химерним смарагдовим відливом розпускаються найніжнішими кремовими квітками. У міру цвітіння троянда Аваланж трохи блідне, але не втрачає своєї чарівності.

Аваланж - Види та сорти чайно-гібридних троянд

Блю Парфуми

Оригінальний лавандовий відтінок миттєво привертає увагу до сорту Блю Парфум. Він рано розпускається, сильно пахне і поступово змінює відтінок у міру цвітіння.

Блю Парфуми - Види та сорти чайно-гібридних троянд

Глорія Дей

Серед чайно-гібридних троянд із незвичайним відтінком упевнено значиться оранжево-рожева Глорія Дей. Великі квіти на коротких стеблах ідеально доповнюють клумби.

Глорія Дей - Види та сорти чайно-гібридних троянд

7. Карликові троянди

Такі троянди ще називають мініатюрними, тому що вони не ростуть більше 40 см. Зате серед них багато сортів найяскравіших і химерніших забарвлень, на кшталт фіолетових та зелених.

Бебі Бантінг

Старовинний голландський сорт не такий і компактний – до 35 см, з досить великими карміновими квітками. Троянди чудово цвітуть весь сезон і стійкі до грибків та хвороб.

Бебі Бантінг - Види та сорти карликових троянд

Колібрі

Рідкісний абрикосовий відтінок допомагає сорту Колібрі десятиліттями утримуватися в топі найкращих. Ароматні махрові квіти зібрані в густі суцвіття по 5 штук, але в середній смузі не обійтися без захисту на зиму.

Колібрі - Види та сорти карликових троянд

Бігуді

Французький декоративний сорт цікавий строкатим жовто-червоним забарвленням, яке ще більше підкреслюють глянсове блискуче листя. Бігуді – ремонтантні троянди, так що можна легко досягти повторного цвітіння.

Бігуді - Види та сорти карликових троянд

Голд Сімфоні

Великі та жовті троянди розкриваються до 6 см – дуже солідно для карликових сортів. Голд Сімфоні легко стане центром композиції у будь-якій клумбі, контейнері або на рабатці.

Голд Сімфоні - Види та сорти карликових троянд

Сіндерелла

Старовинна біла троянда незвичайно виглядає в холодних регіонах, так як бутони починають рожевіти. Синдерелла дуже декоративна і рясно цвіте, але дуже чутлива до чорної плямистості.

Синдерелла - Види та сорти карликових троянд

8. Поліантові троянди

Сорти хороші у групових посадках, бордюрному озелененні і навіть у контейнерах. А все тому, що поліантові троянди розпускаються дрібними квітками, зібраними в пишні суцвіття кілька десятків штук.

Леді Рідінг

Старовинні сорти вже трохи менше століття, і його елегантність сповна підходить образу інтелігентної леді. Троянда розростається трохи більше 1 м і розпускається червоними махровими квітами.

Леді Рідінг - Види та сорти поліантових троянд

Анімо

Вогненний сорт зібрав у собі всі відтінки жовтого, помаранчевого та червоного. Великі махрові квітки розпускаються до 7 см у діаметрі за досить компактного кущика.

Анімо - Види та сорти поліантових троянд

Вінг Дінг

Яскравих і яскраво-червоних бутонів Вінг Дінг настільки багато, що пагони пригинаються під їхньою вагою. Це ремонтантний сорт, який може цвісти повторно та радує до справжніх холодів.

Садовий аромат

Вітчизняний сорт дуже компактний, тому його вирощують для розаріїв та альпійських гірок. Рожеві квіти так густо вкривають пагони, що листя зовсім не видно.

Садовий аромат - Види та сорти поліантових троянд

9. Троянди флорибунда

Обширна та дуже популярна категорія поєднує селекційні гібриди, виведені при схрещуванні чайно-гібридних та поліантових сортів. У них тривале та безперервне цвітіння, досить великі квіти та підвищена стійкість до несприятливих умов.

Брати Грімм

Розкішні червоно-жовтогарячі квіти яскраво виділяються на прямостоячих пагонах розлогого куща. Сорт переносить морози до -25 градусів, не боїться дощу та стійкий до грибка.

Брати Грімм - Види та сорти троянди флорибунда

Аспірин Розе

Білі троянди з рожевим відливом можуть розростатися вгору і вшир, так що їх вирощують і в контейнерах, і як ґрунтопокривна рослина.Чашоподібні махрові квітки здаються дуже об’ємними і в прохолодні дні рожевіють ще більше.

Аспірин Розе - Види та сорти троянди флорибунда

Пастелла

Неможливо залишитися байдужим до найніжнішого персикового відтінку троянди Пастелла. Кущ виростає всього до 80 см, але він рясно покритий густомахровими квітками до 9 см у діаметрі.

Пастелла - Види та сорти троянди флорибунда

Мідсаммер

Яскраво-червоні бутони щедро вкривають витончений компактний кущ заввишки до 1 м. Серединка відливає помаранчевим, за рахунок чого бутони Мідсаммер нагадують справжні мови полум’я.

Мідсаммер - Види та сорти троянди флорибунда

Артур Белл

Цей сорт троянд люблять за небанальний жовтий колір, активне зростання, значні розміри та невибагливість. Він вимагає дренованого ґрунту та гарного освітлення, а в іншому не завдає клопоту.

Артур Белл - Види та сорти троянди флорибунда