Чому у перцю скручується листя – основні причини, що робити

Чому у перцю скручується листя: причини, що робити

Розсада перцю досить примхлива, тому будь-які порушення агротехніки миттєво позначаються на її зовнішньому вигляді. Дорослі рослини теж не відстають на тлі своїх більш невибагливих сусідів. Але будь-яку проблему можна легко виправити, якщо вчасно її визначити. Тому ми вже з’ясували, чому у перцю скручується листя, і готові поділитися інформацією!

Основні причини

Найчастіше проблема порушення умов утримання: від температури до підживлення. Щоправда, іноді перець знищують шкідники чи хвороби. Розберемо кожну ситуацію докладніше!

Брак вологи

Через брак води перець чахне і в’яне, але це зазвичай легко зрозуміти візуально. Листя не тільки скручується, а й сохне по краях, тому що їм мало вологи для розвитку. При складанні графіка поливу обов’язково враховуй температуру та погодні умови.

Нестача вологи - Чому у перцю скручується листя

Сухе повітря

Якщо навколо занадто жарко і повітря пересушене, листя почне загортатися човником або спіраллю. У такому разі рекомендуємо знизити температуру, поставити кілька мисок з водою та прибрати перець подалі від джерел тепла.

Сухе повітря - Чому у перцю скручується листя

Надлишок вологи

Якщо перець регулярно заливати, у ґрунті починає розвиватися грибок, а коріння гниє. У такому разі листя згортається, темніє і ніби розм’якшується.

Надлишок вологи - Чому у перцю скручується листя

Непридатний ґрунт

Молодій розсаді та домашнім перцям не підходить звичайний дачний ґрунт із ділянки. Там мало поживних речовин, він занадто щільний, і рослина чахне. Листя закручується, опускається і ніби притискається до стебла. Щоб виправити ситуацію, внеси спеціалізовані добрива саме для перців.

Непридатний ґрунт - Чому у перцю скручується листя

Необроблений грунт

Якщо перед висадкою перцю не протруїти ґрунт фунгіцидами та інсектицидами, тоді в ньому залишаються грибки, личинки або насіння бур’янів. Все це в майбутньому позначиться на стані розсади, тому передпосівна підготовка потрібна обов’язково.

Необроблений ґрунт - Чому у перцю скручується листя