Чому у перцю скручується листя – основні причини, що робити

Чому у перцю скручується листя: причини, що робити

Розсада перцю досить примхлива, тому будь-які порушення агротехніки миттєво позначаються на її зовнішньому вигляді. Дорослі рослини теж не відстають на тлі своїх більш невибагливих сусідів. Але будь-яку проблему можна легко виправити, якщо вчасно її визначити. Тому ми вже з’ясували, чому у перцю скручується листя, і готові поділитися інформацією!

Основні причини

Найчастіше проблема порушення умов утримання: від температури до підживлення. Щоправда, іноді перець знищують шкідники чи хвороби. Розберемо кожну ситуацію докладніше!

Брак вологи

Через брак води перець чахне і в’яне, але це зазвичай легко зрозуміти візуально. Листя не тільки скручується, а й сохне по краях, тому що їм мало вологи для розвитку. При складанні графіка поливу обов’язково враховуй температуру та погодні умови.

Нестача вологи - Чому у перцю скручується листя

Сухе повітря

Якщо навколо занадто жарко і повітря пересушене, листя почне загортатися човником або спіраллю. У такому разі рекомендуємо знизити температуру, поставити кілька мисок з водою та прибрати перець подалі від джерел тепла.

Сухе повітря - Чому у перцю скручується листя

Надлишок вологи

Якщо перець регулярно заливати, у ґрунті починає розвиватися грибок, а коріння гниє. У такому разі листя згортається, темніє і ніби розм’якшується.

Надлишок вологи - Чому у перцю скручується листя

Непридатний ґрунт

Молодій розсаді та домашнім перцям не підходить звичайний дачний ґрунт із ділянки. Там мало поживних речовин, він занадто щільний, і рослина чахне. Листя закручується, опускається і ніби притискається до стебла. Щоб виправити ситуацію, внеси спеціалізовані добрива саме для перців.

Непридатний ґрунт - Чому у перцю скручується листя

Необроблений грунт

Якщо перед висадкою перцю не протруїти ґрунт фунгіцидами та інсектицидами, тоді в ньому залишаються грибки, личинки або насіння бур’янів. Все це в майбутньому позначиться на стані розсади, тому передпосівна підготовка потрібна обов’язково.

Необроблений ґрунт - Чому у перцю скручується листя

Нестача світла

Коли через брак світла листя росте нерівномірно, прожилки витягуються швидше за пластину. Через це молоді листя завертаються, а ось старі при цьому в повному порядку. Рослина відновиться, коли їй вистачатиме сонце.

Нестача світла - Чому у перцю скручується листя

Протяг і холод

Якщо перець перемерзає або постійно стоїть на протягу, він може почати деформуватися повністю. Тому обов’язково стеж за температурою, не залишай розсаду на проході і просто під відкритими вікнами.

Протяг і холод - Чому у перцю скручується листя

Брак добрив

Будь-які городні культури вимагаютьрегулярних підживлень, тому що їм потрібно багато сил для розвитку. Рекомендуємо удобрювати перець за графіком, а у проміжках – орієнтуватися на стан розсади.

Нестача добрив - Чому у перцю скручується листя

Надлишок добрив

Найчастіше це стосується надлишку азоту, який у великих кількостях міститься в органіці. Органічні добрива лише здаються нешкідливими, і навіть можуть спровокувати опік кореневої системи чи порушення балансу мікроелементів. При надлишку азоту нижнє листя занадто велике і м’ясисте, а верхнє – чахнуть і деформується.

Надлишок добрив - Чому у перцю скручується листя

Сім’ядольне листя

Це перші листочки, які з’являються під час сходу насіння. Найчастіше вони спочатку виглядають дивно, відрізняються формою та пропорціями. І саме вони незабаром можуть почати закручуватись і в’янути – але це природний процес, бо вони вже виконали своє завдання.

Сім'ядольне листя - Чому у перцю скручується листя

Грибок

Мучниста роса, іржа та інші грибкові захворювання іноді призводять до того, що листя деформується. Але це скоріше вторинний симптом, бо спочатку ти помітиш плями чи наліт.

Грибок - Чому у перцю скручується листя

Вершинна гниль

Це не єдине вірусне захворювання перцю, але саме воно найчастіше стає причиною скручування листя. Насамперед страждають молоді верхівки, і пізніше на них з’являються гнильні осередки.

Вершинна гнилизна - Чому у перцю скручується листя

Шкідники

Листя часто згортаються, коли на зворотному боці влаштована попелиця або павутинний кліщ. У такому разі можна виявити дрібні дірочки, жовті плями та білястий наліт.

Шкідники - Чому у перцю скручуються листя

Що робити?

Якщо проблема в умовах утримання – їх потрібно якнайшвидше виправити та компенсувати, і тоді перець відновиться самостійно. Але в деяких випадках він не впорається без підживлення чи додаткової обробки!

Обробка від хвороб та шкідників

Від грибкових хвороб допомагають фунгіциди у вигляді обприскувань та добавок у ґрунт. Але якщо проблема у вірусному захворюванні, врятувати рослину не вийде, і потрібно якнайшвидше захистити від неї решту розсади.

При виявленні шкідників розсаду потрібно обробити якнайшвидше. Попелиця і кліщі здатні занапастити молоді рослини повністю, та й дорослому перцю потім доведеться довше відновлюватися. І не забувай про планову сезонну обробку, навіть якщо шкідників поки що немає.

Обробка від хвороб та шкідників - Чому у перцю скручується листя що робити

Чим годувати

Найчастіше у перцю страждає листя через брак азоту або калію. Азот необхідний нарощування здорової листяної маси загалом, а калій впливає імунітет. Але краще використовувати комплексні добрива, адже майже напевно йому бракує інших корисних речовин.

Чим підгодувати - Чому у перцюскручується листя що робити