Кращі сорти хризантем – фото, назви та описи (каталог)

Найкращі сорти хризантем: фото, назви та описи (каталог)

Хризантеми – одні з найкрасивіших та найрізноманітніших кольорів. Вони відрізняються часом цвітіння, забарвленням та зовнішнім виглядом. Щоб тобі було простіше зорієнтуватися, ми підготували каталог найкращих сортів хризантем із фото, назвами та описами!

Ранні сорти хризантем

Ранні хризантеми радують своїм цвітінням з серпня до вересня. Саме їх найчастіше продають у букетах до 1 вересня, і ними прикрашають ділянки.

Літо

Рослі ранні хризантеми витягуються до 80 см і густо покриваються яскравими червоно-рудими бутонами. Цвітіння починається на початок серпня і триває до півтора місяця.

Літо - Ранні сорти хризантем

Рубін

Головна особливість цього сорту – насичений рубіновий відтінок, тому назва говорить за себе. Рубін відмінно адаптований до російських умов.

Рубін - Ранні сорти хризантем

Алек Бедсер

Ранній великий сорт з яскравими жовтими квітами до 14 см у діаметрі. Висота стебел досягає 70 см, і такі хризантеми вирощують на клумбах та для букетів.

Алек Бедсер - Ранні сорти хризантем

Аврора

Цвітіння цього сорту не надто багате, зате квіти дуже красиві. Вони пишні, махрові, із яскравим переходом від червоного верху до жовтого низу.

Аврора - Ранні сорти хризантем

Далекосхідниця

Один із найкрасивіших ранніх сортів хризантем за рахунок пухнастих махрових кольорів, схожих на помпони. При цьому самі по собі бузкові суцвіття невеликі.

Далекосхідниця - Ранні сорти хризантем

Середні сорти хризантем

Середні сорти активно цвітуть з вересня до жовтня.А деякі найстійкіші з них – навіть до листопада!

Умка

Ніжний білий сорт з невеликими, але пишними квітами до 5 см у діаметрі. Якщо вчасно прищипувати квітконоси, можна зробити ще більше цвітіння і продовжити його до перших заморозків.

Умка - Середні сорти хризантем

Дипломат

Красива червона хризантема з суцвіттями-помпонами дуже декоративна. Іноді напівкулясті квіти набувають незвичайного бронзового відтінку.

Дипломат - Середні сорти хризантем

Варвара

Сорт примітний рідкісним забарвленням – від жовтої середини до білих пелюсток з бузковою окантовкою. Квіти маленькі, до 4 см у діаметрі, але пишні та напівмахрові.

Варвара - Середні сорти хризантем

Валі Руф

Яскравий рожевий сорт з досить великими квітами до 8 см і діаметром розпускається до жовтня. На зиму рекомендується викопувати квіти та зберігати у приміщенні.

Валі Руф - Середні сорти хризантем

ВільямТернер

Чарівний кучерявий сорт може бути зовсім різних кольорів. Білі, бузкові та жовті суцвіття поєднує характерна форма пелюсток.

Вільям Тернер - Середні сорти хризантем

Пізні сорти хризантем

Пізні сорти хризантем у тепличних умовах радують цвітінням до середини зими. Десь до кінця грудня, а іноді – і до середини січня. У відкритому ґрунті вони цвітуть до заморозків чи снігу.

Шису

Невибагливі жовті квіточки розпускаються у листопаді і радують до серйозних заморозків. Хризантеми Шису чудово почуваються у відкритому ґрунті майже у всіх регіонах Росії.

Шису - Пізні сорти хризантем

Луйона

Це та сама незвичайна жовта хризантема з тонкими пелюстками-променями. У неї дуже нетипова форма суцвіть, за що її цінують садівники.

Луйона - Пізні сорти хризантем

Медальйон

Чарівна червоно-лілова хризантема з дрібними кулястими квітами ідеальна в оранжереях. Іноді зустрічаються жовті підвиди та змішані забарвлення.

Медальйон - Пізні сорти хризантем

Ельф

Яскравий сорт тільки здається дуже ніжним. Насправді Ельф чудово почувається наприкінці осені і яскраво цвіте до першого снігу.

Ельф - Пізні сорти хризантем

Рібонет

Один із найбільших сортів серед пізніх хризантем привертає увагу бутонами по 20 см у діаметрі. Вони кулясті, зі злегка кучерявими пелюстками білого кольору.

Рібонет - Пізні сорти хризантем

Кращі однорічні сорти хризантем

Однорічні хризантеми легко адаптуються до будь-яких умов і зовсім невибагливі у догляді.І ось найкрасивіші та найефектніші серед них!

Кокарда

Сорт дає незвичайні суцвіття-кошики з кольоровими кільцями на білих суцвіттях. Кокарда належить до кілеватих хризантем, більшість з яких прибули до нас з Африки.

Кокарда - Найкращі однорічні сорти хризантем

Райдуга

Ніжні суцвіття нагадують різнокольорові парасольки з яскравими кільцями. Найчастіше квіти – м’якого блідо-рожевого кольору з жовтими, білими та червоними переходами.

Райдуга - Кращі однорічні сорти хризантем

Маскарад

Посадка Маскарада – це завжди несподіванка. Тому що квіти можуть бути простими або махровими, білими, жовтими, рожевими чи червоними.

Маскарад - Найкращі однорічні сорти хризантем

Нордштерн

Красивий однорічник з яскравою темною серединою та світлою окантовкою простих суцвіть. Нордштерн чудово почувається не лише на ділянках, а й на балконі.

Нордштерн - Кращі однорічні сорти хризантем

Атрокоценіум

Ефектний сорт люблять садівники та ландшафтнідизайнери. Яскраву жовту середину облямовують темно-червоні або малинові пелюстки.

Атрокоценіум - Найкращі однорічні сорти хризантем

Найкращі багаторічні сорти хризантем

Многолітні сорти хороші і для букетів, і для прикраси ділянки. Здебільшого це оранжерейні квіти. Але є деякі корейські види, які можуть зимувати у відкритому грунті.

Зембла

Гарний махровий сорт, який прикрасить будь-який квітник або садову гірку. Білі бутони з язичковими вигнутими пелюстками виразно пахнуть медом.

Зембла - Найкращі багаторічні сорти хризантем

Оленка

Кущова ромашкоподібна хризантема з простими яскраво-рожевими суцвіттями радує всю осінь. Висота куща – близько 50 см, але при цьому він густо вкритий бутонами.

Оленка - Найкращі багаторічні сорти хризантем

Золоте руно

Один із найкрасивіших жовтих сортів зі складним, глибоким відтінком.Якщо хризантемам достатньо сонця, пелюстки стають оранжевішими.

Золоте руно - Найкращі багаторічні сорти хризантем

Том Пірс

Червоно-жовті бутони відразу ж виділяються на ділянці та привертають увагу. Том Пірс дуже любить сонце, але тішить пишним цвітінням і підходить для найрозкішніших букетів.

Том Пірс - Найкращі багаторічні сорти хризантем

Бризки шампанського

Незвичайна голчаста хризантема з рослими стеблами до 90 см. Рожеві суцвіття вкриті жовтим напиленням, начебто тими самими бризками.

Бризки шампанського - Найкращі багаторічні сорти хризантем

Популярні дрібно- та середньоквіткові сорти хризантем

До дрібноквіткових та середньоквіткових хризантем відносяться маленькі та компактні квіти. Діаметр рідко перевищує 10 см, а часто – і того менше.

Лебедина пісня

Махрова біла хризантема з пухнастими, але плоскими кольорами дуже самодостатня, але гарна і в групових посадках. Діаметр суцвіть відкривається до 6 см.

Лебедина пісня - Популярні дрібно- та середньоквіткові сорти хризантем

Вечірні вогні

Невелика акуратна хризантема з простими червоними квітами використовується для акцентів в озелененні. У висоту вона рідко перевищує 30-35 см, так що й квіти не надто великі.

Вечірні вогні - Популярні дрібно- та середньоквіткові сорти хризантем

Яблуневий колір

Найніший сорт із біло-рожевими квітами справді нагадує цвітіння яблуні. Діаметр махрових суцвіття – близько 10 см, і вони дуже густо розростаються.

Яблуневий колір - Популярні дрібно- та середньоквіткові сорти хризантем

Олександрит

Напівмахрова хризантема іноді дає ще більш пишні махрові бутони діаметром до 5 см. Вони дуже декоративні завдяки переходу кольору від жовто-рожевої середини до білих кінців.

Олександрит - Популярні дрібно- та середньоквіткові сорти хризантем

Ориноко

Ще один сорт із незвичайними квітами, які схожі на ромашки. Але пелюстки цих хризантем пофарбовані від яскраво-бурякового чи фіолетового до чистого білого.

Ориноко - Популярні дрібно- та середньоквіткові сорти хризантем

Популярні крупноквіткові сорти хризантем

Крупноквіткові хризантеми можуть похвалитися великими, пухнастими суцвіттями до 25 см у діаметрі. Їх найчастіше вирощують під зріз для букетів та квіткових композицій.

Креміст

Дуже декоративний сорт з великими суцвіттями-кулями по 18 см. Жовтий колір варіюється від пастельнішого до яскравого лимонного.

Креміст - Популярні великоквіткові сорти хризантем

Аніта

У Аніти величезні та пухнасті кулясті квіти. Діаметр одного білого бутона легко досягає 20 см, і навіть більше.

Аніта - Популярні крупноквіткові сорти хризантем

Апельсин

Дуже яскравий і красивий сорт хризантем з великими жовто-жовтогарячими кольорами діаметром від 20 см. Після зрізання букет легко простоить більше 2 тижнів.

Апельсин - Популярні великоквіткові сорти хризантем

Шамрок

Велика одноголова хризантема унікальна завдяки своєму лимонно-зеленому відтінку. Вона має великі і пишні квіти до 12 см у діаметрі, які і в зрізанні легко живуть по кілька тижнів.

Шамрок - Популярні великоквіткові сорти хризантем

Пінг-понг

Ідеальний букетний сорт із великими кулястими квітами. У нього довгі та міцні квітконоси, а пелюстки змінюють відтінок від зеленої середини до рожевих країв.

Пінг-понг - Популярні великоквіткові сорти хризантем

Найкращі сорти хризантем для Підмосков’я

У Підмосков’ї одні з найсприятливіших умов вирощування хризантем. Погода тут хоч і мінлива, але без зайвих крайнощів.

Валентина Терешкова

Гарний середній сорт з яскравими малиновими квітами, які чудово живуть у зрізанні. Хризантеми можна вирощувати у відкритому ґрунті, хоча краще захищати від непогоди Підмосков’я плівкою.

Валентина Терешкова - Найкращі сорти хризантем для Підмосков'я

Дейлі Стар

Великі суцвіття в діаметрі можуть перевищувати 15-16 см. У них дуже незвичайний кремовий відтінок з м’яким градієнтом від білого до жовтуватого.

Дейлі Стар - Найкращі сорти хризантем для Підмосков'я

Перлина

Цей ранній сорт у Підмосков’ї розпускається одним із перших. Компактні прямі кущі вкриті витонченими напівмахровими суцвіттями білого кольору.

Перлина - Кращі сорти хризантем для Підмосков'я

Бурштин

Невисокий компактний кущ густо вкривається розкішними махровими квітами глибокого жовтого відтінку. Відмінний вибір для озеленення ділянки у Підмосков’ї, тому що вони можуть розростатися кореневою поросллю.

Бурштин - Кращі сорти хризантем для Підмосков'я

Російське поле

Один із найвибагливіших вітчизняних сортів хризантем, який може зимувати навіть у відкритому ґрунті. Квіти трохи нагадують ромашки діаметром близько 7 см.

Російське Поле - Найкращі сорти хризантем для Підмосков'я

Кращі сорти хризантем для Уралу та Сибіру

На Уралі та в Сибіру хризантеми найчастіше вирощують в оранжереях, щоб створити сприятливі умови. Але окремі однорічні сорти підходять і для відкритого ґрунту.

Рожевий фламінго

Невибагливий сорт з міцним квітконосом стійкий до посух та холодів. Квіти хризантеми не надто великі, близько 8 см у діаметрі, зате цвітіння багате і багате.

Рожевий фламінго - Кращі сорти хризантем для Уралу та Сибіру image=

Іній

Сорт не боїться морозних зим, тому добре почувається в холодних регіонах. Квіти досить прості, але дуже ніжні, а кущі за сприятливих умов покриваються одразу сотнями суцвіть.

Іней - Найкращі сорти хризантем для Уралу та Сибіру

Амбрія

Яскраво-жовтогарячий сорт корейського походження легко адаптується до північних умов. Хризантеми невеликі, до 5 см, але утворюють дуже щільний і пружний помпончик.

Амбрія - Найкращі сорти хризантем для Уралу та Сибіру

Елен

Велика квіткова садова хризантема в Сибіру або на Уралі розпускається в серпні. Пишні махрові квіти розпускаються до 8 см і змінюють колір від жовтуватої середини до білих країв.

Елен - Найкращі сорти хризантем для Уралу та Сибіру

Веселка

Цей махровий сорт розростається пишними кущами, вкритими об’ємними малиновими суцвіттями. Діаметр одного бутона досягає 7 см.

Шалунья - Кращі сорти хризантем для Уралу та Сибіру

Кращі сорти хризантем для Ленінградської області

У Ленінградській області потрібно враховувати нестачу сонячних днів. Тому вибирай вологостійкі та тінелюбні сорти хризантем, або потурбуйся про підсвічування у теплиці!

Золотий дукат

Махровий корейський сорт з великими жовто-жовтогарячими квітами красиво змінює забарвлення в міру в’янення. Поступово пелюстки набувають червоно-малинового відтінку.

Золотий дукат - Найкращі сорти хризантем для Ленінградської області

Балтика

Гарний вітчизняний сорт, не чутливий до високої вологості. Забарвлення варіюються від білого до яскравого бузкового і бузкового. Бутони розпускаються до 12 см.

Балтика - Кращі сорти хризантем для Ленінградської області

Снігова куля

Назва сорту говорить сама за себе, і суцвіття цієї хризантеми справді нагадують гарні пишні снігові кулі. Висота куща – близько 40 см і легко переносить похолодання.

Снігова куля - Найкращі сорти хризантем для Ленінградської області

Мішель

Досить велика корейська хризантема розпускається яскравими жовтими квітами наприкінці літа. Вона не тільки легко переносить нестачу сонця, але й здатна замінити його на ділянці завдяки насиченому кольору.

Мішаль - Найкращі сорти хризантем для Ленінградської області

Дубок

Маленькі суцвіття до 5 см дуже густі та махрові, з незвичайним для хризантем коричневим відтінком. Сорт невибагливий, виростає близько 40 см і рясно цвіте.

Дубок - Найкращі сорти хризантем для Ленінградської області