Квіти, схожі на троянди – назви та фото (каталог)

Квіти, схожі на троянди: назви та фото (каталог)

Роза – справжня королева саду, яка не має рівних серед усіх кольорів світу. Але навіть розкішні троянди підходять не всім: через запах, специфіку догляду, гострі шипи – не має значення. Зрештою, просто хочеться різноманітності в саду та на балконі. І тут на допомогу приходять не менш красиві та ефектні квіти, схожі на троянди. Розповідаємо!

1. Еустома

Красиві та ніжні еустоми ще прозвали «ірландською трояндою», і їх справді легко переплутати. Ажурні бутони можуть бути різних кольорів і відтінків, включаючи популярні двоколірні сорти. А ще на еустомі зовсім немає шпильок.

Еустома - Квіти схожі на троянди

2. Махровий бальзамін

Дрібні квіти бальзаміну дуже схожі на трояндочки, а сама рослина підходить для квартир та для ділянок. Квітка не потрібно часто поливати, але доведеться періодично розпушувати ґрунт.

Махровий бальзамін - Квіти схожі на троянди

3. Півонія

Серед таких різних, але незмінно фактурних сортів півонії є і види, що дуже нагадують троянду. Щільні пружні бутони хороші і на кущиках, і в букетах у зрізаному вигляді.

Півонія - Квіти схожі на троянди

4. Ранункулюс

У народі пишний ранункулюс прозвали зовсім непримітно – «азіатським лютиком». Діаметр кольорів – до 7 см, а всі пелюстки дуже щільно прилягають одна до одної. Ранункулюси не переносять холоду, включаючи низьку температуру повітря, ґрунту та води для поливу.

Ранункулюс - Квіти схожі на троянди

5. Гарденія

Ароматна гарденія пахне, наче жасмин, а ось зовні найбільше схожа на троянду. Є карликові та високі сорти, але всі вони потребують регулярного поливу та підживлення.

Гарденія - Квіти схожі на троянди

6.Шипшина

Не всі знають, але насправді звичайна шипшина – справжнісінький прабатько декоративної троянди. Звичайно, при цвітінні вони схожі, а потім на місці бутонів дозрівають корисні лікувальні плоди.

Шипшина - Квіти схожі на троянди

7. Камелія

Ефектна східна камелія під час цвітіння посипана десятками яскравих великих квітів. Невибагливі селекційні сорти добре приживаються в наших широтах і навіть підходять для живоплотів.

Камелія - ​​Квіти схожі на троянди

8. Махрова примула

Хоча примула і відноситься до первоцвітів, але вона може тішити яскравими махровими квітами до 4 місяців. Є гарні різнокольорові сорти, які приживаються на будь-якому ґрунті і не потребують специфічного догляду.

Махрова примула - Квіти схожі на троянди

9. Молоділо

Це сукулент, який називають «кам’яною трояндою», і він справді нагадує королеву квітів.Товсті листочки зібрані в щільну розетку, а деякі сорти ще й поступово змінюють колір на бордовий.

Молодило- Квіти схожі на троянди10. Гібіскус

Не просто так гібіскус прозвали «китайською трояндою», хоча бутони і не надто схожі. Розкішні великі квіти розпускаються до 25 см, цвітуть лише кілька днів, але відразу змінюють один одного.

Гібіскус - Квіти схожі на троянди

11. Лізіантус Рассела

Насправді це та сама еустома – а точніше, її конкретний сорт. На клумбах вирощують карликові види лізіантусу по 15-20 см, а у багаторівневих міксбордах – високі види до 140 см.

Лізіантус Рассела - Квіти схожі на троянди

12. Жоржини

Селекціонери вивели десятки декоративних видів жоржин з абсолютно різними формами квітів і пелюсток. Є серед них і сорти, які стануть чудовою альтернативною трояндам.

Жоржини - Квіти схожі на троянди

13. Бегонія

Альтернативній кімнатній троянді стане й гарна маленька бегонія з усією її різноманітністю сортів.Існують великі види, які розпускаються діаметром до 15 см і виростають на пару метрів.

Бегонія - Квіти схожі на троянди

14. Узамбарська фіалка

Химерний декоративний сорт фіалки ще називають «сенполією» і по праву вважають королевою кімнатних рослин. Відтінки залежать від сорту, а цвіте рослина цілий рік – достатньо подбати про освітлення.

Узамбарська фіалка - Квіти схожі на троянди

15. Герань

У будинках, квартирах та на підвіконнях дивовижно почувається герань із її великими яскравими суцвіттями. Існує кілька сотень видів та сортів, серед яких точно знайдеться той, який тобі потрібен. Герань дуже невибаглива і легко переносить нестачу світла або вологи, хоча буде гірше цвісти.

Герань - Квіти схожі на троянди

16. Морозник

Невибагливий багаторічник насправді називається складною та химерною назвою «геллеборус». У нас найпоширеніші – гібридні та кавказькі сорти, що виростають до 40-70 см.

Морозник - Квіти схожі на троянди

17. Махровий тюльпан

Як не дивно, навіть серед тюльпанів знайдеться кілька сортів, справді схожих на троянди. Для цього вибирай великі махрові квіти ніжних білих, рожевих та червоних відтінків.

Махровий тюльпан - Квіти схожі на троянди

18. Хризантема

Червоні та бордові хризантеми не надто схожі на троянди за формою бутону, але зможуть відмінно замінити їх у дворі. Пишне, густе цвітіння прикрасить твій садок восени, а букет простоїть у вазі кілька тижнів.

Хризантема - Квіти схожі на троянди

19. Махровий аденіум

Через характерну форму та насичений червоний колір суцвіття махровий аденіум ще називають «пустельною трояндою». Це невелике деревце до півметра, яке любить більше світла та тепла.

Махровий аденіум - Квіти схожі на троянди

20. Каланхое Каландіва

Це карликовий сорт каланхоеіз густими, дрібними квіточками, які схожі на рожеві бутони. Незвичайні фігурні листочки ефектно відтіняють ніжну красу.

Каланхое Каландіва - Квіти схожі на троянди