Попелиця на смородині – як боротися, чим обробити, кращі народні засоби

Тля на смородині: як боротися, чим обробити

Тля не тільки шкідливий паразит, який витягує всі соки зі смородини, але ще й переносник небезпечних інфекцій. Грибок – далеко не найгірше, що може принести шкідник. Невиліковні віруси здатні знищити цілу посадку, занапастити врожай і зіпсувати грунт на кілька років. Тому так важливо своєчасно боротися з попелицею, а ми вже готові розповісти, як!

Тля на смородині: чим небезпечна?

Тля живиться соком рослин, через що листя і молоді пагони жовтіють і слабшають. У смородини падає імунітет, і вона стає більш чутливою до будь-яких захворювань. При цьому попелиця розмножується з божевільною швидкістю – від кількох штук до кількох тисяч за пару тижнів.

Через попелиці квіти погано формуються, гірше розпускаються, і їх стає менше. Це закономірно позначається на плодоношенні смородини, а у віддаленому майбутньому – на готовності до зими. Кладки попелиці благополучно зимують на рослині та активізуються з приходом тепла – до травня-червня.

Окрім того, що попелиця переносить інфекції, продукти її життєдіяльності залучають інших шкідників. Особливо їх люблять мурахи, які вже давно живуть з попелицею у взаємовигідному симбіозі.

Тля на смородині - чим небезпечна

Як виявити попелиця?

Тля дуже дрібна, тому, щоб її помітити, потрібно дійсно уважно придивитися. Є різні види, і вони можуть бути різних відтінків – але це завжди скупчення дрібних паразитів. Насамперед вони збираються зі зворотного боку листя смородини, через що ті часто закручуються вниз.

Коли тлі стає занадто багато, можна помітити незрозумілі білясті фрагменти на чагарниках. Попелиця змінює свій покрив і скидає таким чином старий. Липка солодка падь, яку виготовлять паразити, теж збирається на листі та бутонах. На пізніших стадіях листя сохне, бутони не розкриваються, а плоди не формуються.

Як виявити попелицю на смородині