Монстера (60 фото) – види, догляд та вирощування

Монстера (60 фото): види, особливості догляду

Вже близько півтора століття химерна та екстравагантна монстера не виходить із моди у квітникарів, але чому? Довгі роки незвичайну рослину вважали хижаком через небезпечний вид його великого і розлогого порізаного листя. Європейські мореплавці, які вперше потрапили в тропічні ліси, вважали їх застрашливими. Але вже незабаром знайшлися шанувальники екзотичної краси, і тепер монстера прикрашає собою багато квартир і будинків. А ми розповімо, як її доглядати!

Загальна характеристика

Монстера – унікальний тропічний довгожитель, який настільки давно прижився у наших квартирах та будинках – що начебто був тут завжди. Вічнозелена ліана захоплює американські вологі ліси та витягується на десять метрів. Навіть у кімнатних умовах деякі сорти легко розростаються до 3-5 метрів.

Ще у 18 столітті з’явилися жахливі легенди про рослини-вбивці, які знаходили моряки та мандрівники. Вважалося, що після зустрічі з лісовими монстрами від людини чи тварини не залишиться нічого, окрім скелета. А коріння та паростки, що звисають з дерев, можуть прорости прямо крізь тіло.

Загальна характеристика - Монстера
Пізніше ці міфи розвінчали ботаніки, коли монстеру вперше завезли до Великобританії. А в середині 19 століття данець Лібман навіть видав цілу збірку, присвячену американській рослинності. Спочатку монстера помилково визначили до роду Філодендрон, але незабаром виділили в окрему категорію.

Унікальна особливість монстери полягає в тому, що вона легко продовжує жити навіть без контакту з ґрунтом. Такі рослини називаються епіфітами та вкорінюються повністю на інших деревах. Епіфіти не належать до паразитів, тому що не отримують від «батька» жодних поживних речовин, крім фізичної опори.

Тропічна монстера – це квітуча рослина, але добитися цвітіння складно навіть у оранжереях: у квартирі тобі це навряд чи вдасться. Її велика біла квітка нагадує вітрило, а згодом перетворюється на такий самий великий фіолетовий плід. У деяких сортів монстери ці плоди навіть їстівні, зокрема у делікатесної.

Загальна характеристика - Монстера