Маранта (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Маранта (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Ефектна ряболиста маранта добре знайома всім, хто небайдужий до декоративно-листяних рослин. Її чарівні щільні кущі створюють справжні зарості на підвіконні. А сортів та видів маранти так багато, що ними можна заповнити цілу оранжерею і не повторитись!

Загальна інформація

Маранта – декоративний трав’янистий багаторічник із однойменної родини. Різні види суттєво відрізняються зовні та за розмірами. Кімнатна маранта найчастіше зростає до 30 см, але в дикій природі її зростання сягає 1,5 м.

Особливо цінуються велике візерунчасте листя маранти. Найчастіше вони овальні, з прожилками, кольоровими плямами або штрихами. Увечері вона піднімає листя вгору, а вдень вони орієнтуються на сонце. За цю особливість маранту називають молитовною.

Маранта – це бульбова рослина, причому бульби деяких видів їстівні. Іноді влітку вона цвіте, та її цвітіння зовсім несе декоративної цінності. Бутони дрібні, бліді і зовсім непоказні, тому їх часто обрізають, щоб квітка не витрачала сили.

Загальна інформація

Види маранти

Різноманітні види маранти відрізняються між собою формою та забарвленням листя. Зібрали кілька найцікавіших сортів для домашнього вирощування!
Тут все зрозуміло – по всій поверхні листя чітко виступають білі прожилки. При цьому самі пластини теж не однотонні, а всіх відтінків зеленого і з червоним виворотом.

Біложиткова маранта

Тростникова маранта

Отримала свою назву за характерну форму пагонів. Крім того, це дуже великий вигляд, який у сприятливих умовах легко виростає вище 1 м. Яйцеподібне листя загострене до кінця.

Тростникова маранта

Маранта Маріселла

Її насичений зелений відтінок одразу ж привертає увагу. А ось прожилки та центральна лінія світліші, салатові або навіть білі.

Маранта Маріселла