Як правильно пересадити орхідею в домашніх умовах?

Як пересадити орхідею в домашніх умовах

Квіткарі рекомендують рідше турбувати делікатні орхідеї, але їх все одно потрібно періодично пересаджувати. У продаж квіти надходять не в найкращому грунті і вазонах. А в майбутньому розростаються і вимагають розширення, адже якщо коріння буде постійно в тісноті – можеш забути про цвітіння. Розповідаємо, як правильно пересадити орхідею в домашніх умовах та не травмувати її у процесі!

Пересадка після покупки

У магазинах орхідеї найчастіше продаються у спеціальному транспортному ґрунті, але він не придатний для постійного використання. Тому квітка обов’язково потрібно буде пересадити, і чим швидше – тим краще. Але спочатку витримай його на карантині хоча б 5-7 днів без поливу та підживлення, щоб виявити можливі хвороби та шкідників.

Пересадка орхідеї після покупки

Планова пересадка орхідеї

У нормальному режимі кімнатні орхідеї пересаджують, коли вони виростають із вазону. У середньому це раз на 1-2 роки, коли коренева система явно перестає поміщатися.Планову пересадку проводять на початку весни або за кілька тижнів після того, як орхідея повністю відцвіте.

Обов’язково потрібно пересадити рослину за перших ознак гниття кореня або шийки. Якщо у вазоні є мох або інші вологоємні компоненти – за ним слід стежити особливо ретельно. Такі орхідеї рекомендується вирощувати тільки в прозорих горщиках, щоб було видно, як висихає ґрунт.

Планова пересадка орхідеї в домашніх умовах

Вимоги до ґрунту

Орхідеї не підходить садова земля – ​​вона надто важка і коріння швидко згниє. Потрібен спеціальний субстрат із шматків дубової, осикової або соснової кори. Можна використовувати коріння папороті, деревне вугілля, мох, пробкову або пінопластову крихту, шматки крейди, гранульовану глину або перліт. Якщо готуєш суміш самостійно, спочатку обов’язково двічі прокип’ятити кору, щоб знищити бактерії, грибок та шкідників.

Вимоги до ґрунту - Як пересадити орхідею в домашніх умовах

Вибір горщика

Орхідеям потрібна постійна циркуляція повітря, і деякі сорти можна навіть вирощувати без горщиків у спеціальних блоках.Відмінно підходять кошики, плетені вазони, дерев’яні ящики із щілинами. Зручний варіант – прозорий пластиковий вазон з отворами з усіх боків, щоб стежити за станом коріння та ґрунту.

А щоб зробити дренажні отвори у пластиковому вазоні, скористайся паяльником або розпеченим цвяхом. Будь-який новий горщик при пересадці на третину заповни пінопластом або дрібним гравієм. У майбутньому при поливі завжди чекай, поки орхідея повністю стіче.

Вибір горщика - Як пересадити орхідею в домашніх умовах

Дістаємо орхідею з горщика

Твоє головне завдання – не пошкодити делікатну кореневу систему, тісно переплетену в кому. Якщо не виходить його акуратно, краще розбити або розламати весь вазон. У жодному разі не намагайся дістати орхідею силою, інакше вона травмується і пізніше загине.

Щоб коріння легше вислизало з вазону, ненадовго замочивши орхідею в теплій воді. Вони насичуються вологою і стануть більш пружними та еластичними, тому менше ризик щось порвати або пошкодити. Акуратно витруси весь вміст разом із ґрунтом на чисту поверхню.

Як дістати орхідею з горщика для пересадки

Підготовка кореневої системи

Перед пересадкою орхідеїпотрібно обов’язково промити всю кореневу систему в теплій воді, щоб позбавитися від налиплих залишків ґрунту. Гострим ножем або садовими ножицями зріж усі підгнили, пересохлі та пошкоджені фрагменти. Присип зрізи розфарбованим вугіллям або обробіть спеціальними квітковими антисептиками. Просуши рослину 10-20 хвилин на паперовому рушнику.

Підготовка кореневої системи - Як пересадити орхідею в домашніх умовах

Пересадка орхідеї в новий горщик

Встанови коріння в новий горщик вертикально та акуратно засипай ґрунт, заповнюючи всі порожнини. Якщо старий субстрат точно здоровий, у хорошому стані, без ознак гниття, грибка чи нальоту – можеш використати його. Але краще про всяк випадок замінити його на новий, акуратно простукуючи вазон для ущільнення.

Пересадка орхідеї в новий горщик

Підв’язування

На перший час до вкорінення та адаптації орхідею краще підв’язати. Важливо, щоб вона щільно стояла в горщику і не хиталася з одного боку. При установці опори намагайся не пошкодити коріння, тому що всі тріщини та травми – потенційні осередки гниття.

Підв'язка - Як пересадити орхідею в домашніх умовахДогляд за орхідеєю після пересадки

Полів орхідею теплою водою відразу після пересадки, перестав у світле тепле місце і більше не чіпай ще 2 тижні. Не можна ставити такий вазон на холодну поверхню, біля відкритого вікна або під прямим сонячним промінням. Намагайся не повертати, не переставляти і взагалі не турбувати квітку. Через 2 тижні можна внести трохи добрив, полити рослину та перейти на звичний режим догляду.

Догляд за орхідеєю після пересадки

Відео: Як правильно пересадити орхідею – покроково