Як правильно пересадити орхідею в домашніх умовах?

Як пересадити орхідею в домашніх умовах

Квіткарі рекомендують рідше турбувати делікатні орхідеї, але їх все одно потрібно періодично пересаджувати. У продаж квіти надходять не в найкращому грунті і вазонах. А в майбутньому розростаються і вимагають розширення, адже якщо коріння буде постійно в тісноті – можеш забути про цвітіння. Розповідаємо, як правильно пересадити орхідею в домашніх умовах та не травмувати її у процесі!

Пересадка після покупки

У магазинах орхідеї найчастіше продаються у спеціальному транспортному ґрунті, але він не придатний для постійного використання. Тому квітка обов’язково потрібно буде пересадити, і чим швидше – тим краще. Але спочатку витримай його на карантині хоча б 5-7 днів без поливу та підживлення, щоб виявити можливі хвороби та шкідників.

Пересадка орхідеї після покупки

Планова пересадка орхідеї

У нормальному режимі кімнатні орхідеї пересаджують, коли вони виростають із вазону. У середньому це раз на 1-2 роки, коли коренева система явно перестає поміщатися.Планову пересадку проводять на початку весни або за кілька тижнів після того, як орхідея повністю відцвіте.

Обов’язково потрібно пересадити рослину за перших ознак гниття кореня або шийки. Якщо у вазоні є мох або інші вологоємні компоненти – за ним слід стежити особливо ретельно. Такі орхідеї рекомендується вирощувати тільки в прозорих горщиках, щоб було видно, як висихає ґрунт.

Планова пересадка орхідеї в домашніх умовах

Вимоги до ґрунту

Орхідеї не підходить садова земля – ​​вона надто важка і коріння швидко згниє. Потрібен спеціальний субстрат із шматків дубової, осикової або соснової кори. Можна використовувати коріння папороті, деревне вугілля, мох, пробкову або пінопластову крихту, шматки крейди, гранульовану глину або перліт. Якщо готуєш суміш самостійно, спочатку обов’язково двічі прокип’ятити кору, щоб знищити бактерії, грибок та шкідників.

Вимоги до ґрунту - Як пересадити орхідею в домашніх умовах