Борошнистий червець на кімнатних рослинах – як боротися, найкращі засоби та способи

Мучнистий червець: як боротися, найкращі засоби та способи

На кімнатних квітах з’явився білястий наліт, схожий на віск чи борошно? Швидше за все це борошнистий червець. Але не поспішай панікувати чи засмучуватися. З ним не так вже й складно боротися, тим більше, ми вже знайшли найкращі способи та засоби. А заразом розповімо про профілактику рослин!

Мучнистий червець: що це і як виглядає

Мучнистий червець – це комаха-шкідник, який селиться на рослинах і висмоктує з них соки. Через це уповільнюється зростання та розвиток квітки. Причому червець може оселитися у будь-яких вазонах, від кактусів до азалій чи орхідей.

Зовні це спритний дрібний жучок, покритий білим нальотом. Найчастіше вони збираються групами у молодих пагонів, бутонів або на звороті листя. Деякі види можуть уражати навіть кореневу систему рослини.

Дрібні личинки активно пересуваються стеблами, поки не знайдуть, куди присмоктатися. Дорослі комахи досягають кількох міліметрів у розмірі і активно розмножуються. Найчастіше червець приходить із сусідніх уражених рослин, наприклад – у квітковому магазині. Але іноді личинки можуть навіть приносити вітром.

На щастя, борошнистого червця в основному легко помітити та впізнати. Білий наліт яскраво проступає на зеленому тлі.Тому рекомендуємо періодично уважно оглядати усі вазони. Наступні стадії ураження – липкі цукристі виділення та сажистий грибок.

Мучнистий червець: що це і як виглядає

Профілактика рослин від борошнистого червця

Профілактика борошнистого червця гранично проста. Нові вазони потрібно обов’язково витримати на карантині окремо від решти кімнатних квітів хоча б кілька тижнів. Бажано в цей час обробити їх протигрибковими препаратами та інсектицидами.

Обов’язково слід стежити за чистотою та порядком у вазонах, вчасно видаляти сухе листя та пагони. А ще – мити і обприскувати ті квіти, які цього потребують. Зрештою, у квіткових магазинах продаються спеціальні добрива у спреях разом із захисними добавками.

Профілактика рослин від борошнистого червця