Пахістахіс (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Пахістахіс (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах

У спекотних країнах пахистахіс можна зустріти буквально на кожному кроці. Там його вирощують у будинках, офісах, торгових центрах де завгодно. І ось нарешті ця екзотична та незвичайна рослина набуває популярності і в Росії!

Загальна інформація

Дикий пахістахіс росте на півдні, але з його відкриття вже вивели безліч декоративних домашніх сортів. Це вічнозелений чагарник до 1-2 м заввишки з незвичайними суцвіттями. Спочатку він випускає жовті або червоні лускаті колоски, з яких потім пробиваються трубчасті квітки.

При формуванні та грамотному догляді пахистахіс розростається великим кулястим кущем. Але можна вирощувати його і більш схожим на дерево. Красиві листя насиченого зеленого відтінку ефектні власними силами. Цвітіння триває все літо.

Загальна інформація

Види пахістахісу

За різними класифікаціями існує до 17 видів пахістахісу. Але в будинку найкраще прижилися тільки ці чотири – на них і зупинимося для початку!

Він – найпоширеніший і найпопулярніший.Кущ виростає до 1,2 м, а його пагони поступово здерев’янюють знизу. У нього гарне смарагдове листя і великі жовті колоски до 15 см, які поступово покриваються білими або кремовими квітками.

Жовтий пахістахіс

Червона пахістахіс

Від жовтого він відрізняється здебільшого лише забарвленням. У нього темні зелені приквітки та яскраві червоні віночки. У висоту чагарник досягає 2 м, тому він особливо добрий в оранжереях.

Червоний пахістахіс

Каліптрокаліс

Гарний високий вид з вузьким акуратним стовбуром і перистим овальним листям. З віком листові пластини змінюють колір із бордового на зелений.

Каліптрокаліс