Спатифіллум – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Спатифіллум: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Спатифіллум – розкішна рослина з роду Ароїдних, яка радує густим яскраво-зеленим або строкатим листям і цвіте двічі на рік. Вирощувати спатифілум зовсім не складно, але важливо знати, які умови для цієї квітки будуть сприятливими. Розповідаємо докладніше!

Адаптація до домашніх умов

Часто «жіноче щастя» (народна назва спатифіллуму) потрапляє до будинків людей з магазину, рідше – відростками діляться друзі чи родичі. У будь-якому разі, перші два тижні не варто пересаджувати квітку. Постав його у світлому місці, але подалі від сонячних променів. Легка півтінь буде ідеальним варіантом.

Спатифілум важко переносить переміщення з одного місця на інше, а тим більше переїзд. При цьому він дуже любить вологу, тому регулярно поливай і обприскуй з пульверизатора свого нового зеленого вихованця, зайві стреси у вигляді гострої нестачі води в ґрунті та в повітрі йому зараз ні до чого.

Адаптація - Спатифіллум догляд у домашніх умовах

Як пересадити спатифілум

Для вирощування в будинку спатифіллуму слід підібрати невисокий широкий горщик, який за обсягом трохи більший за кореневу систему рослини. На дно обов’язково насип хороший шар дренажу, заповни ємність легкого ґрунтозмішування для Ароїдних, змішаної зі сфагнумом – мох буде захищати квітку від пересихання.

Перед тим, як пересадити спатифілум, за три-чотири дні добре його полів. З злегка вологого ґрунту буде простіше витягти тендітне коріння. Виробляй пересадку вкрай обережно, методом перевалки, намагаючись не пошкоджувати коріння. Після пересадки спатифілум можна лише обприскувати протягом двох-трьох днів. Якщо відразу почати поливати рослину, то ґрунт у ній може закиснути, що призведе до загибелі всього кущика.

Поки спатифілум не досягне п’ятирічного віку, пересаджуй його щорічно у весняний період. Старші рослини можна пересаджувати тільки після того, як з дренажного отвору з’являться кінчики тонких корінців. Це означає, що спатифілум освоїв увесь ґрунт і йому вже недостатньо живлення.

Пересадка - Спатифіллум догляд у домашніх умовах