Спатифіллум – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Спатифіллум: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Спатифіллум – розкішна рослина з роду Ароїдних, яка радує густим яскраво-зеленим або строкатим листям і цвіте двічі на рік. Вирощувати спатифілум зовсім не складно, але важливо знати, які умови для цієї квітки будуть сприятливими. Розповідаємо докладніше!

Адаптація до домашніх умов

Часто «жіноче щастя» (народна назва спатифіллуму) потрапляє до будинків людей з магазину, рідше – відростками діляться друзі чи родичі. У будь-якому разі, перші два тижні не варто пересаджувати квітку. Постав його у світлому місці, але подалі від сонячних променів. Легка півтінь буде ідеальним варіантом.

Спатифілум важко переносить переміщення з одного місця на інше, а тим більше переїзд. При цьому він дуже любить вологу, тому регулярно поливай і обприскуй з пульверизатора свого нового зеленого вихованця, зайві стреси у вигляді гострої нестачі води в ґрунті та в повітрі йому зараз ні до чого.

Адаптація - Спатифіллум догляд у домашніх умовах

Як пересадити спатифілум

Для вирощування в будинку спатифіллуму слід підібрати невисокий широкий горщик, який за обсягом трохи більший за кореневу систему рослини. На дно обов’язково насип хороший шар дренажу, заповни ємність легкого ґрунтозмішування для Ароїдних, змішаної зі сфагнумом – мох буде захищати квітку від пересихання.

Перед тим, як пересадити спатифілум, за три-чотири дні добре його полів. З злегка вологого ґрунту буде простіше витягти тендітне коріння. Виробляй пересадку вкрай обережно, методом перевалки, намагаючись не пошкоджувати коріння. Після пересадки спатифілум можна лише обприскувати протягом двох-трьох днів. Якщо відразу почати поливати рослину, то ґрунт у ній може закиснути, що призведе до загибелі всього кущика.

Поки спатифілум не досягне п’ятирічного віку, пересаджуй його щорічно у весняний період. Старші рослини можна пересаджувати тільки після того, як з дренажного отвору з’являться кінчики тонких корінців. Це означає, що спатифілум освоїв увесь ґрунт і йому вже недостатньо живлення.

Пересадка - Спатифіллум догляд у домашніх умовах

Вимоги до освітлення

Спатифіллум – гість із нижнього ярусу тропічних лісів, а це означає, що ідеальними для нього будуть легка півтінь та підвищена вологість. У тіні рослина теж може рости, але тоді навряд чи тобі вдасться дочекатися її цвітіння. Буде дуже добре, якщо ти розмістиш горщик із квіткою біля східного вікна, ранкове сонце для «жіночого щастя» не є небезпечним і не залишить на його листочках опіків.

Взимку можна перенести спатифілум ближче до південного віконця, тільки не став вазон на підвіконня, краще знайди йому місце приблизно за метр від віконного отвору. Від сонячних променів спатифілум захистять шторки, а велика кількість світла дозволить йому продовжувати цвітіння.

Вимоги до освітлення - Спатифіллум догляд у домашніх умовах

Як поливати спатифілум

Спатифіллум – рослина вологолюбна, але застій води для неї згубний. Навесні та влітку поливай його часто і рясно, при цьому обов’язково стеж, щоб верхній шар ґрунту встигав просихати. Воду з піддону відразу ж виливай, щоб не допустити закисання ґрунту та загнивання коріння квітки.

Рослини в тропічних лісах звикли до теплих дощів, тому поливай спатифілум фільтрованої або охолола до кімнатної температури кип’яченою водою.Щодня обприскуйте простір навколо кущика з пульверизатора. Вода повинна бути м’якою і теплою, інакше після висихання некрасиві білі плями покриють все листя.

З приходом осінніх холодів кількість поливів слід скоротити, але не допускай пересихання грунту суміші в горщику. Також зменши частоту обприскувань, але не скасуй. Під час роботи опалювальних приладів повітря в приміщенні стає сухим, що створює несприятливі умови.для «жіночого щастя».

Полив - Спатифіллум догляд у домашніх умовах

Добрива та підживлення спатифіллуму

Квітучий гість із тропічних лісів дуже добре відгукується на внесення в ґрунт поживних речовин. Для підживлення використовуй комплексне мінеральне добриво. Один-півтора грама речовини розчини в одному літрі відстояної води, добре перемішай, щоб не залишилося цілих кристаликів.

Поливай цим розчином спатифілум один раз на 2-3 тижні з березня по вересень. З жовтня до лютого удобрювати рослину не потрібно, оскільки в цей період вона перебуває в стані відпочинку і зайві поживні речовини їй не потрібні.

Для позакореневих підживлень у воду для обприскування додають кілька кристаликів добрива. Такі зрошення доречні не частіше ніж один раз на два тижні протягом усього вегетаційного періоду. Восени та взимку обприскуйте спатифіллум простою водою.

Добрива та підживлення - Спатифіллум догляд у домашніх умовах

Розмноження спатифілуму

Розмножувати спатифілум у домашніх умовах можна двома способами.Перший найкращий – для його здійснення навесні при пересадці проводиться розподіл куща на окремі рослини, які розсаджують у різні горщики. Подальший догляд найпростіший: регулярний полив, обприскування та відсутність прямих сонячних променів.

Другий варіант розмноження спатифіллуму дуже клопіткий і складний, до того ж він не гарантує позитивного результату, але для квітникарів-експериментаторів цілком підходить. Для початку потрібно з відцвілих качанів зібрати насіння. Висівати їх слід без зволікання в щойно приготовлену суміш із торфу та піску. Насіння спатифіллуму швидко втрачає схожість, до того ж, складно передбачити, як виглядатиме рослина, що виросла з них.

Розмноження - Спатифілум догляд у домашніх умовах

Хвороби спатифілуму та їх лікування

Спатифіллум у сприятливих умовах стійкий до різноманітних хвороб. Якщо ж рослина міститься в сухому приміщенні, при повній відсутності підгодівлі та нерегулярному поливі вона почне хворіти.

Так, якщо у «жіночого щастя» пожовтіли і поникли листочки, значить, почався процес в’янення через пересихання земляної грудки. Почні потроху поливати квітку, щодня збільшуючи об’єм води, щоб поступово зволожити грунт. Якщо ж листя почорніло, то це вірна ознака загнивання та відмирання кореневої системи.Спатифілум необхідно пересадити, видаливши при цьому пошкоджені коріння.

Стає, що при відмінному догляді спатифіллум відмовляється тішити своїми білими квітами. Причина тут одна – надто великий вазон. Поки коренева система не заповнить весь об’єм горщика, цвітіння не чекай.

Хвороби та їх лікування - Спатифіллум догляд у домашніх умовах

Комахи-шкідники

Регулярно оглядай основу кущика, між стеблами листя із-за надто багатого поливу може завестися борошнистий червець. Якщо комах мало, то просто протрій живці ватним диском, змоченим у медичному спирті, ґрунт полів настоєм апельсинових кірок. А коли зараження стало надто масштабним, використовуй спеціальні інсектициди.

Павутинний кліщ вражає спатифілум при гострій нестачі вологи. Крихітні комахи здатні в короткий термін погубити великий кущ. Забери всю павутину і протріть листя і стебла мильним розчином. Цей же розчин допоможе позбавити квітку різного роду попелиці. Раз на три місяці поливай рослину настоєм лушпиння цибулі: 100 г сухої подрібненої маси залів п’ятьма літрами підігрітої до 40 градусів води. Наполягай п’ять днів, потім процідити. Це і підживлення, і захист від паразитів.

Як профілактики хвороб один раз на 14 днів влаштовуй спатифілуму водні процедури.Для цього затягни горщик горщика плівкою, а наземну частину рослини викупай з лійки трохи підігрітою водою. Це допоможе зміцнити імунітет квітки до будь-яких хвороб та шкідників.

Комахи-шкідники - Спатифіллум догляд у домашніх умовах