Найкорисніші кімнатні рослини – назви та фото (каталог)

Найкорисніші кімнатні рослини: назви та фото (каталог)

Домашня зелень – це не лише красиво, а й дуже корисно. Повітря буде чистіше і свіже, стає простіше дихати, та й загалом самопочуття набагато краще. Розповідаємо, на які найкорисніші кімнатні рослини варто звернути увагу!

1. Хлорофітум

Простий і невибагливий хлорофітум – справжній рекордсмен у питаннях очищення повітря. Він швидко розростається і випускає стрілки з дітьми, тому ефект тільки постійно збільшується.

Хлорофітум

2. Хамедорея

Бамбукова пальма – одна з рослин, яка найкраще справляється з вихлопними газами. Це чудовий вибір для квартир з вікнами на дорогу.

Хамедорея

3. Алое

Про сік алое можна складати легенди, адже досі їм лікують чи не всі біди та хвороби. Сік з його м’ясистого листя допомагає від опіків, порізів, подряпин та запалень.

Алое

4. Герань

Герань знають не лише за яскраве цвітіння, а й за досить різкий запах. Але насправді фітонциди герані знімають головний біль, нормалізують сон, а ще відлякують комах.

Герань

5. Спатіфілум

Вважається, що ця квітка приносить жіноче щастя. Але є в нього більш практичне застосування. Як і інші любителі підвищеної вологості з великим листям, спатифіллум очищає кімнату від пилу та запахів.

Спатіфіллум

6. Крассула

Грошове дерево теж оточене десятками міфів про свої містичні властивості. А ось у побуті воно чудово справляється зі шкідливими мікроорганізмами та грибками. Його листя часто використовують у народній медицині.

Красула

7. Фікус

Фікус настільки добре збирає пил і сміття на своє велике гладке листя, що деякі навіть вірять у його здатність нейтралізувати віруси. Не візьмемося стверджувати, але те, що він сприяє здоровому сну – точно правда!

Фікус

8. Драцена

Драцена – природний антисептик, який знищує більшість домішок, небезпечних речовин та мікроорганізмів навколо себе. Крім того, вона популярна та досить невибаглива.

Драцена

9. Лимон

Що може бути краще за власний домашній цитрус з його унікальним ароматом і антисептичними властивостями? Тим більше, його можна виростити самостійно з кісточки.

Лимон

10. Сансевієрія

Сансевієрія чудово очищає повітря навіть у суворих умовах сучасного міста. А ще існує повір’я, що вона приносить удачу всім, хто займається творчістю.

Сансевієрія

11. Евкаліпт

Кімнатний евкаліпт ефективно відлякує мошок та комарів, а ще знезаражує повітря. Цінність його ефірнихолії в медицині неможливо переоцінити.

Евкаліпт

12. Розмарин

Запах одного невеликого вазону розмарину впливає відразу на ряд систем організму. У кімнаті з ним легше дихається і здається, а листочки можна додавати навіть у чай і відвари.

Розмарин

13. Цикламен

Насамперед цикламен дуже яскравий і красивий. Але ще це теж безцінний домашній лікар, адже екстракт із його коріння активно використовується навіть у сучасній фармацевтиці.

Цикламен

14. Аспарагус

Аспарагус дуже швидко і активно нарощує листяну масу і настільки ж успішно поглинає шкідливі речовини з атмосфери. Вважається, що це одна з найкорисніших рослин для людей із проблемами дихальної системи.

Аспарагус

15. Плющ

Зелені завіси плюща допомагають регулювати вологість та якість повітря у найпроблемніших приміщеннях. Наприклад, у ванній кімнаті, де ця рослина чудово почувається при незначному досвічуванні.

Плющ

16. Лаванда

Маленький горщик лаванди – це подарунок своїй нервовій системі. Вона чудово заспокоює, розслаблює, допомагає боротися з безсонням та знімає стрес.

Лаванда

17. Аглаонема

Аглаонема чудово справляється зі шкідливими запахами, у тому числі – від барвників та побутової хімії. А ще вона збирає пил з повітря на своє листя, так що його потрібно регулярно протирати.

Аглаонема

18. Декоративний перець

Ефірні олії та ароматичні речовини в перці відлякують шкідників та паразитів. А маленькі плоди можна потім використовувати у приготуванні.

Декоративний перець

19. Фіалка

Фіалки вважаються одним із найкращих варіантів для дитячої кімнати. Вони заспокоюють схвильовану нервову систему, знімають роздратування та тривоги, сприяють спокійному сну.

Фіалка

20.Перечна м’ята

Можливо, тебе це здивує, але м’ята справді чудово росте у горщику. А вже в черговий раз говорити про її корисні властивості окремо – немає потреби.

Перечна м'ята

21. Мірт

Чарівне вічнозелене деревце – вірний друг усіх людей із порушеннями дихальної системи. Його фітонциди полегшують перебіг застуди та сприяють зняттю спазмів.

Мірт

22. Традесканція

Традесканція дуже ефективно справляється з випромінюванням від побутових приладів. І вона також входить до списку рослин, рекомендованих для людей із проблемами дихальної системи.

Традесканція

23. Бегонія

Невелика домашня розсада бегонії регулює вологість у приміщенні. А ще вона рясно цвіте взимку, чим піднімає настрій і бадьорить під час сірих буднів.

24. Лавр

Домашній лавр ефективно бореться з бактеріями і жадібно вбирає всю надмірну вологу. Він може стати порятунком для кімнат, що страждають від цвілі.

Лавр

25. Адіантум

Вплив цієї квітки на сон по-справжньому вражає. Його навіть можна ставити на тумбочку або біля узголів’я, причому і в дитячій кімнаті.

Адіантум