Плектрантус (50 фото) – види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Плектрантус (50 фото): види, вирощування та догляд у домашніх умовах

Ти, напевно, часто бачиш плектрантус усюди – у магазинах, у гостях, в офісах та громадських місцях, і навіть у вуличних контейнерах на літніх майданчиках закладів. І якщо ти досі не знаєш нічого про його особливості – ця стаття спеціально для тебе!

Загальна інформація

У природі плектрантус поширений в Азії, Африці та Австралії, але він уже давно чудово прижився у наших широтах. У народі його ще називають шпороцвітником через специфічну форму віночка. У приміщенні плектрантус зацвітає до кінця зими.

За характерний аромат плектрантус часто називають домашньою м’ятою. Незважаючи на те, що ця квітуча рослина, її цінують в першу чергу за красиве листя, яке формує пишну і ефектну крону.

Висота чагарника в кімнатних умовах рідко перевищує 80 см, а зазвичай вона навіть менша. Плектрантус дуже гіллястий, з міцним мочкуватим корінням і ребристими втечами. А ось листя буває зовсім різним за формою, структурою та кольором.

Загальна інформація

Види плектрантуса

Видів плектрантусів у природі дуже багато, але не всі вони пристосовані для кімнатного вирощування або озеленення ділянок у середній смузі. Розглянемо найпоширеніші в наших широтах!

Акуратний вічнозелений чагарник за сприятливих умов зростає до 1 м. Його міцні опушені пагони прикрашені в пурпуровий колір, а листя ніби покрите сизуватим нальотом.

Колісовидний плектрантус

Плектрантус Форстера

Його ще іноді називають індійським, і він примітний довгими втечами, що майже стелиться. Влітку він густо покривається невеликими білими квітками до 1,5 см у діаметрі.

Плектрантус Форстера

Чарівниковий плектрантус

Це досить високий трав’янистий вигляд, який іноді розростається до повноцінного чагарника. Листя дуже ароматне, з красивою яйцеподібною формою. До речі, у господарстві його використовують для відлякування молі.

Чарівниковий плектрантус