Ехеверія (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Ехеверія (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах
Ти точно часто зустрічаєш всюди химерні розетки ехеверії, навіть якщо зараз вперше бачиш її назву. Це один із найпопулярніших сукулентів, зокрема за вражаюче поєднання невибагливості та різноманітності!

Загальна інформація

Ехеверія – багаторічний сукулент та близька родичка товстуни. У природі вона найчастіше росте на території Мексики, а у нас її вирощують як кімнатну рослину і для прикрашання альпійських гірок.

Маленьке масивне стебло майже невиразне під щільною розеткою. Акуратне, але м’ясисте листя зібране на кшталт суцвіття, і за цю особливість ехеверію прозвали кам’яною трояндою. Найчастіше листочки овальні, з гострим кінчиком.

Іноді ехеверія цвіте, причому робить це дуже інтенсивно та довго. Тоді вона видає тонкі квітконоси з безліччю дрібних дзвіночків. При грамотному догляді можна досягти повторного цвітіння.

Загальна інформація

Види ехеверії

Видів ехеверії так багато, що їх класифікують за десятками ознак.Наприклад, за розміром, формою або кольором листя, за типом кореневої системи, за чутливістю до освітлення, структурою розетки. Розберемо кілька найпоширеніших!

Агавоподібна ехеверія

Справді нагадує невелику агаву, а ще – бутон латаття, що розкрився. Листя відливають червоним, і інтенсивність забарвлення змінюється залежно від пори року.

Агавоподібна ехеверія

Горбатоквіткова ехеверія

Вона трохи нагадує дерево за своєю структурою з виразними гілками. Саме на цих гілках формуються великі сизі розетки з листків неправильної форми.

Горбатоквіткова ехеверія

Ехеверія Аффініс

Зовсім крихітний сукулент із дуже темними, майже чорними листочками. Але при нестачі світла компактна пухнаста розетка витягується та світлішає.

Ехеверія Аффініс

Металоквіткова ехеверія

Дуже декоративний вид з ажурною кромкою листя та інтенсивним металевим відливом. Ця ехеверія майже не цвіте в домашніх умовах, але вона й так хороша.

Металоквіткова ехеверія

Витончена ехеверія

У цього виду зовсім не основного стебла, і розетка справді росте одразу із землі. Листки – середнього розміру, до 5 см у довжину, та сизувато-зеленого відтінку. Вони вкриті тонкими ворсинками, яких не можна позбавлятися.

Витончена ехеверія

Багряна ехеверія

Вона відрізняється особливою формою листя – жорсткого, об’ємного, з гострим колючим кінчиком. Забарвлення – оливкове з бордовими та коричневими вкрапленнями.

Багряна ехеверія

Ехеверія Деренберга

Це вид, що стелиться, який здатний розростатися дітьми анітрохи не гірше за ґрунтопокровник. Сірувате листя відливають рожевим на кінцях. Ця ехеверія цвіте рано – до середини весни великими жовтими квітками.

Ехеверія Деренберга

Ехеверія Лау

Одна з найхимерніших різновидів з товстим стовбуром, такими ж товстими квітконосами та незвичайними бутонами. Уся рослина, включаючи квіти, покрита восковим нальотом.

Ехеверія Лау

Догляд за ехеверією

Ехеверія – ідеальнийсуккулент для новачків і для тих, хто вічно забуває про звільнення. Незалежно від сорту, вона потребує мінімальної участі людини для довгого та комфортного життя.

Температура

Найкраща літня температура для ехеверії – близько 25 градусів, а ось узимку вона легко переносить значно нижчі показники термометра. Достатньо 6-8 градусів, причому не варто їх сильно підвищувати, щоб розетка не почала витягуватися.

Температура

Освітлення

Ехеверії потрібно багато світла, щоб вона акуратно та красиво нарощувала розетку. Причому це цілком може бути і пряме сонячне проміння. Хіба окремі сорти варто трохи притінити в районі полудня на південних вікнах.

Освітлення

Полив

Ехеверію поливають рідко і не дуже рясно, інакше коріння почне гнити. Її листя запасає достатньо вологи для посушливих періодів, тому завжди краще пересушити, ніж залити. Рекомендуємо поливати ехеверію через піддон. Обприскувати її також не потрібно.

Полив

Грунт

Готові суміші для сукулентів вирішать усі твої проблеми. Або можеш самостійно змішати звичайний універсальний ґрунт із піском та торфом.

Грунт

Добрива та підживлення

Влітку можеш рідко використовувати підживлення для сукулентів, але в цьому немає важливої ​​необхідності. Занадто сильно удобрювати вазон не потрібно, тому що ехеверія почне нерівномірно зростати та деформуватися.

Добрива та підживлення

Зимівка

Як ми й сказали, для ехеверії бажана прохолодна суха зимівля. Справа в тому, що в цей час рослині гостро не вистачає світла. І саме через це воно і починає деформуватись. Отже, краще забезпечити для ехеверії стан своєрідного анабіозу до весни.

Зимівка

Пересадка

Навесні ехеверію акуратно пересаджують так, щоб не пошкодити листя, а особливо наліт або ворсинки на них. У той же час потрібно оглянути коріння на предмет пошкоджень та гнилі, та за необхідності обробити вугіллям. Вазон потрібен компактний та неглибокий.

Пересадка

Розмноження та посадка ехеверії

Зручніше розмножувати ехеверію листям і живцями, причому для цього практично нічого не потрібно. Живці відразу вкорінюють у ґрунті без якихось додаткових етапів. Листя спочатку потрібно підсушити хоча б півдня, і потім так само встромити в землю. Вже за тиждень коріння підуть у зріст.

Для довгостеблових видів можна використовувати верхівки пагонів. А присадкуваті добре розмножуються дітьми – прикореневими розетками. Їх потрібно просто акуратно відокремити та розсадити.

Розмноження та посадка ехеверії

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Сукуленти відрізняються міцним імунітетом, і ехеверія не виняток. Дуже рідко її вражає попелиця або борошнистий червець, і тут допоможуть тобі інсектициди. А ось від народних методів краще відмовитися, щоб не пошкодити листя механічними впливами.

В іншому ж все залежить від догляду. Якщо листя чорніє або покривається плямами – значить на нього потрапила вода або це грибок. У будь-якому випадку проблема в надмірній вологості та низькій температурі. Використовуй фунгіциди та скоріш стабілізуй умови.

Боротьба зі шкідниками та хворобами

Ехеверія – фото

Тільки на перший погляд ехеверія може здатися зовсім непримітною та банальною. Але насправді всі вони особливі та унікальні!

Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія - фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія – фото
Ехеверія - фото
Ехеверія - фото