Ехеверія (50 фото) – види, посадка та догляд у домашніх умовах

Ехеверія (50 фото): види, посадка та догляд у домашніх умовах
Ти точно часто зустрічаєш всюди химерні розетки ехеверії, навіть якщо зараз вперше бачиш її назву. Це один із найпопулярніших сукулентів, зокрема за вражаюче поєднання невибагливості та різноманітності!

Загальна інформація

Ехеверія – багаторічний сукулент та близька родичка товстуни. У природі вона найчастіше росте на території Мексики, а у нас її вирощують як кімнатну рослину і для прикрашання альпійських гірок.

Маленьке масивне стебло майже невиразне під щільною розеткою. Акуратне, але м’ясисте листя зібране на кшталт суцвіття, і за цю особливість ехеверію прозвали кам’яною трояндою. Найчастіше листочки овальні, з гострим кінчиком.

Іноді ехеверія цвіте, причому робить це дуже інтенсивно та довго. Тоді вона видає тонкі квітконоси з безліччю дрібних дзвіночків. При грамотному догляді можна досягти повторного цвітіння.

Загальна інформація

Види ехеверії

Видів ехеверії так багато, що їх класифікують за десятками ознак.Наприклад, за розміром, формою або кольором листя, за типом кореневої системи, за чутливістю до освітлення, структурою розетки. Розберемо кілька найпоширеніших!

Агавоподібна ехеверія

Справді нагадує невелику агаву, а ще – бутон латаття, що розкрився. Листя відливають червоним, і інтенсивність забарвлення змінюється залежно від пори року.

Агавоподібна ехеверія

Горбатоквіткова ехеверія

Вона трохи нагадує дерево за своєю структурою з виразними гілками. Саме на цих гілках формуються великі сизі розетки з листків неправильної форми.

Горбатоквіткова ехеверія

Ехеверія Аффініс

Зовсім крихітний сукулент із дуже темними, майже чорними листочками. Але при нестачі світла компактна пухнаста розетка витягується та світлішає.

Ехеверія Аффініс