Герань – догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Герань: догляд у домашніх умовах, розмноження та пересадка

Раніше вважалося, що квітуча на підвіконні будинку герань – символ того, що в сім’ї панує мир та гармонія. Зараз такі міфи поступово відійшли в минуле, але квітникарі, як і раніше, люблять красиву і яскраву рослину. Ділимося всіма подробицями догляду за геранню в домашніх умовах!

Вибір грунту для герані

Герані або пеларгонії потрібен новий живильний ґрунт, побільше розпушувача та гарний дренаж. Молодим рослинам бери ґрунт легше, так що можна додавати торф, вермикуліт та перліт. Дорослим кольорам підійде універсальний грунт або змішаний з піском і розпушувачем чорнозем. Склад обов’язково має бути нейтральним або, у крайньому випадку, слабокислим.

Грунт - Герань догляд у домашніх умовах

Горщик для герані

Вазон вибирають за розміром кореневої системи, але врахуй, що в маленьких горщиках рослина краще і яскравіше цвіте. А от якщо він буде надто великий – наростає листяна маса, але не квіти. Для посадки підійдуть невеликі ящики, щоб створити гарну композицію на балконі чи вікні.

Горщик - Герань догляд у домашніх умовах

Полив та обприскування герані

Краще поливати герань через піддон у міру висихання. Використовуйте відстояну воду кімнатної температури, і важливо, щоб вона не була занадто жорсткою. Взимку скоротить полив до необхідного мінімуму (1 раз на 7-10 днів), щоб коріння не гнило.

Пеларгонія майже не реагує на сухе повітря в приміщенні, тому її не потрібно обприскувати. Це навіть шкідливо для листя, тому що вони можуть почати темніти і сохнути. Взагалі ця рослина, стійка до посухи, так що тут завжди краще трохи недолити, ніж перелити.

Полив та обприскування - Герань догляд у домашніх умовах

Вибір місця та освітлення

Герань любить свіже повітря, але не протяги. Якщо поставити її на підвіконня біля вікна, влітку вона навіть відлякує комах своїм ароматом. Не став вазон прямо біля радіатора або на проході.

Пеларгонії підходить помірне освітлення, але що сонячніше – тим краще вона цвіте. Взимку рекомендуємо використовувати фітолампи для досвічування хоча б кілька годин на день. Якщо світла не вистачає, рослина блідне і дрібніє.

Вибір місця та освітлення - Герань догляд у домашніх умовах