Ампельні квіти – фото, назви та описи (каталог)

Ампельні квіти: фото, назви та описи (каталог)

Рослини, які вирощують у підвісних вазонах або високих контейнерах, щоб вони гарно спадали вниз, називаються ампельними. І ампельних кольорів набагато більше, ніж здається на перший погляд. Підготували для тебе великий каталог – з назвами та фото!

Садові ампельні квіти

Садові квіти ампельні чудово виглядають соло і підходять для створення багаторівневих композицій. Зверніть увагу на такі різновиди!

Петунія

Головне кохання всіх садівників, адже існують десятки сортів найрізноманітніших форм і забарвлень. Петунія тішить ще й довгим цвітінням – від початку весни і до кінця осені.

Петунія

Вербена

Чарівний трав’янистий кущик цвіте протягом усього теплого сезону. У саду вербену вирощують як однорічник, але навіть за цей час її стебла можуть витягнутися майже на метр.

Вербена

Ампельна настурція

Тут добре все – і велике декоративне листя, і великі квіти всіх відтінків червоного або жовтого, і прекрасна живучість навіть у несприятливих умовах. Настурцію можна вирощувати надвір, але як однорічник.

Ампельна настурція

Калібрахоа

У наших регіонах це ще майже новинка, але вона вже заслужила на визнання. Калібрахоа розростається пишними округлими кущами, густо вкритими дрібними квітами-дзвіночками.

Калібрахоа

Лобелія

У сезон цвітіння лобелія так густо покривається дрібними дзвіночками, що перетворюється на справжню кулю. Найчастіше зустрічаються сорти всіх відтінків блакитного, синього та фіолетового.

Лобелія

Дихондра

Це чудовий варіант для любителів декоративно-листяних рослин. У дихондри дуже ефектне сріблясте листя на довгих пагонах-плетях.

Дихондра

Сурфінія

Це справжнє квіткове диво від японських селекціонерів.Технічно, це гібрид на основі петунії, але сорти сурфінії винесли в окрему категорію, і з того часу вона заслужено вважається однією з найкращих ампельних рослин для саду.

Сурфінія

Сцевола

Сцевола не дуже добре переносить температурні перепади, але вона така красива, що їй легко пробачити цей примх. Більш того, сцевола цвіте безперервно протягом усього сезону.

Сцевола

Тумбеліна

Ще одна серія сортів петунії, яку виділили на окрему категорію. Це ідеальна прикраса садових веранд, відкритих балконів та альтанок. У більшості тумбелін великі махрові квіти незвичайних кольорів.

Тумбеліна

Мавританський берізок

Цей берізка створює приголомшливі ефектні каскади, хоча довжина окремих пагонів не надто вражаюча. Але він густо гілкується, ще й тішить ніжними бузковими квітами.

Мавританський берізок

Біденс

Біденс – це різновид низки, і саме вона чудово почувається в кашпо та контейнерах.Переваги очевидні: вона інтенсивно цвіте, не боїться холоду і посухи, любить сонце і має відмінний імунітет.

Біденс

Бакопа

Не надто популярна в наших широтах, і дарма. Мало того, що її звисаючі батоги можуть рости на 1,5 м, так вона її і цвіте хвилями, а значить – весь сезон.

Бакопа

Віола

Віола – одна з найвибагливіших рослин для саду. З нею легко впорається навіть новачок, і навіть її можна успішно вирощувати як багаторічник.

Віола

Ампельна герань

Від звичайної герані ампельна відрізняється довгими потужними пагонами, які легко витримують вагу листя та бутонів. Має великі яскраві квітки і виразний аромат.

Ампельна герань

Кампанула

У кампанули дуже великі і красиві квітки, що близько ростуть. Їх тільки підкреслюють світле зубчасте листя, створюючи ефектний контраст.

Кампанула

Кімнатні ампельні квіти

Кімнатні ампельні квіти особливо гарні на полицях або у підвісних кашпо.Вони чудово прикрасять собою будь-яке приміщення у твоєму домі!

Традесканція

Невисокий трав’янистий багаторічник з повзучими стеблами цінується за красиве декоративне листя. Щоб кущик був пишним і гіллястим, його потрібно регулярно прищипувати.

Традесканція

Аспарагус

Більшість сортів аспарагусу можна вирощувати і як кущик, і як ампельну рослину. Рослина випускає величезну кількість пагонів, і вони гілкуються.

Аспарагус

Клеродендрум

Клеродендрум легко приваблює виймання пишними суцвіттями-гронами. Але йому потрібен регулярний полив, інакше він почне скидати листя.

Клеродендрум

Повзучий фікус

Цікаво, що на внутрішній частині повзучих пагонів такого фікуса знаходяться своєрідні присоски. За рахунок цієї рослини може пробратися куди завгодно і закріпитись майже скрізь.

Повзучий фікус

Звичайний плющ

Якщо не робити для плюща окрему опору, він чудово росте, як ампельна рослина. Цей вид цінують за красиве листя складної незграбної форми.

Звичайний плющ

Плетеподібний апорокактус

Як очевидно з назви, це ампельний кактус. Спочатку він росте строго вгору, але поступово його втечі опускаються вниз і стають спадаючими – і це норма.

Плетеподібний апорокактус

Нефролепис

Одна з найкрасивіших папоротей зі звисаючим перистим листям може розросттися до масштабів, що вражають. Деякі пластини за достатньої вологості можуть витягуватися до метра.

Нефролепіс

Епіфілум

Витончена рослина з плоскими тригранними стеблами теж відноситься до кактусів. При правильному догляді епіфілум густо покривають великі квітки-воронки найрізноманітніших яскравих кольорів.

Епіфілум

Сциндапсус

Окремі ампельні види сциндапсусу хороші абсолютною невибагливістю. Це найкраща ліана для новачків, яка легко переносить і нестачу світла, і температурні перепади.

Сциндапсус

Ампельна бегонія

Це справжня знахідка для любителів квітучих ампельних рослин. Вона розростається у вигляді щільного акуратного кущика і цвіте простими та махровими квітками, найчастіше – складного двоколірного забарвлення.

Ампельна бегонія

Цісус

Цісус відноситься до виноградних, і цей факт його повністю описує. Він активно росте будь-якої пори року без періоду спокою, так що молоді рослини потрібно щорічно пересаджувати.

Цісус

Хойя

Це один з різновидів плюща, який налічує під 200 сортів та підвидів. Хойї також можна вирощувати по-різному, у тому числі – і як ампельну рослину.

Хойя

Адіантум

Це ще один вид папороті, але він зовсім не схожий на папороті у звичному розумінні. Швидше, це пишний ампельний кущ з тонкими чорними стеблами і дрібним розсіченим листям.

Адіантум

Фуксія

Через характерну форму та забарвлення квітки фуксію неможливо сплутати з чимось іншим. У неї тонкі стебла, красиве зелене або червоне листя і ефектні опущені бутони.

Фуксія

Пелея

В якості ампельного рослини особливо хороша круглолиста пелея з чарівними круглими листочками. Вони дуже густо покривають тонкі стебла та люблять регулярні обприскування.

Пелея