Які квіти не можна тримати вдома: фото та назви, каталог небезпечних кімнатних рослин

Які квіти не можна тримати вдома: фото та назви

Коли розводиш зелений куточок будинку, насамперед думаєш про красу та свіжість. Щоб обійшлося без неприємних сюрпризів, старанно підбирай види та сусідство під свої умови. Наприклад, чи ти знаєш, які квіти не можна тримати вдома? Ми ось якраз з’ясували та готові ділитися фото з назвами!

Отрутні кімнатні рослини

Не просто так з’явилася приказка, що краса – страшна сила. Найніжніші та найвитонченіші кімнатні рослини можуть виявитися отруйними. Якщо з одними достатньо дотримуватися запобіжних заходів, то від інших краще відмовитися назавжди!

1. Цикламен

Отрутний сік цикламена діє за тим самим принципом, що й інші рослини з молочним соком. Він провокує роздратування та серйозні опіки слизових оболонок. А при влученні у вічі може стати причиною тимчасової втрати зору.

Цикламен - Отруйні кімнатні рослини

2. Глоріоза

Тропічна ліана цінується квітникарів за властивість кілька разів змінювати свій відтінок.Але всі її частини містять сильну отруту, яка при високій концентрації може навіть призвести до смерті.

Глоріоза - Отруйні кімнатні рослини

3. Аденіум

Екзотична африканська квітка оселилася у квартирах через незвичайне листя та пишне цвітіння. Насправді ж корінні жителі Африки використовували деякі сорти замість отрути для наконечників стріл.

Аденіум - Отруйні кімнатні рослини

4. Аглаонема

Аглаонема – декоративний листяний кущик з великою різноманітністю ряболистих сортів. Але сік і плоди більшості з них отруйні, викликають набряки, подразнення слизової оболонки та кон’юнктивіт.

Аглаонема - Отруйні кімнатні рослини

5. Трихоцереус

Невибагливий кактус покритий довгими гострими колючками – але це не його головна проблема. Ферменти в м’якоті рослини можуть викликати галюцинації, а у великій концентрації – параліч центральної нервової системи.

Трихоцереус - Отруйні кімнатні рослини

6. Броваллія

Це ще одна рослина, яку багато хто тримає за гарний зовнішній вигляд, навіть не знаючи назви. Броваллія – найближча родичка мандрагори та беладонни, і так само вкрай отруйна.

Бровалія - ​​Отруйні кімнатні рослини

7. Клівія

Незвичайна форма та забарвлення пелюсток клівії миттєво привертає погляд під час цвітіння. Величезний букет дуже ефектний, однак сік його листя викликає параліч, якщо випадково прийняти його всередину.

Клівія - Отруйні кімнатні рослини

Кімнатні рослини, що викликають алергію

Вибрати квіти для алергіків дуже складно, адже індивідуальні реакції завжди є непередбачуваними. Але можна мінімізувати ризики і не тримати вдома хоч би найбільш статистично небезпечні види!

1. Ромашка

Декоративні ромашки добре очищають повітря, а квіти та бутони можна засушити на майбутнє.Але під час запилення це найсильніший алерген, який викликає утруднене дихання та прояви на шкірі.

Ромашка - Кімнатні рослини, що викликають алергію

2. Пальма

Так звані «чоловічі» особини пальм провокують алергію, набряклість та підвищене сльозовиділення. Це реакція на пилок, який накопичується в дозрілих оцвітинях.

Пальма - Кімнатні рослини, що викликають алергію

3. Папороть

Папороть люблять за красу та невибагливість, але навіть у цієї медалі є зворотний бік. Вони розмножуються спорами, які потрапляють у дихальні шляхи та провокують алергію.

Папороть - Кімнатні рослини, що викликають алергію

4. Фікус Бенджаміна

Найпопулярніший гість квартир та офісів теж не такий простий, як хотілося б. Дивовижний факт, але фікус часто провокує реакції у людей з алергією на латекс, тому що вони мають схожу структуру протеїнів.

Фікус Бенджаміна - Кімнатні рослини, що викликають алергію

5. Фіалка

Расада фіалок небезпечна для людей із сильною алергією на пил. М’які ворсисті листочки, які ми так любимо, притягують і накопичують її особливо сильно.

Фіалка - Кімнатні рослини, що викликають алергію

6. Хризантема

Все частіше квіткарі вирощують у вазонах крихітні декоративні сорти хризантем. І дарма, тому що їхній пилок – сильний алерген, а так він ще й накопичується у закритій кімнаті.

Хризантема - Кімнатні рослини, що викликають алергію

7. Абутилон

Ефектну квітку, яку ще прозвали домашнім кленом, дуже люблять за її незвичайну красу. Але влітку він розцвітає великими дзвіночками, і пилок із них часто призводить до дихальних проблем.

Абутилон - Кімнатні рослини, що викликають алергію

Рослини із сильним запахом

Деякі кімнатні квіти примітні сильним та різким запахом. Не має значення, наскільки він приємний, адже це все одно не найкращий варіант для маленької закритої кімнати. Як мінімум, загрожує хронічними головними болями.

1. Герань

Герані навіть не обов’язково цвісти, адже ефірні олії містяться у листі. Саме вони очищають та дезінфікують повітря, але дають сильний аромат протягом усього року.

Герань - Кімнатні рослини із сильним запахом

2. Троянда

Роза – добре знайомий яскравий запах, який багатьом до вподоби. Але густоквітучі кущики у спальні не лише створюють романтичну атмосферу, а й провокують проблеми зі сном.

Роза - Кімнатні рослини з сильним запахом

3. Олеандр

Багато хто знаходить запах олеандра привабливим, але від цього він не стає менш різким. При цвітінні рослина викидає в повітря занадто багато ефірних речовин, які провокують мігрені та ядуху.

Олеандр- Кімнатні рослини із сильним запахом

4. Амазонська лілія

Красива квітка з вишуканим тропічним ароматом досить агресивна. Він може викликати дискомфорт і легку нудоту вранці та вночі, навіть якщо вдень все здається нормальним.

Амазонська лілія - ​​Кімнатні рослини з сильним запахом

5. Мірт

Серед найпопулярніших рослин для очищення повітря обов’язково буде мирт, але його аромат примітний виразними седативними властивостями. Не найкращий вибір для робочого місця, де потрібно постійно підтримувати концентрацію.

Мірт - Кімнатні рослини з сильним запахом

6. Азалія

Запах азалії – сильний подразник та алерген, і простого провітрювання тут недостатньо. До речі, це стосується й інших кольорів, що належать до рододендронів.

Азалія - ​​Кімнатні рослини з сильним запахом

7.Кірказон

Вигадливу лікарську рослину часто розводять саме через її користь. Але в кольорах містяться алкалоїди – отруйна речовина, яка краще не вдихати взагалі.

Кірказон - Кімнатні рослини з сильним запахом

Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

Вибрати квіти для дитячої кімнати – справжнє випробування, адже вони мають бути красивими, безпечними та бажано корисними. Не всі кімнатні рослини підходять для такого відповідального завдання.

1. Молочай

Молочай нагадує декоративну пальму і подобається дітям великим строкатим листям. Але його сік і насіння навіть у мінімальній кількості викликають опіки та тимчасову сліпоту.

Молочай - Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

2. Каланхое

Ще наші бабусі вважали лікарське каланхое панацеєю від усіх дрібних проблем та ран. Але в той же час, його сік може провокувати серйозне роздратування та набряки, особливо при внутрішньому застосуванні.

Каланхое - Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

3. Примула

Барвисті квіти примули всіх відтінків веселки нікого не залишають байдужими. Але насправді під час цвітіння рослина дуже отруйна аж до волосків листя, яке люблять чіпати діти.

Примула - Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

4. Брунфельсія

За химерною назвою ховаються гарні ніжні квіти з великими листочками, що нагадують лаврові. Але абсолютно всі частини брунфельсії містять отруту, токсичну для нервової системи.

Брунфельсія - Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

5. Алое

Через цілющі якості алое багато хто вважає, що воно апріорі не здатне нашкодити. У реальному житті застосування м’якоті та соку алое до дитячої чутливої ​​шкіри часто викликає токсичну реакцію.

Алое - Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

6. Монстера

Монстера з химерним листям – частий гість дитячих, адже так захоплююче уявляти себе у справжніхджунглі. Але її сік дуже токсичний і може призвести до серйозних отруєнь та виклику швидкої.

Монстера - Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

7. Пахіподіум Ламера

Дивна суміш пальми та кактусу подобається дітям своєю незвичністю. Але до густих колючок по всій поверхні ствола додається дуже отруйний сік.

Пахіподіум Ламера - Кімнатні рослини, небезпечні для дітей

Рослини, небезпечні для домашніх тварин

Якщо людина може ще свідомо не лізти до небезпечних рослин, то домашнім улюбленцям цього ніяк не поясниш. Неможливо гарантувати, що одного разу вихованець не спробує на смак листя або пагони. Тож краще уникнути загрози!

1. Гортензія

Звична декоративна гортензія містить токсини, небезпечні для котів та собак. Вона викликає сильний біль у животі, розлади травного тракту, нудоту.

Гортензія - Рослини, небезпечні для свійських тварин

2. Діффенбахія

Ефірні олії диффенбахії відомі своїми властивостями, що обпалюють і згубним впливом на дихальну систему. Для людини їхня концентрація невелика, а ось для тварин уже токсична.

Діффенбахія - Рослини, небезпечні для домашніх тварин

3. Плющ

Сік плющу містить отруйну кислоту, яка може випалювати слизову та порушувати дихання. Але тонкі довгі пагони, з якими так весело грати, дуже приваблюють вихованців.

Плющ - Рослини, небезпечні для свійських тварин

4. Декоративний перець

Расада декоративного кімнатного перцю або інших пасльонових викликає у тварин сонливість та нудоту через алкалоїди. Водночас яскраві плоди привертають увагу не лише кішок із собаками, а й птахів.

Декоративний перець - Рослини, небезпечні для домашніх тварин

5. Філодендрон

Красивий і невибагливий філодендрон із густою листяною кроною також містить токсичний сік. Хоч його і прийнято вважати безпечним – проте це стосується лише людей, але не тварин.

Філодендрон - Рослини, небезпечні для свійських тварин

6. Циперус

Тонке довге листя циперуса ніби створено для гри. Але при регулярному поїданні вони провокують ниркову недостатність та порушення серцево-судинної системи у вихованців.

Ціперус - Рослини, небезпечні для домашніх тварин

7. Каладіум

За різнобарвне декоративне листя каладіуму доводиться платити, і особливо це небезпечно для домашніх тварин. Речовини у складі м’якоті рослини провокують сильні запалення у роті та горлі.

Каладіум - Рослини, небезпечні для свійських тварин