Фікус Бенджаміна (60 фото) – сорти, догляд та вирощування

Фікус Бенджаміна (60 фото): сорти та особливості догляду

Серед примхливих домашніх рослин окреме місце займає фікус Бенджаміна. Адже в будь-якій незрозумілій ситуації гарне й пишне деревце миттєво скидає листя. Але повір’я, що якщо дбайливо поводитися з чутливим гостем – фікус обов’язково принесе в будинок щастя та здоров’я! То чому б не спробувати?

Загальна інформація

Якщо ти бачиш у будинку гарний вічнозелений фікус – це, напевно, фікус Бенджаміна, адже саме він найпопулярніший у наших широтах. У теплих країнах та на островах він живе в дикій природі і зростає до 20 м. З усіх боків величезна рослина випускає повітряні коріння, які стають додатковою опорою.

Навіть удома фікус Бенджаміна легко виростає до стелі, тому його краще обрізати та формувати. Шкірясте листя може бути однотонним або плямистим. Вони порівняно невеликі, як для фікуса – до 10 см, зате їх дуже багато. В один вазон саджають відразу кілька живців, які потім переплітаються в одну велику і красиву рослину.

Загальна інформація - Фікус Бенджаміна

Сорта фікуса Бенджаміна

Між собою сорти відрізняються формою та забарвленням листя, так що можна зібрати строкатий та різноманітний зелений куточок із різних фікусів Бенджаміна. Окремі види використовують у ландшафтному дизайні, але лише у теплих регіонах.

Фікус Бенджаміна «Старлайт»

Популярний декоративний сорт примітний дуже строкатим і злегка вигнутим листям. По зелених пластинах розкидані великі кремові та білі плями, а часом трапляються й зовсім білі листочки.

Фікус Бенджаміна

Фікус Бенджаміна «Екзотика»

Дуже декоративний і акуратний плакучий сорт із зеленого кольору на теплих островах використовують для міського озеленення. У квартирі він дуже невибагливий і росте навіть на північних вікнах.

Фікус Бенджаміна