20 найкращих аніме, які варто подивитися кожному

20 найкращих аніме, які варто подивитися кожному

Було дуже нелегко вибрати серед десятків жанрів та тисяч найменувань 20 найкращих аніме, які обов’язково варто подивитися кожному. Але, здається, ми впоралися! У списку навмисне немає найпопулярніших довгобудів, на кшталт «Наруто» або «Ван Піса», де рахунок йде на сотні серій. Але є цікаві та дуже різноманітні серіали та повнометражні мультфільми різних років.

1. Паразит: Вчення про життя (2014)

Живі істоти у всьому світі заражені невідомими паразитами, які намагаються захопити тіло носія. Головному герою вдалося уникнути повного контролю, і йому доводиться якось шукати спільної мови з непроханим гостем. Такий собі Віднем на японський манер.

Паразит Вчення про життя - Найкращі аніме

2. П’ять сантиметрів за секунду (2007)

Це повнометражна робота справжнього майстра Макото Сінкая, який славиться повною відсутністю типових штампів та дивовижним опрацюванням фонів. Аніме охоплює три історії та понад десять років життя головного героя.

П'ять сантиметрів на секунду - Найкращі аніме

3. Ковбой Бібоп (1998)

У не такому віддаленому постапокаліптичному майбутньому на Землі майже не залишилося життя, а людство розселилося по всьому космосу. Екіпаж корабля «Бібоп» борознить зоряні простори в гонитві за злочинцями.

Ковбой Бібоп - Найкращі аніме

4. Пожиратель душ (2008)

Для перемоги над демоном Кишином Бог Смерті створює Академію, де навчаються Володарі та їхня майбутня Зброя. Їхнє завдання – зупинити кінець світу, якого прагне Кишин та його послідовники.

Пожирач душ - Найкращі аніме

5. Атака титанів (2013)

Людство майже повністю знищене і ховається від загрози за трьома стінами. Якось із зовнішнього боку приходить лихо – гігантські титани. Але хто вони й звідки?

Атака титанів - Найкращі аніме

6. Ходячий замок (2004)

Повнометражний мультфільм Хаяо Міядзакі – одна з найкращих робіт студії Ghibli, відомої на весь світ.Молода дівчина Софі потрапляє під прокляття відьми та перетворюється на стару, але несподівано зустрічає таємничого чарівника Хаула. Ходять легенди, що він пожирає серця молодих красунь.

Ходячий замок - Найкращі аніме

7. Дівчинка, яка підкорила час (2006)

Макото стикається з низкою невдач, а до кінця дня взагалі потрапить під поїзд. Так вона дізнається, що здатна пересуватися у часі та змінювати минуле. Тільки от цього страждають інші люди.

Дівчинка підкорила час - Найкращі аніме

8. Сталевий алхімік: Братство (2009)

Брати-алхіміки Едвард та Альфонс шукають філософський камінь і мріють повернути свої тіла, які постраждали під час їхньої невдалої спроби врятувати матір. «Сталевий алхімік» має ще одну екранізацію, але саме «Братство» неодноразово входило до списків кращих аніме-серіалів.

Сталевий алхімік Братство - Найкращі аніме

9. Паприка (2006)

Доктор Токита створив нову технологію, яка дозволяє подорожувати сном.Один із розробників починає використовувати її без дозволу, і навіть створює для цього окремеальтер-его – юну дівчину Папріку.

Паприка - Найкращі аніме

10. Могила світлячків (1988)

Це зворушлива та драматична історія двох дітей в останні місяці Другої світової війни. Сейте всього чотирнадцять, а Сецуко – зовсім мало. Їхні батьки загинули, і діти щосили намагаються врятуватися і вижити.

Могила світлячків - Найкращі аніме

11. Ванпанчмен (2015)

Ванпанчмен можна назвати нетиповою супергероїкою. Сайтам не кусав радіоактивний павук, і він не падав у реактор. Він просто так старанно тренувався, що став найсильнішою людиною на Землі. Тільки ось йому не дуже потрібне звання героя…

Ванпанчмен - Найкращі аніме

12. Хайк’ю (2014)

Якщо тобі хочеться чогось легкого, веселого та динамічного – «Хайк’ю» або «Волейбол» у твоєму розпорядженні. Це одне з найяскравіших, найпопулярніших та надихаючих аніме про спорт за останні 10 років.

Хайк'ю - Найкращі аніме

13. Зошит смерті (2006)

«Зошит смерті» – класика жанру, і окрім аніме по ній знято кілька ігрових фільмів та дарів у Японії, і навіть американська адаптація на Нетфлікс. Лайт – відмінник, найкращий учень школи та син поліцейського. Саме він знаходить загадковий зошит Бога смерті, в який достатньо вписати ім’я людини – і той помре за 40 секунд.

Зошит смерті - Найкращі аніме

14. Брама Штейна (2011)

Звичайний японський студент випадково виявив спосіб переміщення свідомості в часі. Але, у кращих традиціях жанру, він відразу розуміє, що ігри закінчилися. І ось уже Окабе Рінтаро намагається вибратися з тимчасової петлі та врятувати близьких.

Брама Штейна - Найкращі аніме

15. Віднесені примарами (2001)

Ще один чудовий шедевр Хаяо Міядзакі, який обов’язково треба подивитися дітям та дорослим. Маленька Тихіро випадково потрапляє в інший світ, в якому правлять духи, примари та відьми. Тихіро мріє врятувати батьків та повернутися додому.

Віднесені примарами - Найкращі аніме

16. Код Гіас (2006)

Альтернативна Британська імперія оголосила Японії війну, і саме в цьому бою було вперше використано гігантські бойові машини-роботи. Через сім років британський принц Лелуш випадково опиняється в епіцентрі подій і знаходить у капсулі загадкову дівчину, яка наділяє його особливою силою.

Код Гіас - Найкращі аніме

17. Перли дракона (1986)

Культовий аніме-серіал найчастіше зустрічається під назвою «Драгон Бол». Головні герої шукають таємниче магічне каміння дракона, яке, за доданням, виконує бажання власника.

Перли дракона - Найкращі аніме

18. Гуррен-Лаганн (2007)

Люди століттями ховаються під землею у маленьких селищах та бояться обвалів. Каміна мріє Поверхнею, куди одного разу пішов його батько, а юний Симон випадково знаходить ключ до маленького робота Лаггана, який може їм допомогти.

Гуррен-Лаганн - Найкращі аніме

19.Хеллсінг (2001)

«Хеллсінг» – організація англіканської церкви для захисту від нечисті, створена Абрахамом Ван Хельсінгом. Їїнайсильніша зброя – вампір Алукард, цей граф Дракула. Оригінальна манга (комікс) вважається одним із найкращих творів про вампірів. Існує дві екранізації – серіал 2001 року та серія коротких повнометражних мультфільмів, що виходили з 2006.

Хеллсінг - Найкращі аніме

20. Самурай Чамплу (2004)

В альтернативній феодальній Японії химерно переплітаються події епохи Едо та сучасні спортивні костюми, панківські ірокези та хіп-хоп. На тлі цього зустрічається трійця головних героїв – бродячий мечник та колишній пірат Муген, незворушний самурай Дзін та юна відважна Фуу.

Самурай Чамплу - Найкращі аніме