Квіти, схожі на дзвіночки – назви та фото (каталог)

Квіти, схожі на дзвіночки: назви та фото

Часто дзвіночками називають без розбору всі квіти з характерною формою бутону. Вони дуже ніжні, красиві та виглядають по-справжньому весняними, незалежно від часу цвітіння. Це безцінний елемент польових букетів та дачних клумб. Розповідаємо про 25 кольорів, схожих на дзвіночки!

1. Аденофора

Многолітник з товстими пагонами та досить великими квітами все одно здається дуже легким та повітряним. Існує понад п’ятдесят різновидів аденофори, і майже всі вони – цінні медоноси.

Аденофора - Квіти схожі на дзвіночки

2. Лобелія

У наших широтах низькорослу гіллясту лобелію часто вирощують як однорічник для клумб. Вона рідко виростає вище 20 см і густо усіяна синьо-фіолетовими квітами.

Лобелія - ​​Квіти схожі на дзвіночки

3.Годеція

Яскрава цвітіння годеція привертає увагу барвистими бутонами всіх відтінків рожевого, червоного та пурпурового. Квітучі дзвіночки зібрані в об’ємні суцвіття-пензлі.

Годеція - Квіти схожі на дзвіночки

4. Аквілегія

Трав’янистий багаторічник дуже невибагливий до зовнішніх умов, а його квіти стрімко змінюють одне одного. У аквілегії розвинена коренева система, за рахунок чого вона витривала, але майже не придатна для пересадки.

Аквілегія - Квіти схожі на дзвіночки

5. Наперстянка

Незвичайний подорожниковий багаторічник розпускається довгими та об’ємними китицями. Але особливо цікавою є химерна форма дзвіночків рожевих, помаранчевих або жовтих відтінків.

Наперстянка - Квіти схожі на дзвіночки

6. Сцілла

Дзвониста сцила рідко виростає вище півметра, зате густо вкрита блакитними і фіолетовими кистями.Дзвіночки досить дрібні, до 2 см, з гарно відігнутими пелюстками.

Сцилла - Квіти схожі на дзвіночки

7. Бругмансія

Дивовижна бругмансія росте настільки швидко, що за добу її велика квітка може збільшитися на пару сантиметрів. На дорослому чагарнику величезні дзвіночки виростають до 50 см.

Бругмансія - Квіти схожі на дзвіночки

8. Островські

Білі великі дзвіночки розпускаються у червні і дуже цінуються ландшафтними дизайнерами. Островські любить помірну вологість, нейтральний ґрунт і більше сонця.

Островські - Квіти схожі на дзвіночки

9. Кампанула

Ще одна невибаглива трав’яниста квітка в цьому списку цікава своїм забарвленням. Один дзвіночок пофарбований відразу в кілька відтінків – наприклад, із білою серединою та синьою короною.

Кампанула - Квіти схожі на дзвіночки

10.Пролісок

Насправді звичні проліски називають галантус. Вони поширені повсюдно і особливо часто зустрічаються на галявинах, лісах і вздовж річок.

Пролісок - Квіти схожі на дзвіночки

11. Рябчик

Десяток сортів яскравого різнокольорового рябчика дуже цінуються садівниками та ландшафтними дизайнерами. Квіти цікаво згруповані за 5 штук і більше.

Рябчик - Квіти схожі на дзвіночки

12. Глоксінія

Короткі пагони глоксинії густо вкриті красивим бархатистим листям, яке декоративне самі по собі. Дзвіночки теж здаються трохи бархатистими і можуть бути однотонними, двоколірними або в цятку.

Глоксинія - Квіти схожі на дзвіночки

13. Гіацинтоїдес

За складною назвою ховається гарний та ніжний цибулинний багаторічник із ранньоквітучих. Його ж називають іспанським проліском або диким гіацинтом.

Гіацинтоїдес - Квіти схожі на дзвіночки

14. Сімфіандра

Це скеляста рослина, яка віддає перевагу такій же скелястій місцевості, тому поки що рідко зустрічається в садах. Симфіандра не надто облистяна, зате в сезон покрита розсипом великих дзвіночків.

Сімфіандра - Квіти схожі на дзвіночки

15. Абутилон

Квіти абутилону швидше нагадують китайські ліхтарики, ніж дзвіночки. Але ця тропічна рослина беззастережно виглядає дуже витончено та цікаво.

Абутілон - Квіти схожі на дзвіночки

16. Горічівка

Є карликові сорти до 20 см, а є справжні гіганти до півтора метра. В основному, дзвіночки тирличу яскраво синього або блакитного кольору, але зустрічаються білі та жовті.

Горечавка - Квіти схожі на дзвіночки

17. Ціанантус

Ще один тропічний гість у цьому списку зовсім крихітний, до 10 см і зі слабким стрижневидним коренем. Крихітні блідо-блакитні квіти розпускаються до середини літа.

Ціанантус - Квіти схожі на дзвіночки

18. Аморфофаллус

Було б несправедливо не згадати в цьому списку величезну екзотичну квітку, яка справді нагадує гігантський перевернутий дзвіночок. Як тільки не називають його в різних регіонах – від трупної квітки до зміїної пальми.

Аморфофаллус - Квіти схожі на дзвіночки

19. Дурман

Та сама дурман-трава вважається дуже небезпечною та токсичною. Але навіть це не скасовує того факту, що у неї дуже великі та красиві білі дзвіночки з виразним ароматом.

Дурман - Квіти схожі на дзвіночки

20.Платікодон

У народі рослину з широкими великими дзвіночками так і прозвали широкодзвіночком. Квіти розкриваються до 8 см і найчастіше пофарбовані у фіолетовий,блакитний або білий.

Платикодон - Квіти схожі на дзвіночки

21. Колерія

Найцікавіше виглядають пелюстки дзвіночок кольорії, пофарбовані відразу в кілька кольорів з крапками, плямами та переходами. Вона дуже невибаглива до догляду і ідеально підходить квітникарам-початківцям.

Колерія - Квіти схожі на дзвіночки

22. Кобея

Теплолюбна кобея мало поширена в наших широтах, бо потребує тропічного клімату. Але садівники змогли адаптувати повзучі сорти з довгими пагонами-ліанами та ароматними мускусними дзвіночками.

Кобея - Квіти схожі на дзвіночки

23. Смітіанта

Ця квітка виділяється на тлі синіх та білих дзвіночків незвичайним рожевим кольором. Навіть пагони мають ледь помітний бордовий відтінок, а листя густо опушене.

Смітіанта - Квіти схожі на дзвіночки

24. Стрептокарпус

Дивовижна острівна квітка нагадує махровий дзвіночок. Це розеткова рослина з коротким стеблом і довгим листям, по 2-3 квітки на один квітконос.

Стрептокарпус - Квіти схожі на дзвіночки

25. Кодонопсис

Бліді одиночні дзвіночки здаються дуже крихкими, тому що вони завжди дуже бляклі та пониклі. Насправді це витривала і невибаглива рослина, яка цвіте майже все літо.

Кодонопсис - Квіти схожі на дзвіночки